Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
>nslookup >set debug=true >pc1 --- QUESTIONS: pc1, type = A, class = IN # na tomhle radku poznas, jaky jmeno se preklada pres DNS !priklad se suffixem/"searchem v resolv.conf", nslookup se pokousi prelozit pc1.moje.sit - funguje, pokud mas v DNS A zaznam pro pc1.moje.sit
>nslookup >set debug=true >pc1 --- QUESTIONS: pc1.moje.sit, type = A, class = IN* jestli si chces honit triko s LLMNR/WINS tak nemuzu slouzit, ja jsem spokojenej se standardnim resenim = DNS...
ipconfig /all
, jako Prohledávací seznam přípon DNS
.
Právě u ručně nastavených domén 3. a vyšší úrovně se někdy stane, že se do search-listu přidají i "nadřazené" domény, což může potom dělat problémy.problem je v tom (narazil jsem na to nedavno), kdyz se udela ta rucni konfigurace "Append primary and connection specific DNS suffixes" s domenou 3. radu(a pravdepodobne i vyssiho), tak widle zacnou strkat do suffixu POUZE "druha.tld" tj. pozadovanej suffix "treti.druha.tld" se nikdy nepouzije (kdyz je pak *.druha.tld -> <-> tak se to blbe hleda :) tady je to celkem dobre popsany http://networkadminkb.com/KB/a253/windows-2008-append-parent-suffixes-the-primary-dns.aspx; ve stavu, kdy ping a nslookup pouzivaj jine suffix me napada jen "copak ipconfig, ale jmeli ..." reseni v pripade 3. radu pro me bylo nastavit natvrdo "treti.druha.tld" na radio-buttonu "Append these DNS suffixes (in order)" ze screensh|tu ze ma dhcp vetsi prio je dobra zprava pro tazatele i nas vsechny [dunno b4 :] - kazdopadne ja to resil na serveru, kterej i kdyby nebyl dhcp serverem, tak mu stejne dam statickou ip, mno aspon jsem se naucil >set debug=true, facha i pod tuxem (jeste aby ne...)
Tiskni
Sdílej: