Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Řešení dotazu:
Aký Linux by ste mi odporučili (ako totálnemu somárovi) Je vôbec Linux riešenie pre takýchto ľudí?Ano, linuxové distribuce jsou dobrým řešením pro začátečníka a při dobrém použití můžou být i podstatně lepším řešením (konkrétní zkušenosti). Ale nečekej zázrak, nečekej, že tě to zbaví všech problémů, a ani nečekej, že se někdo sebere a poběží řešit zrovna tvůj problém jen proto, aby uhájil čest distribuce i Linuxu. Při výběru máš dvě možnosti... 1) Najdi si někoho, kdo je ti ochotný občas pomoct. Používej to, co on. To je ta lepší možnost. 2) Když to nevyjde, přečti si něco o distribucích, a rozhodni se sám, případně zkus jabber místnosti, atd.
1- súbory .doc by sa dali nejak pretransformovať aby boli čitateľné /prepisovateľné pod linuxom? 2- aké obmedzenia/zmeny by mohli pre mňa nastať v porovnaní s windowsom? (čo za programy, súbory by mi nešli napr.)Vyzkoušej LibreOffice či OpenOffice klidně nejdřív na Windows.
čo za programy, súbory by mi nešli
Půjdou ti programy multiplatformní (např. Mozilla Firefox, LibreOffice, Gimp). Některé Windows programy půjdou přes Wine. Zbytek: Máš smůlu. (Ještě je možnost virtualizace.)
Tiskni
Sdílej: