Google Chrome 129 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 129.0.6668.58 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů (YouTube). Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 9 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube: DevTools Chrome 127-129).
Byly nalezeny a opraveny bezpečnostní chyby CVE-2024-38812 a CVE-2024-38813 s CVSS 9.8 a 7.5 ve VMware vCenter Server. Jedná se o vzdálené spouštění příkazů (RCE) a eskalaci oprávnění.
MojeID rozdává bezpečnostní klíče (tokeny) GoTrust Idem Key pro přístup k online službám veřejné správy (NIA). Ti, kteří již mají, mohou získat tablet ve slosování.
Společnosti Nintendo a Pokémon žalují společnost Pocketpair. Její hra Palworld prý porušuje patenty Nintendo a Pokémon.
RabbitMQ (Wikipedie) byl vydán v nové major verzi 4.0. RabbitMQ je open source messaging a streaming broker napsaný v programovacím jazyce Erlang. Implementuje protokoly AMQP 0-9-1, AMQP 1.0, RabbitMQ Streams, MQTT a STOMP a v HTTP a WebSockets Web STOMP plugin, Web MQTT plugin a management plugin.
Po půl roce vývoje od vydání verze 46 bylo vydáno GNOME 47 s kódovým názvem Denver. Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání a v novinkách pro vývojáře. Krátké představení na YouTube.
Svobodná webová platforma pro sdílení a přehrávání videí PeerTube (Wikipedie) byla vydána v nové verzi 6.3. Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení a na GitHubu.
Uživatele Windows a Microsoft 365 Business a Enterprise mohou oficiálně používat Python v Excelu. Spolu s knihovnami jako pandas, Matplotlib a NLTK. Jedná se o spolupráci s Anacondou. Microsoft si tento "vynález integrace tabulkových procesorů s externími prostředími" patentoval: US12026560B2. Už před podáním patentu ale mohli uživatelé pro Python v Excelu používat například PyXLL. LibreOffice / OpenOffice.org měl PyUNO.
Provoz Mozilla.social, tj. instance Mastodonu provozované Mozillou, bude 17. prosince 2024 ukončen.
Byla vydána nová major verze 6 programovacího jazyka Swift (Wikipedie). Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu. Ke stažení jsou oficiální binární balíčky pro Ubuntu 20.04, Ubuntu 22.04, Ubuntu 24.04, Debian 12, Fedora 39, Amazon Linux 2 a Red Hat Universal Base Image 9.
Musí bejt připojenej synchroně , ale jak to nastavit pro automatické připojování v sync módu to taky nevim.
sync
.sync
. Pokud přes všechny nevýhody chcet USB disk auto-mount-ovat s paramterem sync
, stačí (v GNOME) „Počítač“, na daném zařízení dát pravým tl. myši vlastnosti a v záložce „Drive“ (asi „Disk“ předposlední) nebo „Volume“ (poslední asi „Svazek“) dát do „Mount Options“ (asi „Vlastnosti připojení“) sync
, ale nevíme jestli Vám to nezpůsobí víc potíží než užitku a pokud používáte Flasku velmi aktivně, jestli to nezkrátí její životnost.
Takové volby nejsou ani v gnome 2 ani gnome shellu , kde je vidíš ?
Hm , tuto záložku nemam ani v Linux Mint ani Ubuntu ... Nemáš něco doinstalováno ?
gnome-mount
- je asi ten balíček, co je potřeba, ale toto se kdesi píše o Bubuntu:nic neodpojí, vytáhnou flashdisk a pak se diví.... se divím, že se diví. To niekde im takýto štýl práce zafunguje?
Šmarja to jsou rady ... To je jak na Lživě.cz
'sync'
).Tiskni Sdílej: