Zítra 23. září proběhne Maker Faire Mladá Boleslav, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.
Byla vydána beta verze Ubuntu 23.10 s kódovým názvem Mantic Minotaur. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Dle plánu by Ubuntu 23.10 mělo vyjít 12. října 2023.
Josef Průša informuje o nových verzích firmwarů pro tiskárny Original Prusa, 5.0.0 pro MK4 a MK3.9 a 5.1.0-alpha1 pro MINI, díky kterým jsou tiskárny mnohem rychlejší.
Mastodon (Wikipedie), svobodná federalizovaná sociální síť, byl vydán ve verzi 4.2. Z novinek je vypíchnuto vylepšené vyhledávání.
Ben Hawkes publikoval pod názvem The WebP 0day analýzu bezpečnostní chyby CVE-2023-4863 v knihovně WebP / libwebp s řadou zajímavých odkazů. Pravděpodobně se jedná o stejnou chybu jako BLASTPASS (CVE-2023-41064 a CVE-2023-41061) v macOS, iOS, iPadOS a watchOS. Zpracování (zobrazení) speciálně připraveného obrázku nebo přílohy vedlo ke spuštění útočníkem připraveného kódu.
Myš je pro kočku: Prohlížeče je dalším dílem ze série článků Myš je pro kočku, kde Edvard Rejthar ukazuje, jak lze počítač ovládat bez myši. Používáte ve webových prohlížečích zkratky Ctrl+(Shift)+Tab, Ctrl+(Shift)+PgDn/PgUp, F6, (Shift)+Alt+Enter nebo F7?
Vývojáři mobilní Datovky prosí o pomoc s testováním beta verze mobilní Datovky s novým grafickým rozhraním, podporou pro tmavý režim a podporou pro VoDZ. Aplikace je zatím dostupná pouze pro zařízení Android a je umístěna v samostatném instalačním kanále Datovka Beta. Tento kanál slouží pro testovaní nové funkcionality a grafického uživatelského rozhraní. Datovka Beta se instaluje jako samostatná aplikace s vlastními daty, která
… více »Harlequin byl vydán ve verzi 1.0.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) IDE (Integrated Development Environment) k systému pro správu SQL OLAP databází DuckDB.
Po roce a půl od představení DALL·E 2 představila společnost OpenAI novou verzi DALL·E 3 svého AI systému pro generování "realisticky vypadajících obrázků nebo uměleckých děl" na základě popisu v přirozeném jazyce, viz příklad "kosmonaut na koni fotorealisticky". Jednou z novinek je integrace s ChatGPT.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi: MagPi 133 (pdf) a HackSpace 70 (pdf).
gnome-terminal -e "bash -c \"firewalk;exec bash;\"" --geometry=100x24Jenže tohle řešení je takové neúplné. Když aplikaci musím spouštět jako root tak
gksu '/usr/bin/gnome-terminal -e "bash -c \"dnsenum;exec bash;\"" --geometry=100x24'nefunguje to když to zadám do gnome menu-editor nebo jak se to jmenuje
bla@bla bla # firewalk --help A tady text nápovědy........
Co takhle napsat shellové skripty a spouštět ty?
vim shell_skript.sh
i
#!/bin/bash příkazy bashe
:wq
gksu '/usr/bin/gnome-terminal -e "bash -c \"dnsenum;exec bash;\"" --geometry=100x24'Protože se to pouze přihlásí do ROOT konzole, ale nevypíše to nic dál. Tady tím by se měl spustit další příkaz
-e "bash -c \"dnsenum;exec bash;\""ale neděje se tak.
gksu '/usr/bin/gnome-terminal -e "bash…Bych dal něco typu:
gnome-terminal -e "sudo mc"V prvním případě by totiž pod rootem běžel celý gnome-terminál (GUI aplikace), což je mi trochu proti srsti a je to zbytečné. V druhém případě se spustí terminál, do něj uživatel zadá heslo a pak se spustí aplikace s právy roota.
Tiskni
Sdílej: