abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 00:11 | Nová verze

    Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:44 | IT novinky

    Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 17:22 | Nová verze

    3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    14.7. 22:22 | Komunita

    Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    14.7. 16:11 | Komunita

    V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    14.7. 11:33 | IT novinky

    Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 28
    14.7. 10:55 | IT novinky

    Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 21
    13.7. 17:55 | Zajímavý projekt

    Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    11.7. 16:44 | Komunita

    Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    11.7. 14:55 | Humor

    McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    Jaký je váš oblíbený skriptovací jazyk?
     (59%)
     (26%)
     (7%)
     (3%)
     (1%)
     (1%)
     (4%)
    Celkem 399 hlasů
     Komentářů: 16, poslední 8.6. 21:05
    Rozcestník

    Dotaz: Debian a KVM

    10.9.2011 23:11 Peter S.
    Debian a KVM
    Přečteno: 768×

    Mame na firme jeden server prevadzkovany na Debian Squeeze, kde su spustene 2 virtualne servere pod KVM.

    Teraz sme sa rozhodli tento server cely predat a kupit nieco novsie, kedze nam uz nepostacoval vykon a RAM.

    Riesim ale problem, ako zmigrovat jednotlive virtualy na novy HW.

    Kedze to mam postavene na LVM, tak presuniem celu VG na novy HW. To mi je jasne.

    Kde sa nachadzaju ale konfiguraky? Ako by ste postupovali Vy?

    Skusenost mam len so Xenom a vmware. Struktura XENu mi prisla ovela jednoduchsia.

     

    Dakujem.


    Řešení dotazu:


    Odpovědi

    Řešení 1× (dmnc_net)
    11.9.2011 17:36 none
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Debian a KVM
    Ahoj! To asi budes muset vic rozvinout, ale pokud pouzivas knihovnu libvirt, tak konfiguraky najdes v /etc/libvirtd/qemu. Ke konfiguraku jeste disky virtualu a je to.
    dmnc_net avatar 13.9.2011 10:35 dmnc_net | skóre: 12 | blog: dmnc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Debian a KVM
    ... souhlasim s none, ja jedu na gentoo pres libvirtd (+virt-manager, ktery doporucuji, i kdyz se nezda, cely libvirtd + virt-manager je lepsi nez na prvni pohled kouzelne aqemu), takze /etc/libvirt jsou konfiguraky od virtualu, ale i prednastavene storage apod. a vlastni data mam taktez pod LVM. V podstate vsak muzu spoustet qemu-kvm svymi skripty, takze konfiguraky nemusi existovat, vice ale napovi bezici procesy

    Drive jsem fungoval na XENu, ale linux-kvm se mi zamlouva vice, naopak se mi zda jednodussi a libi se mi integrace v jadre (ted jsem vsak zjistil, ze linux 3.0 uz podporuje i Xen Dom0). KVM nevnucuji, jen doporucuji, kazdopadne moc velke rozdily nejsou, kazdy si muze udelat obrazek sam napr. diky tomuto dobremu (sic rok staremu) clanku.

    Ani na XENu ani v kvm jsem nezkousel live migraci, coz oba systemy maji umet (rad bych to zkusil, nemam ale tolik HW). Pokud bych si sam mohl dovolit odstavku a mel v hostech Win, migroval bych offline. Pokud ale budete delat live migraci, prectete si info, popr. zkusenosti a problemy napr. zde
    dmnc_net avatar 13.9.2011 10:50 dmnc_net | skóre: 12 | blog: dmnc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Debian a KVM
    jeste k te strukture, jak jsem psal o spousteni primo qemu-kvm, pak vlastne neni zadna "struktura" (pokud si myslel konfiguraky). Je jen podpora v jadre (popr. jaderny modul), prava na /dev/kvm a spusteny proces qemu-kvm s parametry (predevsim image disku). Pokud je libvirt, ktery by mel byt takovym universalnim rozhranim mezi uzivatelem a jakymkoliv (XEN/kvm) virt. prostredim. Pokud ve virtualu chci odstranit problemy vykonu s virtualizovanym I/O, mam 2 moznosti virtio driver v guestovi (dokonce jsou i Windows virtio drivery pro sitovku) nebo IOMMU (vyhrazeni napr. konkretni PCI karty guestovi, potreba mit desku s podporou VT-d, u AMD se to jmenuje jinak). Pokud vsak chci menit prirazeni pameti za behu a jine srandicky, libvirt s virt-managerem opravdu nabizi pohodli a je zbytecne si hrat na Highlandera a spoustet kvm z vlastnich skriptu. Tolik "Postrehy ze sveta kvm v kostce, dil 1." :)

    ... u predchoziho prispevku, v poslednim odstavi jsem myslel CZ "hostech" jako EN "guest-ech" nikoliv CZ "hostitel" jako EN "host" :)
    xkucf03 avatar 13.9.2011 17:01 xkucf03 | skóre: 49 | blog: xkucf03
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Debian a KVM
    Být tebou, zkopíroval bych všechno – vzhledem k tomu, že ty virtuály budou zabírat tak desítky až stovky GB a ten zbytek bude mít jednotky GB – tak prostě zkopírovat vše – lepší než pak smutně koukat, že ti chybí pár kilobajtů nějakých důležitých konfiguráků.

    A jestli je ten systém v dobrém stavu a není to nějak rozvrtané, tak to nemusíš ani přeinstalovávat a akorát zkopíruješ systém i data na nové disky a spustíš :-) To není jako Windowsy :-)
    Mám rád, když se lidé přou, znamená to, že vědí, co dělají, a že mají směr. Frantovo.cz, SQL-DK, Relational pipes
    dmnc_net avatar 13.9.2011 18:15 dmnc_net | skóre: 12 | blog: dmnc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Debian a KVM
    ja bych si dovolil nesouhlasit (pokud jsem to dobre pochopil vse = cele puvodni stare distro zkopirovat na nove), kdyz bude vedet, pres co se to qemu spousti, najde i xml. Jeste prip. zazalohovat konfigurak od site, kde jsou udelany bridge (popr. i dalsi, pokud je to NATovano nebo virtualni switch, ale bridge je snad nejefektivnejsi reseni pro mnohe scenare)

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.