Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
sshd: mojejmeno@domaci_ipa do hosts.deny
sshd: domaci_ipV dokumentaci zadny takovy priklad neni a ja si myslim ze Denyhost neumi rozlisovat na urovni prihlas jmena, ale mozna se pletu.
V konfiguraci si nastavíš do ignorehost IP adresu stroje, která nemá být nikdy blokována.Totéž ale zvládne i denyhost a navíc to neřeší problém tazatele. Since it is quite possible for a user to mistype their password repeatedly it may be desirable to have DenyHosts prevent specific IP addresses from being added to /etc/hosts.deny. To address this issue, create a file named allowed-hosts in the WORK_DIR. Simply add an IP address, one per line. Any IP address that appears in this file will not be blocked. Additionally, as of v1.0.3, a valid hostname can also be placed in the allowed-hosts file. For each hostname appearing in this file, the IP address will be resolved and any ssh connections that match either this hostname or this resolved IP address will not be blocked. Nicméně, zaměřit se na jiné metody blokování by asi výhledově bylo stejně rozumnější, protože např. Arch linux už denyhost vyřadil z repozitáře někdy před půl rokem.
Ohledně původního problému: nestačilo by otevřít SSH ještě na jiném (neobvyklém) portu a připojovat se na něj? Nebo vymyslet pravidlo pro iptables, které by identifikovalo ten konkrétní počítač?Nebo se na něj připojovat přes HTTP tunel, to je nenápadnější :).
Nemám nic proti tomu, když lidé používají security by obscurity. Určitou funkci to má (například zpřehlednění logů).
Na sprehladnenie logov staci povolit pristup len z 1 IPUž vidím reakci zákazníka na „opravím to příští středu, až budu doma“ :).
sem v LAN za verejnou IP adresou "X" a potrebuju se prihlasovat domu do jine site pres SSH. Bohuzel v hosts.deny mam zaznam zakazujici verejnou IP adresu "X", protoze se z ni nekdo snazi nabourat ke me pres SSH.Posledných pár mesiacov také riešim povolením SSH (a iných služieb výlučne) cez IPv6 a nastavením 6to4 (keďže natívne pripojenie nemám nikde).
Tiskni
Sdílej: