Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Popis situace:
mam router Asus WL500w, ktery byl trochu updatovany a obsahuje software pro pristup do IPv6 site pres SixXS. Dale mam notebook, na kterem bezi Windows 7 64 bit, v nich bezi 2 virtualni masiny pod VMware Player - jedna obsahuje Windows 7 32 bit, jedna obsahuje OpenSUSE 12.1 64 bit. Obe virtualni masiny jsou nakonfigurovane tak, ze kazda ma sit bridged a vlastni MAC adresu. Komunikace po IPv4 probiha ze vsech masin bez problemu. Komunukace po IPv6 se chova takto: Z windows hostu i windows klienta beha komunikace po IPv6 vzdy bez problemu. Ale z toho OpenSUSE funguje IPv6 komunikace jen obcas. Chvili neni problem s zadnou komunikaci, pak se "neco" stane a IPv6 sit prestane byt pristupna. Po blizsim zkoumani jsem zjistil, ze ten ASUS router se da v tomto stavu pingnout pres normalni IPv6 adresu zacinajici 2a01, ale uz se neda pingnout pres local link adresu zacinajici fe.. Pri tom z druhe windowsove virtualni masiny lze stale pingnout router jak pres 2a01 adresu, tak pres fe.. adresu.
Jak diagnostikovat ve ktere casti retezce je u te OpenSUSE masiny chyba? Diky za kazdy napad.
Tiskni
Sdílej: