Zemřel Scott Adams, tvůrce komiksových stripů Dilbert parodujících pracovní prostředí velké firmy.
Sdružení CZ.NIC vydalo novou verzi Knot Resolveru (6.1.0). Jedná se o první vydanou stabilní verzi 6, která je nyní oficiálně preferovanou a doporučovanou verzí, namísto předešlé verze 5. Více o Knot Resolveru 6 je možné se dočíst přímo v dokumentaci.
Byl vydán Linux Mint 22.3 s kódovým jménem Zena. Podrobnosti v přehledu novinek a poznámkách k vydání. Vypíchnout lze, že nástroj Systémová hlášení (System Reports) získal mnoho nových funkcí a byl přejmenován na Informace o systému (System Information). Linux Mint 22.3 bude podporován do roku 2029.
Wine bylo po roce vývoje od vydání verze 10.0 vydáno v nové stabilní verzi 11.0. Přehled novinek na GitLabu. Vypíchnuta je podpora NTSYNC a dokončení architektury WoW64.
Byl vydán Mozilla Firefox 147.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Firefox nově podporuje Freedesktop.org XDG Base Directory Specification. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 147 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Asociace repair.org udělila anticeny těm nejhorším produktům představeným na veletrhu CES 2026. Oceněnými jsou například šmírující kamery Amazon Ring AI, chytrý běžecký pás od společnosti Merach, která otevřeně přiznává, že nedokáže zabezpečit osobní data uživatelů, případně jednorázové lízátko, které rozvibrovává čelisti uživatele a tak přehrává hudbu. Absolutním vítězem je lednička od Samsungu, která zobrazuje reklamy a kterou lze otevřít pouze hlasovým příkazem přes cloudovou službu.
Íránští protirežimní aktivisté si všímají 30% až 80% ztráty packetů při komunikaci se satelity služby Starlink. Mohlo by se jednat o vedlejší důsledek rušení GPS, kterou pozemní přijímače Starlinku používají k výpočtu polohy satelitů a kterou se režim rovněž snaží blokovat, podle bezpečnostního experta a iranisty Amira Rashidiho je ale pravděpodobnější příčinou terestrické rušení přímo satelitní komunikace Starlinku podobnou
… více »Evropská komise (EK) zvažuje, že zařadí komunikační službu WhatsApp americké společnosti Meta mezi velké internetové platformy, které podléhají přísnější regulaci podle unijního nařízení o digitálních službách (DSA). Firmy s více než 45 miliony uživatelů jsou podle DSA považovány za velmi velké on-line platformy (Very Large Online Platforms; VLOP) a podléhají přísnějším pravidlům EU pro internetový obsah. Pravidla po
… více »Tržní hodnota technologické společnosti Alphabet poprvé v historii přesáhla čtyři biliony dolarů (83 bilionů Kč). Stalo se tak poté, co Apple oznámil, že bude na poli umělé inteligence (AI) spolupracovat s dceřinou firmou Alphabetu, společností Google.
Nové číslo časopisu Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 161 (pdf).
Značka: z psaní příkazů mě bolí ruce
<BR>
=================Výpis XFree86.0.log==============<BR>
XFree86 Version 4.0.3 / X Window System<BR>
(protocol Version 11, revision 0, vendor release 6400)<BR>
Release Date: 16 March 2001<BR>
If the server is older than 6-12 months, or if your card is newer than the above date, look for a newer version before reporting problems. (See http://www.XFree86.Org/FAQ)<BR>
Operating System: Linux 2.2.17-8smp i686 [ELF] <BR>
Module Loader present<BR>
(==) Log file: "/var/log/XFree86.0.log", Time: <BR>
Tue Jan 1 21:51:48 2002<BR>
(==) Using config file: "/etc/X11/XF86Config-4"<BR>
Markers: (--) probed, (**) from config file, (==) default setting, (++) from command line, (!!) notice, (II) informational, (WW) warning, (EE) error, (??) unknown. (==) ServerLayout "Anaconda Configured"<BR>
(**) |-->Screen "Screen0" (0)<BR>
(**) | |-->Monitor "Monitor0"<BR>
(**) | |-->Device "Intel 815"<BR>
(**) |-->Input Device "Mouse0"<BR>
(**) |-->Input Device "Keyboard0"<BR>
(**) Option "XkbRules" "xfree86"<BR>
(**) XKB: rules: "xfree86"<BR>
(**) Option "XkbModel" "pc101"<BR>
(**) XKB: model: "pc101"<BR>
(**) Option "XkbLayout" "czsk(us_cz_qwerty)"<BR>
(**) XKB: layout: "czsk(us_cz_qwerty)"<BR>
(WW) Option "XkbVariant" requires an string value<BR>
(**) FontPath set to "unix/:7100"<BR>
(**) RgbPath set to "/usr/X11R6/lib/X11/rgb"<BR>
(==) ModulePath set to "/usr/X11R6/lib/modules"<BR>
(--) using VT number 7<BR>
(II) Open APM successful<BR>
Couldn't open RGB_DB '/usr/X11R6/lib/X11/rgb'<BR>
(II) Module ABI versions:<BR>
XFree86 ANSI C Emulation: 0.1<BR>
XFree86 Video Driver: 0.3<BR>
XFree86 XInput driver : 0.1<BR>
XFree86 Server Extension : 0.1<BR>
XFree86 Font Renderer : 0.2<BR>
(II) Loader running on linux<BR>
(II) LoadModule: "bitmap"<BR>
(II) Loading /usr/X11R6/lib/modules/fonts/libbitmap.a<BR>
(II) Module bitmap: vendor="The XFree86 Project"<BR>
compiled for 4.0.3, module version = 1.0.0<BR>
Module class: XFree86 Font Renderer<BR>
ABI class: XFree86 Font Renderer, version 0.2<BR>
(II) Loading font Bitmap<BR>
(II) LoadModule: "pcidata"<BR>
(WW) Warning, couldn't open module pcidata<BR>
(II) UnloadModule: "pcidata"<BR>
(EE) Failed to load module "pcidata" (module does not exist, 0)<BR>
Fatal server error:<BR>
Unable to load required base modules, Exiting...<BR>
<BR>
When reporting a problem related to a server crash, please send the full server output, not just the last messages.<BR>
This can be found in the log file "/var/log/XFree86.0.log".<BR>
Please report problems to xfree86@xfree86.org.<BR> <BR>
Tiskni
Sdílej: