abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    včera 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    22.6. 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    22.6. 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 13:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2026.3.0 "Carousels & Killer Whales" svobodného softwaru ScummVM (Wikipedie) umožňujícího bezproblémový běh mnoha klasických adventur na zařízeních, pro které nebyly nikdy určeny. Přehled novinek v poznámkách k vydání a na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1978 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Monitoring síťového provozu pro jednotlivé uživatele

    2.10.2011 04:07 vasek
    Monitoring síťového provozu pro jednotlivé uživatele
    Přečteno: 1041×
    Ahoj, potřebuju monitorovat síťový provoz, jaký mají jednotliví uživatelé. Stačí mi jednoduchá utilita, jen abych poznal, kolik bajtů uživatel přijal/odeslal během posledního spuštění pc. Ukládat to budu do databáze. Ideální by bylo "iptables -A OUTPUT -m owner --uid-owner" i pro INPUT, ale to iptables z logických důvodů nepodporuje. Existují ale aplikace, které umí rozeznat i příchozí provoz - zřejmě NetHogs umí i příchozí provoz, jenže to je utilita podobná top-u a nedokážu z ní separovat data skriptem a navíc se zdá, že monitoruje jen aktuální rychlost přenosu dat. Nevíte o nějaké aplikaci, která umí vypisovat kolik dat uživatel přijal/odeslal?

    Odpovědi

    2.10.2011 10:03 NN
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Monitoring síťového provozu pro jednotlivé uživatele
    Umi to treba sarg jako webova proxy.

    NN
    2.10.2011 12:01 vasek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Monitoring síťového provozu pro jednotlivé uživatele
    Nepoužívám proxy a ani by to asi nebylo možné (provoz převážně ssh + https).
    3.10.2011 08:30 Host
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Monitoring síťového provozu pro jednotlivé uživatele
    Mrkni se sem http://ipaccounting.standus.com/scr.php
    3.10.2011 09:54 skunerq | skóre: 19 | blog: skunerovo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Monitoring síťového provozu pro jednotlivé uživatele
    NTOP
    3.10.2011 17:54 vasek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Monitoring síťového provozu pro jednotlivé uživatele
    Kde v ntopu poznám od jakého uživatele je ten provoz?
    3.10.2011 19:23 ggg
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Monitoring síťového provozu pro jednotlivé uživatele
    Možná by šel použít CONNMARK. viz http://home.regit.org/netfilter-en/netfilter-connmark/
    4.10.2011 11:30 Jirka | skóre: 36
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Monitoring síťového provozu pro jednotlivé uživatele
    Z dotazu není příliš zřejmé, zda jde o přenosy počítačů na síti, nebo o uživatele v rámci počítače. Pokud to první, tak já používám pmacctd. Umí agregovat data za nastavený časový úsek a podle směru, ip adresy, toků, apod. Také podporuje mnoho uložišť, včetně sqlite, nebo mysql databází.

    Používám ho i k accountingu IPv6 provozu Windows stanic, které mají zapnuty Privacy Extensions. V takovém případě ukládám i MAC adresu (neprůstřelné to není, ale zatím stačí).

    Můžu dát k dispozici své konfiguráky, pokud budeš mít zájem.
    4.10.2011 14:03 vasek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Monitoring síťového provozu pro jednotlivé uživatele
    Na počítači může být přihlášeno více lidí. Já potřebuji zjistit, kolik dat každý z nich (potřebuju rozlišovat podle uživatelských jmen) přenesl po síti.
    4.10.2011 23:48 Jirka | skóre: 36
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Monitoring síťového provozu pro jednotlivé uživatele
    Ok a co spouštět iptraf extra pro každého uživatele a pak při odhlášení zpracovat jeho výstup?
    5.10.2011 09:19 dustin | skóre: 63 | blog: dustin
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Monitoring síťového provozu pro jednotlivé uživatele
    Jak by iptraf monitoroval data jen pro daného uživatele?
    5.10.2011 09:28 Jirka | skóre: 36
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Monitoring síťového provozu pro jednotlivé uživatele
    No iptraf asi nijak, ale myslel jsem to tak, že když by se uživatel přihlásil, tak by se spustil skript, který by někam uložil infomraci o uživateli pak a pak by spustil iptraf, který by měřil traffic v době, kdy je tento uživatel přihlášen.

    Samozřejmě by tohle fungovalo jen v tom případě, že by se stroj používal jako jednouživatelský a zaznamenalo by to i aktivitu různých démonů.

    Pokud se stroj používá stylem "jen jeden uživatel současně", tak by to mělo stačit. Jinak je to samozřejmě blbost.
    5.10.2011 12:24 vasek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Monitoring síťového provozu pro jednotlivé uživatele
    Počet současných uživatelů je ve stovkách.
    5.10.2011 12:50 dustin | skóre: 63 | blog: dustin
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Monitoring síťového provozu pro jednotlivé uživatele
    A tak je to správně :)
    5.10.2011 14:13 Jirka | skóre: 36
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Monitoring síťového provozu pro jednotlivé uživatele
    Aha. Čekal jsem spíše nějaký desktop. :-D
    4.10.2011 14:22 tom
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Monitoring síťového provozu pro jednotlivé uživatele
    iptables -m owner ? http://linux.die.net/man/8/iptables
    4.10.2011 23:19 vasek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Monitoring síťového provozu pro jednotlivé uživatele
    ... Ideální by bylo "iptables -A OUTPUT -m owner --uid-owner" i pro INPUT, ale to iptables z logických důvodů nepodporuje ...
    5.10.2011 17:33 ggg
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Monitoring síťového provozu pro jednotlivé uživatele
    Zkuste se inspirovat tímto: http://wiki.wireshark.org/CaptureSetup/NFLOG
    5.10.2011 15:11 Sten
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Monitoring síťového provozu pro jednotlivé uživatele
    Tohle bych asi nejjednodušeji řešil virtualizací, kdy by každý uživatel měl vlastní virtuální stroj (při použití OpenVZ to těch několik set uživatelů zvládne) a na hlavním stroji budete počítat provoz podle rozhraní nebo IP adres.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.