LibrePCB, tj. svobodný multiplatformní softwarový nástroj pro návrh desek plošných spojů (PCB), dospěl po pěti letech vývoje do verze 1.0.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu a v aktualizované dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GPLv3.
Facebook má nové logo. Poznáte rozdíl?
Byla vydána nová verze 7.2 v Javě napsané aplikace pro komplexní návrh rozmístění nábytku a dalšího vybavení v interiérech Sweet Home 3D. Vyzkoušet lze online verzi. Před dvěma týdny vyšla placená verze pro chytré telefony a tablety (App Store, Google Play).
Zítra 23. září proběhne Maker Faire Mladá Boleslav, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.
Byla vydána beta verze Ubuntu 23.10 s kódovým názvem Mantic Minotaur. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Dle plánu by Ubuntu 23.10 mělo vyjít 12. října 2023.
Josef Průša informuje o nových verzích firmwarů pro tiskárny Original Prusa, 5.0.0 pro MK4 a MK3.9 a 5.1.0-alpha1 pro MINI, díky kterým jsou tiskárny mnohem rychlejší.
Mastodon (Wikipedie), svobodná federalizovaná sociální síť, byl vydán ve verzi 4.2. Z novinek je vypíchnuto vylepšené vyhledávání.
Ben Hawkes publikoval pod názvem The WebP 0day analýzu bezpečnostní chyby CVE-2023-4863 v knihovně WebP / libwebp s řadou zajímavých odkazů. Pravděpodobně se jedná o stejnou chybu jako BLASTPASS (CVE-2023-41064 a CVE-2023-41061) v macOS, iOS, iPadOS a watchOS. Zpracování (zobrazení) speciálně připraveného obrázku nebo přílohy vedlo ke spuštění útočníkem připraveného kódu.
Myš je pro kočku: Prohlížeče je dalším dílem ze série článků Myš je pro kočku, kde Edvard Rejthar ukazuje, jak lze počítač ovládat bez myši. Používáte ve webových prohlížečích zkratky Ctrl+(Shift)+Tab, Ctrl+(Shift)+PgDn/PgUp, F6, (Shift)+Alt+Enter nebo F7?
Vývojáři mobilní Datovky prosí o pomoc s testováním beta verze mobilní Datovky s novým grafickým rozhraním, podporou pro tmavý režim a podporou pro VoDZ. Aplikace je zatím dostupná pouze pro zařízení Android a je umístěna v samostatném instalačním kanále Datovka Beta. Tento kanál slouží pro testovaní nové funkcionality a grafického uživatelského rozhraní. Datovka Beta se instaluje jako samostatná aplikace s vlastními daty, která
… více »mam problemy rozchodit Sambu vyse uvedene verze na noven Centos-u. Konfigurace je skutecne primitivni:
[global]
workgroup = WORKGROUP
netbios name = vmware_200_21
security = share
[data]
comment = Daten
path = /export
writable = Yes
guest ok = Yes
Pocitatc to sice ukaze, ale slozka se neda otevrit s hlaskou 'netpath not found'
V logu je ta zla hlaska:
canonicalize_connect_path failed for service ...
Docela sila je, ze kdyz nastartuji smbd interaktivne (smbd -i) , tak to funguje. Samozrejme, ze jsem udelal ta vsechna opatreni (selinux off) co google doporucuje, ale stale to nebezi. Na pocitacich s Centos 5.6 to funguje bez problemu.
Proto muj dotaz, funguje u nekoho z vas ta samba v te verzi na centos 6? Jestli ano, jak vypada Vas smb.conf?
Podívejte se do /var/log/messages nebo /var/log/audit/audit.log. Zřejmě tam najdete chybovou hlášku SELinuxu. Démon samby spuštěný přes init script je z bezpečnostních důvodů omezen v přístupu k souborům na několik málo selinuxových typů (především samba_share_t). Přečtěte si manuálovou stránku samba_selinux(8). Zřejmě budete potřebovat změnit typ exportovanému adresáři /export a všem jeho potomkům.
Dělá se to tak, že upravíte pravidla pro značkování souborů:
semanage fcontext -a -t samba_share_t '/export(/.*)?'
a přeznačkujete dané soubory:
restorecon -FvvR /export
Tiskni
Sdílej: