Byly vyhlášeny výsledky The Game Awards 2024 (YouTube). Hrou roku se stal Astro Bot (YouTube) běžící pouze na PlayStation 5.
Na GOG.COM probíhá Winter Sale 2024. Při té příležitosti lze každý den do konce roku získat zdarma jinou počítačovou hru, viz kalendář uprostřed stránky Winter Sale 2024. Otevření balíčku se hrou vždy ve tři odpoledne. První hrou je The Whispered World: Special Edition.
Nezisková organizace Internet Security Research Group (ISRG) vydala Výroční zprávu za rok 2024 (pdf). Organizace stojí za certifikační autoritou Let's Encrypt, projektem Prossimo, jehož cílem je používání paměťově bezpečného kódu v kritické internetové infrastruktuře a službou Divvi Up řešící telemetrii respektující soukromí uživatelů.
Vývojáři PeerTube, tj. svobodné alternativy k videoplatformám velkých technologických společností, představili mobilní aplikaci PeerTube (Google Play, App Store). Zdrojové kódy jsou k dispozici na Framagitu.
Google představil Gemini 2.0, tj. novou verzi svého modelu umělé inteligence (YouTube).
Vývojáři KDE oznámili vydání balíku aplikací KDE Gear 24.12. Přehled novinek i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.
Byla vydána nová verze 3.27 frameworku Flutter (Wikipedie) pro vývoj mobilních, webových i desktopových aplikací a nová verze 3.6 souvisejícího programovacího jazyka Dart (Wikipedie).
Byla vydána (𝕏) listopadová aktualizace aneb nová verze 1.96 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.96 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
OpenMandriva ROME, tj. průběžně aktualizovaná (rolling) edice linuxové distribuce OpenMandriva, byla vydána ve verzi 24.12.
rdiff-backup /home/data uzivatel@server::/cilovy/adresar
. To je ale ta full,ne? Jak mam delat ty rozdilove?
Řešení dotazu:
-b (backup mode)jinak se jedna vzdy o rozdilovou zalohu. NN
man rdiff-backup
…
Jinak to použití rdiff-backup
zbytečně komplikujete. rdiff-backup
sám udržuje v cílovém adresáři kompletní zálohu, a k ní udržuje rozdíly k předchozím verzím. Tj. je to opačně, než jste to popsal vy – vy máte třeba týden starou plnou zálohu a k ní novější denní rozdílové, rdiff-backup
má den starou plnou zálohu a uložené rozdíly, jak se dostat ke starším verzím. Použitím rdiff
se ale nepřenáší vždy všechna data, ale jen rozdíly (podobně jako u rsync
).
rdiff-backup --remove-older-than 7D /mnt/zaloha
a tak budu mit tak nejak to, co potrebuju? Mam totiz limitovany prostor pro zalohy. Udelal jsem zkusebni zalohu vzorku dat (10x zmena. 10x zaloha) a vsude se pise, ze jsou ta data klasicky v citelne podobe. Ta struktura mi zase tak klasicky nepripada, kdyz chci treba najit soubor z napr. 5te zalohy, kde ji najdu?
Dekuju za vysvetleni.. takze chapu-li to dobre, pouziju jen ten prikaz, co jsem psal a pak jednou za cas treba rdiff-backup --remove-older-than 7D /mnt/zaloha
a tak budu mit tak nejak to, co potrebuju?
Ano.
vsude se pise, ze jsou ta data klasicky v citelne podobeAno, jsou – samozřejmě ale jen jedna záloha, v případě
rdiff-backup
ta poslední.
kdyz chci treba najit soubor z napr. 5te zalohy, kde ji najduVšude se píše, že ji obnovíte příkazem
rdiff-backup -r 5D cesta-k-zaloze/soubor kam-obnovit
…
/neco/neco/neco/neco/neco/neco/soubor.txt
tak ta cesta v obnovovacim prikazu je cesta-k-zaloze/neco/neco/neco/neco/neco/neco/soubor.txt
? Omlouvam se, nedovedi si to predstavit. Myslel jsem, ze si prohlidnu nejaky strom a budu vedet, kde co je.
zaloha/rdiff-backup-data/increments
a můžete konkrétní soubor z této cesty rovnou použít i jako cestu pro rdiff-backup
. Tohle ale samozřejmě nejsou plné verze souborů z dané zálohy, jsou to jenom rozdíly – a na ty soubory je potřeba se dívat jako na interní datovou strukturu rdiff-backup
u. Ale pro základní orientaci „kde co je“ to stačí.
Tiskni Sdílej: