Společnost JetBrains představila (YouTube) svou umělou inteligenci JetBrains AI a nástroj AI Assistant v IDE.
Byla vydána nová verze 255 správce systému a služeb systemd (GitHub, NEWS). Z novinek lze vypíchnout například novou službu systemd-bsod.service.
Google představil Gemini, svůj největší a nejschopnější model umělé inteligence.
openSUSE komunita vybírá nová loga. Jedním z cílů je odlišit se od SUSE. Aktuálně probíhá hlasování o logu openSUSE a čtyř distribucí Tumbleweed, Leap, Slowroll a Kalpa.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2023-12-05. Přehled novinek v příspěvku na blogu a poznámkách k vydání. Nově jej lze používat také s tmavým tématem.
Dnes je to 10 let, co byla vytvořena decentralizovaná kryptoměna Dogecoin. Autoři Billy Markus a Jackson Palmer ji původně zamýšleli jako vtip. Znakem kryptoměny je pes Shiba-Inu známý z internetových memů.
Google Chrome 120 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 120.0.6099.62 přináší řadu oprav a vylepšení (YouTube). Opraveno bylo 10 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube).
Byla vydána nová verze 2023.4 linuxové distribuce navržené pro digitální forenzní analýzu a penetrační testování Kali Linux (Wikipedie). Přehled novinek se seznamem nových nástrojů v oficiálním oznámení. Vypíchnout lze podporu Cloud ARM64, Vagrant Hyper-V a Raspberry Pi 5.
Společnosti IBM, Meta a dalších vice než 50 zakládajících členů (bez Microsoftu a OpenAI) vytvořili mezinárodní alianci AI Alliance pro spolupráci na vývoji a rozvoji otevřené, bezpečné a odpovědné umělé inteligence.
Služba pro hlídání uniklých hesel Have I Been Pwned oslavila 10. výročí. Troy Hunt ji spustil 4. prosince 2013 (Twitter).
Narazil jsem na zajímavý problém s Dropboxem, symlinkem a Sambou.
V práci máme linuxový (Debian) server, na kterém máme vytvořeny adresáře ~/data/, které jsou Sambou sdíleny do Windows sítě a na Windows pracovní stanice se nám mapují jako disk H:. (Při přihlašování na stanice se ověřujeme vůči serveru.)
Na server jsem si jako uživatel nainstaloval Dropbox a jeho složka je ~/Dropbox. Abych ji viděl ve Windows tak je potřeba vytvořit symlink (podle oficiálního návodu) na ~/data/Dropbox.
Po spuštění to vypadalo, že to funguje, ale:
* Když se na server přihlásím přes ssh a vytvořím/nakopíruji soubor do ~/data/Dropbox, tak se správně objeví v ~/Dropbox a Dropbox ho zasynchronizuje.
* Když totéž udělám ve Windows (přes Sambu) tj. vytvořím/nakopíruji soubor do ~/data/Dropbox, tak se také správně objeví v ~/Dropbox, ale Dropbox ho NEzasynchronizuje - jakoby ho neviděl.
Docela rád bych odhalil v čem je problém, jestli v Sambě nebo Dropboxu.
Na otázku zatím nikdo bohužel neodpověděl.
Tiskni
Sdílej: