Vývojáři mobilní Datovky prosí o pomoc s testováním beta verze mobilní Datovky s novým grafickým rozhraním, podporou pro tmavý režim a podporou pro VoDZ. Aplikace je zatím dostupná pouze pro zařízení Android a je umístěna v samostatném instalačním kanále Datovka Beta. Tento kanál slouží pro testovaní nové funkcionality a grafického uživatelského rozhraní. Datovka Beta se instaluje jako samostatná aplikace s vlastními daty, která
… více »Harlequin byl vydán ve verzi 1.0.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) IDE (Integrated Development Environment) k systému pro správu SQL OLAP databází DuckDB.
Po roce a půl od představení DALL·E 2 představila společnost OpenAI novou verzi DALL·E 3 svého AI systému pro generování "realisticky vypadajících obrázků nebo uměleckých děl" na základě popisu v přirozeném jazyce, viz příklad "kosmonaut na koni fotorealisticky". Jednou z novinek je integrace s ChatGPT.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi: MagPi 133 (pdf) a HackSpace 70 (pdf).
Po půl roce vývoje od vydání verze 44 bylo vydáno GNOME 45 s kódovým názvem Rīga. Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání a v novinkách pro vývojáře. Krátké představení na YouTube. Jednou z nejviditelnějších změn je odstranění tlačítka Činnosti (Activities) v levém horním rohu. Nově je tam indikátor ploch. Výchozím prohlížečem obrázků je nově Loupe, nahradil Eye of GNOME (eog). Novou aplikací pro práci s webovou kamerou je Snapshot, nahradil Cheese. Rozšíření GNOME Shellu fungující v předchozích verzích nejsou s verzí 45 kompatibilní.
Linux Foundation představila a zaštítila svobodný a otevřený fork Terraformu s názvem OpenTofu. Ten vznikl pod původním názvem OpenTF jako reakce na přelicencování Terraformu na BSL (Business Source License) společností HashiCorp.
Google oznámil (en), že konverzační AI Bard (Wikipedie) může nyní komunikovat s aplikacemi a službami Google: "Díky nejnovějšímu rozšíření služby může Bard najít a zobrazit relevantní informace z nástrojů společnosti Google, které používáte každý den, jako je například Gmail, Dokumenty, Disk, Mapy, YouTube a Letenky Google, a to i když jsou potřebné informace v různých aplikacích a službách."
Apache Pinot (GitHub, Wikipedie) dospěl do verze 1.0. Jedná se o realtimeový distribuovaný OLAP datastore navržený tak, aby na OLAP dotazy odpovídal s nízkou latencí.
Byla vydána Java 21 / JDK 21. Nových vlastností (JEP - JDK Enhancement Proposal) je 15. Jedná se o LTS verzi. Nová Java / JDK vychází každých 6 měsíců.
Byla vydána betaverze Fedora Linuxu 39, tj. poslední zastávka před vydáním finální verze, která je naplánována na úterý 17. října. Nový Fedora Linux přinese GNOME 45, LibreOffice 7.6, GCC 13.2, …
root@probook-PC:/# ps -ef | grep google probook 10441 1 0 21:56 ? 00:00:00 /opt/google/talkplugin/GoogleTalkPlugin root 10466 2311 0 21:58 pts/0 00:00:00 grep --color=auto google root@probook-PC:/# kill 10441 root@probook-PC:/# ps -ef | grep google probook 10468 1 3 21:59 ? 00:00:00 /opt/google/talkplugin/GoogleTalkPlugin root@probook-PC:/# ps -ef | grep google probook 10468 1 0 21:59 ? 00:00:00 /opt/google/talkplugin/GoogleTalkPlugin root 10511 2311 0 22:01 pts/0 00:00:00 grep --color=auto google root@probook-PC:/# kill -9 10468 root@probook-PC:/# ps -ef | grep google probook 10513 1 6 22:02 ? 00:00:00 /opt/google/talkplugin/GoogleTalkPlugin root 10525 2311 0 22:02 pts/0 00:00:00 grep --color=auto google root@probook-PC:/#
probook@probook-PC:~/Desktop$ uname -a Linux probook-PC 2.6.35-31-generic #63-Ubuntu SMP Mon Nov 28 19:29:10 UTC 2011 x86_64 GNU/Linux
Řešení dotazu:
kill -JMÉNOSIGNÁLU ČÍSLOPROCESUPokud mu chceš poslat signál KILL, tak ten se jmenuje KILL, ale je to většinou až krajní řešení. Druhé části nerozumím (a u první nerozumím, o co ti jde, takže pouze odpovídám na doslovný dotaz).
ale stale mi ten roces bezal pod inym PIDTo je nesmysl, pid procesu se nemění. Něco ten program znovu spouštělo, kdy skončil (resp. byl násilně ukončen). Netuším, co je GoogleTalkPlugin, tudíž nebudu vytvářet teorie co a proč.
/sbin/init
-- základní proces systému. Opakovaný automatického restart procesu s matkou procesem 1 znamená, že /sbin/init
hlídá exekuci procesu a při jeho pádu provede automatický restart. Typicky takové procesy jsou uvedeny v souboru /sbin/inittab
s directivou respawn
.
Opakovaný automatického restart procesu s matkou procesem 1 znamená, že /sbin/init hlídá exekuci procesu a při jeho pádu provede automatický restart. Typicky takové procesy jsou uvedeny v souboru /sbin/inittab s directivou respawn.Jdeš na to dobře, ale ten závěr je v dnešní době chybný. Typicky se jedná o proces initem adoptovaný, tedy proces jehož rodičovský proces už neexistuje. Což je typické (ale nemusí to být ten případ) pro pouštění procesů ze skriptů.
root@probook-PC:/etc/init.d# find / -name "*inittab*"nenajdene Ubuntu:
root@probook-PC:/etc/init.d# cat /sbin/inittab cat: /sbin/inittab: No such file or directory
initctl
sudo initctl listSlužbu lze potom zastavit příkazem
stop
sudo stop službaNicméně vzhledem k tomu, že ten proces běží pod vaším uživatelem, asi nebude spouštěný z Upstartu, ale z desktopového prostředí, a upstart (init) jej jen adoptoval. V takovém případě je často složité najít, kdo to spouští. Možná jej spouští Empathy. Nebo prohlížeč. Asi nejjednodušší řešení, jak to najít, je nahradit
/opt/google/talkplugin/GoogleTalkPlugin
za skript, který by někam do souboru vypsal příkaz pstree
, kde by už mělo být vidět, kdo jej spouští:
#!/bin/sh pstree -ps $$ >>/tmp/GoogleTalkPlugin sleep 1000
Tiskni
Sdílej: