Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
Řešení dotazu:
http://www.g-loaded.eu/2006/01/10/how-to-configure-and-use-lirc/
http://www.milan-knizek.net/cms/htpc-mythtv-zotac-ion-itx/
lsusb
apod. ? Třeba něco najdeme.
lsusb
apod. ? Třeba něco najdeme.
irrecord
?
xbmc@HTPC:~$ setserial /dev/ttyS1 uart none xbmc@HTPC:~$ modprobe lirc_dev xbmc@HTPC:~$ modprobe lirc_serial xbmc@HTPC:~$ sudo mode2 -d /dev/lirc0 [sudo] password for xbmc: space 4006965 pulse 9074 # mezitím jsou podobné kódy space 2141 pulse 682 uceni tlacitek: xbmc@HTPC:~$ sudo irrecord -d /dev/lirc0 /etc/lircd irrecord - application for recording IR-codes for usage with lirc Copyright (C) 1998,1999 Christoph Bartelmus This program will record the signals from your remote control and create a config file for lircd. A proper config file for lircd is maybe the most vital part of this package, so you should invest some time to create a working config file. Although I put a good deal of effort in this program it is often not possible to automatically recognize all features of a remote control. Often short-comings of the receiver hardware make it nearly impossible. If you have problems to create a config file READ THE DOCUMENTATION of this package, especially section "Adding new remote controls" for how to get help. If there already is a remote control of the same brand available at http://www.lirc.org/remotes/ you might also want to try using such a remote as a template. The config files already contain all parameters of the protocol used by remotes of a certain brand and knowing these parameters makes the job of this program much easier. There are also template files for the most common protocols available in the remotes/generic/ directory of the source distribution of this package. You can use a template files by providing the path of the file as command line parameter. Please send the finished config files to lirc@bartelmus.de so that I can make them available to others. Don't forget to put all information that you can get about the remote control in the header of the file. Press RETURN to continue. Now enter the names for the buttons. Please enter the name for the next button (press ENTER to finish recording) KEY_DOWN Now hold down button "KEY_DOWN". Something went wrong. Please try again. (9 retries left) Something went wrong. Please try again. (8 retries left) irrecord: no data for 10 secs, aborting The last button did not seem to generate any signal. Press RETURN to continue. No a to je ten problem
Ano.Poprve zadam nazev tlacitka:KEY_DOWN,stisknu enter a mam drzet tlacitko.No a prd vypisuje to tu hlasku.Ano.Poprve zadam nazev tlacitka:KEY_DOWN,stisknu enter a mam drzet tlacitko. A teď zase stiskni ENTER. nic ?
/etc/lircd.conf Tento soubor popisuje použité dálkové ovládání, kódy tlačítek a jejich označení, délku kódu atd. Vygenerujeme jej pomocí utilitky obsažené v lirc, spustíme ji příkazem (opět jako superuživatel) irrecord -d /dev/lirc0 /etc/lircd Postupujeme podle zobrazených instrukcí. Když máme nakonfigurovaná všechna tlačítka vyskoušíme, zda ovladač funguje správně. Do konzole jako root zadáme následujcí příkazy lircd -d /dev/lirc0 irw nyní po stisku tlačítka dálkového ovládání uvidíme kód tlačítka, počet opakování, popis tlačítka a název dálkového ovladače.
A tohle mi tam chybilircd.conf by neměl v tuto chvíly existovat, jinak ho irrecord použije, takže pokud tam je, tak přejmenovat/odstranit). Už Vám do toho vstupovat nebudu....Da se nejak to vyvolat znovu?
Tiskni
Sdílej: