abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 22:33 | Nová verze

    Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 17:44 | Zajímavý článek

    Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.

    karkar | Komentářů: 0
    včera 12:11 | Humor

    Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 10:44 | IT novinky

    Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 22
    včera 09:55 | IT novinky

    Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 09:33 | IT novinky

    Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 08:11 | Nová verze

    Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    29.4. 20:55 | Nová verze

    Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    29.4. 16:22 | Nová verze

    Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    29.4. 15:55 | Pozvánky

    Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových

    … více »
    Zdenek H. | Komentářů: 2
    Jaký filesystém primárně používáte?
     (58%)
     (1%)
     (9%)
     (22%)
     (4%)
     (1%)
     (2%)
     (0%)
     (1%)
     (3%)
    Celkem 493 hlasů
     Komentářů: 19, poslední včera 11:32
    Rozcestník

    Dotaz: regex - deset skupin pro nahrazení

    Marián Kyral avatar 20.12.2011 09:32 Marián Kyral | skóre: 29 | blog: Sem_Tam | Frýdek-Místek
    regex - deset skupin pro nahrazení
    Přečteno: 236×
    Zdravím, narazil jsem na zajímavý problém a momentálně si s ním nevím rady.

    V kate mám následující regexp:
    ([0-9]+) +([^0-9]+) +([0-9]+) +([^0-9]+) +([0-9 ]+) +([^0-9]+) +([0-9]+) +([^0-9]+) +([0-9]+) +([^0-9]+)
    Je tam deset skupin, ovšem při nahrazování můžu použít maximálně devět \1 - \9 Marně přemýšlím nad tím, jak tam dostat i tu poslední skupinu. V jednom běhu to nepůjde, takže jediná možnost je to nějak rozdělit na dva kroky.

    Odpovědi

    20.12.2011 10:06 NeoV | skóre: 23
    Rozbalit Rozbalit vše Re: regex - deset skupin pro nahrazení
    Velmi by pomohlo keby si napisal o aky jazyk sa jedna.

    Prip. nejaky kus kodu v ktorom si to pouzil... resp. preco si nepouzil iba jedno '([0-9]+)' v spojeni s prepinacom 'g'
    Marián Kyral avatar 20.12.2011 11:30 Marián Kyral | skóre: 29 | blog: Sem_Tam | Frýdek-Místek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: regex - deset skupin pro nahrazení
    Chtěl jsem si vygenerovat insert:
    1 ABC 2 BCD 3 CDE 4 DEF 5 EFG
    1 ABC 2 BCD 3 CDE 6 OPN 10 RST
    ...
    
    insert into XX (\1, '\2', \3, '\4', \5,, '\6', \7, '\8', \9, '\10!!!');
    
    Zatím jsem tam tu poslední skupinu dokopíroval ručně, ale v budoucnu by se to mohlo hodit. Kdysi dávno jsem podobné věci řešil pomocí csv souboru a shell skriptu. Jen jsem ho musel pokaždé upravovat. Možná je čas na nějaký obecnější skript - parametry budou csv soubor a šablona s pozičními parametry.
    20.12.2011 11:46 CET
    Rozbalit Rozbalit vše Re: regex - deset skupin pro nahrazení
    No ja nevim, tohle je mozna lepsi zpracovat nejakym skriptem. To nahrazovani pomoci regexp v Kate je spis mysleno asi pro editaci a ne zpracovani dat.

    Zalezelo by na tom, jaky je skutecny format radky a co s tim chces nakonec udelat. Pokud jsou to opravdu jenom cisla a necisla oddelena mezerou, tak staci perl perl -aF'/\s+/' -ne 'print sprintf("insert into XXX ("."%s,\"%s\"," x 5 . ");",@F);' pokud by to byl slozitejsi format, tak jiny perl perl -ne '@F=/([0-9]+) +([^0-9]+) +([0-9]+) +([^0-9]+) +([0-9 ]+) +([^0-9]+) +([0-9]+) +([^0-9]+) +([0-9]+) +([^0-9]+)/;print sprintf("insert into XXX ("."%s,\"%s\"," x 5 . ");",@F);'

    Jinak, rekl bych, ze v 5.zavorce mas navic v seznamu znaku mezeru ... aspon takhle by se ti mezera zapocitala do 5.zavorky a jedna mezera ne (jako oddelovac), pokud bys mel vic mezer. Ono to mozna funguje, pokud mas jednu mezeru, ale pri vice to nebude fungovat spravne (pokud to ma skutecne brat jenom cisla).

    Jinak ten tvuj problem bych bud zkusil resit primo importem do DB (mysql ma nejaky load data....) a nebo tim skriptem (treba i jenom tim perl filtrem).
    Marián Kyral avatar 20.12.2011 13:23 Marián Kyral | skóre: 29 | blog: Sem_Tam | Frýdek-Místek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: regex - deset skupin pro nahrazení
    Díky, ten perl vypadá zajímavě.

    O možnostech přímého importu vím, v Oracle je sqlloader ale v mém případě je to zbytečný overkil. Navíc ty inserty stejně potřebuji vygenerovat, ne všechna porstředí, kam to půjde, mají sqlloader správně nakonfigurovaný. Inserty jsou jistota. Předtím jsem to vždy dělal pomocí shell scriptu, pak jsem si zvykl na regexp v kate a tohle je poprvé, kdy jsem s nimi narazil. S něčím takovým se u regexp nepočítá :-)

    Jinak s tou mezerou máš pravdu, v další verzi jsem ji už odstranil.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.