abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 22:55 | Nová verze

    Byla vydána únorová aktualizace aneb nová verze 1.110 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.110 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    včera 18:11 | IT novinky

    Apple představil 13palcový MacBook Neo s čipem A18 Pro. V základní konfiguraci za 16 990 Kč.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 33
    včera 12:22 | Komunita

    Kalifornský zákon AB 1043 platný od 1. ledna 2027 vyžaduje, aby operační systémy požadovaly po uživatelích věk nebo datum narození a skrze API poskytovaly aplikacím informaci, zda je uživatel mladší 13 let, má 13 až 16 let, má 16 až 18 let nebo má alespoň 18 let. Vývojáři linuxových distribucí řeší, co s tím (Ubuntu, Fedora, …).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 78
    včera 11:44 | Pozvánky

    Konference LinuxDays 2026 proběhne o víkendu 3. a 4. října v Praze v areálu ČVUT v Dejvicích na FIT. Čekají vás desítky přednášek, workshopy, stánky a setkání se spoustou chytrých lidí.

    Petr Krčmář | Komentářů: 0
    včera 00:44 | Humor

    Nové verze webových prohlížečů Chrome a Firefox jsou vydávány každé 4 týdny. Aktuální verze Chrome je 145. Aktuální verze Firefoxu je 148. Od září přejde Chrome na dvoutýdenní cyklus vydávání. V kterém týdnu bude mít Chrome větší číslo verze než Firefox? 😀

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    3.3. 21:55 | IT novinky Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    3.3. 13:44 | Komunita

    Bylo spuštěno hlasování o přednáškách a workshopech pro letošní Installfest, jenž proběhne o víkendu 28. a 29. března v Praze na Karlově náměstí 13.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    3.3. 04:33 | Nová verze

    Byla vydána (Mastodon, 𝕏) třetí RC verze GIMPu 3.2. Přehled novinek v oznámení o vydání. Podrobně v souboru NEWS na GitLabu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    2.3. 21:44 | IT novinky

    Apple představil iPhone 17e a iPad Air s čipem M4.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 18
    2.3. 21:11 | Zajímavý software

    Byla vydána verze 1.0 editoru kódů Gram. Jedná se o fork editoru Zed bez telemetrie a umělé inteligence.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (17%)
     (7%)
     (0%)
     (11%)
     (28%)
     (2%)
     (5%)
     (1%)
     (13%)
     (25%)
    Celkem 1016 hlasů
     Komentářů: 25, poslední 3.2. 19:50
    Rozcestník

    Dotaz: GoogleApps, GTalk a vlastní jabber server

    Heron avatar 11.7.2011 14:54 Heron | skóre: 53 | blog: root_at_heron | Olomouc
    GoogleApps, GTalk a vlastní jabber server
    Přečteno: 259×
    Zdravím všechny

    Založil jsem si Google Apps Free na doméně. Chci tam provozovat jabber server (GTalk), což je integrální součást Google Aps.

    Co funguje: Z klienta (Google Talk na Windows) se lze přihlásit k účtu. Dále funguje komunikace s jiným Google Talk účtem (konkrétně gmail).

    Co nefunguje: Z tohoto účtu nemohu komunikovat s účtem na ejabberd serveru. Uživatel po přidání je požádán o request, který ale už nelze potvrdit. Stejně jako jakákoliv komunikace nefunguje.

    Otázka: Máte někdo vlastní doménu na Google Aps a provozujete přes něj Gtalk? Funguje vám komunikace s "ne google" jabber učty?

    SRV záznamy v DNS jsem pro danou doménu nastavil.

    Řešení dotazu:


    Odpovědi

    cynic_asshole avatar 11.7.2011 15:29 cynic_asshole | skóre: 28
    Rozbalit Rozbalit vše Re: GoogleApps, GTalk a vlastní jabber server
    Otázka: Máte někdo vlastní doménu na Google Aps a provozujete přes něj Gtalk? Funguje vám komunikace s "ne google" jabber učty?
    Ano, ano.
    Neznáš nějakou linuxovou distribuci pro Windows?
    Heron avatar 11.7.2011 15:37 Heron | skóre: 53 | blog: root_at_heron | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: GoogleApps, GTalk a vlastní jabber server
    Takže další poznatek. S účtem na jabber serveru Openfire 3.6.3 to funguje. Chyba je tedy na straně ejabberd (zřejmně na konkrétním serveru).
    Heron avatar 11.7.2011 15:49 Heron | skóre: 53 | blog: root_at_heron | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: GoogleApps, GTalk a vlastní jabber server
    Takže blbost byla na mé straně. Byl špatně nakonfigurovaný ejabberd server, na kterém jsem to zkoušel. Konkrétně stále hostoval doménu, kterou jsem měl převedenou na gtalk. Takže interně chtěl posílat správy sám sobě, na neexistující uživatele.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.