abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 16:22 | Nová verze

    Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 15:55 | Pozvánky

    Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových

    … více »
    Zdenek H. | Komentářů: 0
    dnes 15:44 | IT novinky Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 13:55 | Komunita

    Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 23:33 | Nová verze

    Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 17:22 | Zajímavý projekt

    TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 17:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    27.4. 21:33 | Nová verze Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.4. 23:00 | Komunita

    V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.4. 20:22 | Zajímavý článek

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Jaký filesystém primárně používáte?
     (58%)
     (1%)
     (9%)
     (21%)
     (4%)
     (1%)
     (2%)
     (0%)
     (1%)
     (3%)
    Celkem 477 hlasů
     Komentářů: 18, poslední 17.4. 12:41
    Rozcestník

    Dotaz: Debian a KVM

    10.9.2011 23:11 Peter S.
    Debian a KVM
    Přečteno: 763×

    Mame na firme jeden server prevadzkovany na Debian Squeeze, kde su spustene 2 virtualne servere pod KVM.

    Teraz sme sa rozhodli tento server cely predat a kupit nieco novsie, kedze nam uz nepostacoval vykon a RAM.

    Riesim ale problem, ako zmigrovat jednotlive virtualy na novy HW.

    Kedze to mam postavene na LVM, tak presuniem celu VG na novy HW. To mi je jasne.

    Kde sa nachadzaju ale konfiguraky? Ako by ste postupovali Vy?

    Skusenost mam len so Xenom a vmware. Struktura XENu mi prisla ovela jednoduchsia.

     

    Dakujem.


    Řešení dotazu:


    Odpovědi

    Řešení 1× (dmnc_net)
    11.9.2011 17:36 none
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Debian a KVM
    Ahoj! To asi budes muset vic rozvinout, ale pokud pouzivas knihovnu libvirt, tak konfiguraky najdes v /etc/libvirtd/qemu. Ke konfiguraku jeste disky virtualu a je to.
    dmnc_net avatar 13.9.2011 10:35 dmnc_net | skóre: 12 | blog: dmnc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Debian a KVM
    ... souhlasim s none, ja jedu na gentoo pres libvirtd (+virt-manager, ktery doporucuji, i kdyz se nezda, cely libvirtd + virt-manager je lepsi nez na prvni pohled kouzelne aqemu), takze /etc/libvirt jsou konfiguraky od virtualu, ale i prednastavene storage apod. a vlastni data mam taktez pod LVM. V podstate vsak muzu spoustet qemu-kvm svymi skripty, takze konfiguraky nemusi existovat, vice ale napovi bezici procesy

    Drive jsem fungoval na XENu, ale linux-kvm se mi zamlouva vice, naopak se mi zda jednodussi a libi se mi integrace v jadre (ted jsem vsak zjistil, ze linux 3.0 uz podporuje i Xen Dom0). KVM nevnucuji, jen doporucuji, kazdopadne moc velke rozdily nejsou, kazdy si muze udelat obrazek sam napr. diky tomuto dobremu (sic rok staremu) clanku.

    Ani na XENu ani v kvm jsem nezkousel live migraci, coz oba systemy maji umet (rad bych to zkusil, nemam ale tolik HW). Pokud bych si sam mohl dovolit odstavku a mel v hostech Win, migroval bych offline. Pokud ale budete delat live migraci, prectete si info, popr. zkusenosti a problemy napr. zde
    dmnc_net avatar 13.9.2011 10:50 dmnc_net | skóre: 12 | blog: dmnc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Debian a KVM
    jeste k te strukture, jak jsem psal o spousteni primo qemu-kvm, pak vlastne neni zadna "struktura" (pokud si myslel konfiguraky). Je jen podpora v jadre (popr. jaderny modul), prava na /dev/kvm a spusteny proces qemu-kvm s parametry (predevsim image disku). Pokud je libvirt, ktery by mel byt takovym universalnim rozhranim mezi uzivatelem a jakymkoliv (XEN/kvm) virt. prostredim. Pokud ve virtualu chci odstranit problemy vykonu s virtualizovanym I/O, mam 2 moznosti virtio driver v guestovi (dokonce jsou i Windows virtio drivery pro sitovku) nebo IOMMU (vyhrazeni napr. konkretni PCI karty guestovi, potreba mit desku s podporou VT-d, u AMD se to jmenuje jinak). Pokud vsak chci menit prirazeni pameti za behu a jine srandicky, libvirt s virt-managerem opravdu nabizi pohodli a je zbytecne si hrat na Highlandera a spoustet kvm z vlastnich skriptu. Tolik "Postrehy ze sveta kvm v kostce, dil 1." :)

    ... u predchoziho prispevku, v poslednim odstavi jsem myslel CZ "hostech" jako EN "guest-ech" nikoliv CZ "hostitel" jako EN "host" :)
    xkucf03 avatar 13.9.2011 17:01 xkucf03 | skóre: 49 | blog: xkucf03
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Debian a KVM
    Být tebou, zkopíroval bych všechno – vzhledem k tomu, že ty virtuály budou zabírat tak desítky až stovky GB a ten zbytek bude mít jednotky GB – tak prostě zkopírovat vše – lepší než pak smutně koukat, že ti chybí pár kilobajtů nějakých důležitých konfiguráků.

    A jestli je ten systém v dobrém stavu a není to nějak rozvrtané, tak to nemusíš ani přeinstalovávat a akorát zkopíruješ systém i data na nové disky a spustíš :-) To není jako Windowsy :-)
    Mám rád, když se lidé přou, znamená to, že vědí, co dělají, a že mají směr. Frantovo.cz, SQL-DK, Relational pipes
    dmnc_net avatar 13.9.2011 18:15 dmnc_net | skóre: 12 | blog: dmnc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Debian a KVM
    ja bych si dovolil nesouhlasit (pokud jsem to dobre pochopil vse = cele puvodni stare distro zkopirovat na nove), kdyz bude vedet, pres co se to qemu spousti, najde i xml. Jeste prip. zazalohovat konfigurak od site, kde jsou udelany bridge (popr. i dalsi, pokud je to NATovano nebo virtualni switch, ale bridge je snad nejefektivnejsi reseni pro mnohe scenare)

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.