Wings 3D, tj. open source 3D modelovací program naprogramovaný v programovacím jazyce Erlang zaměřený na modelování pomocí subdivision a inspirovaný programy Nendo a Mirai od Izware, byl vydán v nové opravné verzi 2.4.1. Ke stažení již také ve formátu Flatpak z Flathubu.
Webový prohlížeč Dillo byl vydán ve verzi 3.2.0. Přidává podporu vzorců v SVG, obrázků ve WebP, změny velikosti stránky či možností posouvání. Nedávno oslavil 25. výročí vzniku.
Hra Mini Thief je na Steamu zdarma napořád, když aktivaci provedete do 24. ledna do 19.00 [ProtonDB].
Certifikační autorita Let's Encrypt oznámila, že bude volitelně nabízet krátkodobé certifikáty s šestidenní platností a navíc s možností vystavit je na IP adresu. Zvolit typ certifikátu bude možné v certifikačním profilu ACME.
Herní konzole Nintendo Switch 2 byla oficiálně potvrzena. Vyjde letos. Trailer na YouTube. Více ve středu 2. dubna na Nintendo Direct.
Byl vydán Linux Mint 22.1 s kódovým jménem Xia. Podrobnosti v přehledu novinek a poznámkách k vydání. Linux Mint 22.1 bude podporován do roku 2029.
Google Chrome 132 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 132.0.6834.83 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 16 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube).
Byla vydána verze 11.0.0 knihovny libvirt (Wikipedie) zastřešující různé virtualizační technologie a vytvářející jednotné rozhraní pro správu virtuálních strojů. Současně byl ve verzi 11.0.0 vydán související modul pro Python libvirt-python. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová verze 3.4.0 nástroje pro inkrementální kopírování souborů rsync (Wikipedie). Přehled oprav a vylepšení v souboru NEWS. Řešeno je 6 zranitelností.
V srpnu loňského roku byla vyhlášena RP2350 Hacking Challenge aneb oficiální výzva Raspberry Pi na prolomení bezpečnosti mikrokontroléru RP2350. Povedlo se. Včera byli představeni čtyři vítězové a jejich techniky.
Řešení dotazu:
ls -l *nazev*a když je tam přesně jen ten soubor, který chci smazat, tak dám
rm *nazev*Případně mezitím uberu nebo přidám znaky do masky.
$ ls -l v dané složce ls: nelze přistoupit k blabla.avi: Adresář nebo soubor neexistuje
$ sudo chmod 777 blabla.avi chmod: nelze přistoupit k „blabla.avi“: Adresář nebo soubor neexistujetotez mi hlasi convmv, stat... nejde editovat, nejde přejmenovat. stejný problém mám ještě s druhým avi v té složce- v názvu má čínský znak a nejde to přejmenovat ani smazat. Nevím, co se to děje... nikdy jsem to neviděl... dokonce do té složky nejde nic kopírovat, ani z ní ven... myslím, že kopírovací programy mají právě problém s "ls" v té složce...
rm -f *avihlásí:
Chyba vstupu/výstupu
ls -allho zobrazí ale všude vypisuje otazníky
mv *.avi /dev/null mv: cíl „/dev/null“ není adresářem
Jen mě mrzí, že jsem si nedokázal pomoct bez M$ :(
Bez MS byste především nepotřeboval NTFS, takže by problém vůbec nevznikl. :-)
ls -lia
zistis inode number a potom to mozes zmazat pomocou find . -inum cislo -exec rm {} \;
(alebo tak nejako).
ls
ukazuje otazníky místo (některých) nezobrazitelných znaků. Jinak pokud by problém nebyl v poškozeném filesystému a pokud problémové znaky nejsou na začátku, často stačí použít automatické doplňování.
Když jsem něco nemoh mazat, ještě jsem zkoušel test filesystému přes fsck.
fuseblk
, znamená to, že máte souborový systém připojený přes FUSE (implementace souborového systému v uživatelském prostoru) – v případě NTFS tedy nejspíš přes NTFS-3G.
Tiskni Sdílej: