Bylo vydáno Eclipse IDE 2024-09 aneb Eclipse 4.33. Představení novinek tohoto integrovaného vývojového prostředí také na YouTube.
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 2024.3 linuxové distribuce navržené pro digitální forenzní analýzu a penetrační testování Kali Linux (Wikipedie). Přehled novinek se seznamem nových nástrojů v oficiálním oznámení.
Ve FreeBSD byla nalezena a opravena kritická bezpečnostní chyba CVE-2024-43102 s CVSS 10.
K posouzení byly předány patche přidávající do linuxových stromů zařízení (device trees) zařízení s SoC A7 až A11 od Applu (iPhone, iPad, iPod a Apple TV).
Vývoj webového prohlížeče nad renderovacím jádrem Servo, aktuální příspěvek na blogu Serva (Wikipedie). Vedle referenčního prohlížeče servoshell vzniká prohlížeč Verso. Vyzkoušet lze noční sestavení.
Unicode Consortium, nezisková organizace koordinující rozvoj standardu Unicode, oznámila vydání Unicode 16.0. Přidáno bylo 5 185 nových znaků. Celkově jich je 154 998. Přibylo 7 nových Emoji.
Byla vydána první major verze 1.0 oficiálního firmwaru pro zařízení Flipper Zero (Wikipedie). Po třech letech vývoje. Přehled novinek i s náhledy a videi v příspěvku na blogu: podpora aplikací třetích stran, nový NFC podsystém, podpora JavaScriptu pro psaní aplikací, vylepšení spotřeby, zrychlení Bluetooth přenosu…
Radicle, distribuovaná alternativa k softwaru pro spolupráci jako např. GitLab, byl vydán ve verzi 1.0. Nyní obsahuje nad gitem postavený, rozšiřitelný protokol pro diskuze a nakládání s patchi, autentizaci a autorizaci, integraci Toru a uživatelské rozhraní v příkazovém řádku či jednoduché webové rozhraní pro prohlížení repozitářů. Projekt byl dříve představen a diskutován na Linux Weekly News.
Byla vydána nová verze 6.7 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Přehled změn v příslušném seznamu. Tor Browser byl povýšen na verzi 13.5.3. Thunderbird na verzi 115.15.0. OnionShare z verze 2.2 na verzi 2.6.
Rozsudky Soudního dvora Evropské unie ve věcech C-465/20 P (Apple) a C-48/22 P (Google a Alphabet): Irsko poskytlo společnosti Apple protiprávní daňová zvýhodnění ve výši 13 miliard eur a je povinné je získat zpět. Byla potvrzena pokuta ve výši 2,4 miliardy eur uložená společnosti Google za to, že zneužívala svého dominantního postavení tím, že upřednostňovala vlastní službu srovnávání výrobků.
Mozna pomuze KVM passthrough, zkusto to omrknout. F
http://www.linux-kvm.org/wiki/images/d/d0/KvmForum2008$kdf2008_14.pdf
Phenom by s tím neměl mít problém, pokud to podporuje chipset, což se zdá být doménou chipsetů 8. řady
No právě že né všech 8. řada ale až s označením FX. Bez FXa to v sobě nemá. A když mrkneš na web AMD tak až FXa mají podporu s IOMMU.
Phenom II X4 AMD
Virtualization™ (AMD-V™) Technology With Rapid Virtualization Indexing Silicon feature-set enhancements designed to improve the performance, reliability, and security of existing and future virtualization environments by allowing virtualized applications with direct and rapid access to their allocated memory. Benefit: Helps virtualization software to run more securely and efficiently enabling a better experience when dealing with virtual systems
FX ala Buldozer AMD
Virtualization™ (AMD-V™) Technology with IOMMU Silicon feature-set enhancements designed to improve the performance, reliability, and security of existing and future virtualization environments by allowing virtualized applications with direct and rapid access to their allocated memory. IOMMU is an extension to AMD64 architecture to support address translation and access protection on DMA transfers Security for User Level application and Virtual Machine guest operating system Address translation and access control Device isolation Device assignment in virtualized systems Security & trusted boot support Unified interrupt management Benefit: Helps virtualization software to run more securely and efficiently enabling a better experience when dealing with virtual systems
Takže asi tak no
Myslím, že v FX-xxxx CPU je IOMMU pouze vylepšené, implementováno snad bylo i v předchozí desktop generaci (a ve vybraných chipsetech řady 800).
Přijde mi, že IOMMU (AMD-Vi) je víc záležitostí chipsetu, než samotného CPU.Updates to the platform includes the implementation of IOMMU I/O Virtualization with 45 nm generation of processors, and the AMD 800 chipset series in 2009.[38]
http://en.wikipedia.org/wiki/Advanced_Micro_Devices#Desktop_platforms
Zádrhel osobně vidím v podmínkách, které je pro úspěšné PCI passthough nutné splnit (karta nesmí sdílet PCI IRQ atd.). Mé dosavadní pokusy na kombinaci chipset AMD970 & Ath II X4 zatím nebyly úspěšné, ale ještě jsem to nevzdal. Bohužel success stories v této oblasti je jako šafránu a těch reprodukovatelných ještě méně.
To by asi fungovat mohlo, ale pak tu samou grafickou kartu nebude moci používat hostitel...Mozna pomuze KVM passthrough, zkusto to omrknout. F
http://www.linux-kvm.org/wiki/images/d/d0/KvmForum2008$kdf2008_14.pdf
Zde se právě řeší cesta, která na emulaci GK v rámci virtualizace GuestOS nestaví. Naopak umožní nativním přístupem GuestOS ke GK zajistit výkon a kompatibilitu, které emulovaná řešení zdaleka nedosahují. http://www.youtube.com/watch?v=Gtmwnx-k2qg
Z těch obrázků v prezentaci MultiOS mi to přijde jako dedikace GPU/OS (tj. dnešní GFX passthrough zkrze IOMMU). Nebo MultiOS staví na něčem pokročilejším a je schopen jedno GPU nativně sdílet více GuestOS?
Měl jsem na mysli něco v duchu PCI-SIG I/O virtualization (IOV). http://www.pcisig.com/specifications/iov/ats
Z dokmentace to vypada na klasicky GFX passthrouh. (VT-d based)
This connects both the host and a guest virtual machine operating system in an Intel VT-d virtualized environment to its own dedicated GPU.
http://www.parallels.com/support/extreme/
Tiskni Sdílej: