abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 03:44 | Nová verze

    NVIDIA na konci ledna vydala v beta verzi nativního linuxového klienta své cloudové herní služby GeForce NOW. Včera oznámila ukončení beta verze a oficiální podporu Linuxu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 02:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 3.5.0 nástroje pro inkrementální kopírování souborů rsync (Wikipedie). Přehled oprav a vylepšení v souboru NEWS. Řešeno je 33 zranitelností.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 02:22 | Nová verze

    Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 31 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 16:44 | IT novinky

    Firma IBM uvedla svůj první mikropočítač Personal Computer před 45 lety, v srpnu 1981. Základní konfigurace modelu 5150 za 1 565 tehdejších dolarů obsahovala desktop s Intel 8088 a 16KB RAM, Color Graphics Adapter a klávesnici. Právě klávesnice Model F/XT vybavené kapacitními spínači, vlivné a s převodníkem dodnes použitelné, připomíná sběratelský web Admiral Shark's Keyboards.

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    včera 14:22 | IT novinky

    Slovensko odhalilo ruské součástky ve dvou testovaných zařízeních na zjišťování přestupků v silničním provozu a označilo je za bezpečnostní riziko. S odvoláním na vyjádření slovenského Národního bezpečnostního úřadu (NBÚ) to včera oznámil ministr vnitra Matúš Šutaj Eštok. Zároveň ohlásil ukončení spolupráce svého úřadu s dodavatelem části uvedeného systému, slovenskou společností Soitron. Opozice, která na problematické kamery upozornila už dříve, vyzvala k odvolání ministra vnitra.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    včera 06:00 | IT novinky

    Dle plánu dnes ve 13:00 proběhne veřejný test eDokladů. Jeho cílem je ověřit připravenost aplikace a související infrastruktury na vysokou souběžnou zátěž před podzimními komunálními volbami.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    včera 04:11 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 3.47 frameworku Flutter (Wikipedie) pro vývoj mobilních, webových i desktopových aplikací a nová verze 3.13 souvisejícího programovacího jazyka Dart (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.1 linuxové distribuce Manjaro (Wikipedie). Její kódové jméno je Bian-May. Ke stažení je v edicích GNOME, KDE PLASMA a XFCE.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    12.8. 19:00 | IT novinky

    Na akci Made by Google 2026 (YouTube) byla oficiálně představena jedenáctá generace telefonů Pixel s novým čipem Google Tensor G6 a hodinky Pixel Watch 5.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    12.8. 17:11 | Bezpečnostní upozornění

    Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) se spolu s partnery z dalších zemí připojil ke společnému upozornění (Joint Cybersecurity Advisory) týkajícímu se probíhající kybernetické kampaně skupiny LAUNDRY BEAR zaměřené na uživatele e-mailové platformy Zimbra Collaboration Suite (ZCS) nejméně od července 2025. NÚKIB doporučuje organizacím využívajícím Zimbra Collaboration Suite neprodleně ověřit, zda

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (10%)
     (7%)
     (2%)
     (18%)
     (30%)
     (6%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (23%)
    Celkem 2384 hlasů
     Komentářů: 31, poslední včera 00:27
    Rozcestník


    Dotaz: FTP z vonkajsej siete

    7.12.2011 17:19 kok | skóre: 6
    FTP z vonkajsej siete
    Přečteno: 260×
    Zdravim, na serveri mam nainstalovany openpanel, pomocou ktoreho je automaticky vytvoreny aj ftp server (pure-ftpd). Z vnutornej siete mi funguje vsetko vyborne, na server sa bez problemov pripojim. Akonahle sa pripajam z vonkajsej siete, skoro vzdy mi hodi chybu "Chyba pri zistovani priecinka". Ak sa mi uz podari dostat dnu, otvorim nejaky priecinok a zas som tam, kde som bol. Neviete mi poradit, kde by mohla byt chyba? Server bezi na debiane. Dakujem.

    Odpovědi

    13.12.2011 11:12 kok | skóre: 6
    Rozbalit Rozbalit vše Re: FTP z vonkajsej siete
    neviete mi nikto pomoct?...
    13.12.2011 11:36 CET
    Rozbalit Rozbalit vše Re: FTP z vonkajsej siete
    Mas tam firewall? Jakej?

    Pokud by to byl linux, tak takhle od boku tipuju, ze neni nahozenej modul pro sledovani FTP provozu a Firewall tedy neotvira datovy spojeni. Funguje to tak, ze FTP otevre prikazovej kanal na portu 21 a provede se prihlaseni. V prikazovym kanalu se muzes prepnout do nejakyho adresare (pokud znas presny nazev). Kdyz chces ale vypsat cist nebo zapisovat soubor nebo zjistit obsah adresare, tak se musi otevrit datovy kanal. V aktivnim modu posila klient prikaz PORT a server se pak pripojuje na klienta (firewall tohle vidi a tak otevre prislusnej port od serveru na klienta), ale to je prasarna, takze se dneska spis pouziva pasivni mod, kdy klient posle prikaz PASV a server odpovi, na kterej port se ma klient pripojit/kde bude server posilat nebo prijimat data a firewall to zase vidi a otevre port. Tohle plati jenom za predpokladu, ze pouzivas plain-text ftp (bez SSL). Pokud pouzival ftps (FTP v SSL sifrovani) tak firewall samozrejme do prikazovyho kanalu nevidi a nic neotevre. Pak musis na ftp serveru presne definovat, ktere porty ma server pouzivat pri pasivnim modu a na firewall musis tyhle porty otevrit z celeho internetu smerem k serveru.

    Vidis neco v logu toho pure-ftpd?

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.