Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Mozna pomuze KVM passthrough, zkusto to omrknout. F
http://www.linux-kvm.org/wiki/images/d/d0/KvmForum2008$kdf2008_14.pdf
Phenom by s tím neměl mít problém, pokud to podporuje chipset, což se zdá být doménou chipsetů 8. řady
No právě že né všech 8. řada ale až s označením FX. Bez FXa to v sobě nemá. A když mrkneš na web AMD tak až FXa mají podporu s IOMMU.
Phenom II X4 AMD
Virtualization™ (AMD-V™) Technology With Rapid Virtualization Indexing Silicon feature-set enhancements designed to improve the performance, reliability, and security of existing and future virtualization environments by allowing virtualized applications with direct and rapid access to their allocated memory. Benefit: Helps virtualization software to run more securely and efficiently enabling a better experience when dealing with virtual systems
FX ala Buldozer AMD
Virtualization™ (AMD-V™) Technology with IOMMU Silicon feature-set enhancements designed to improve the performance, reliability, and security of existing and future virtualization environments by allowing virtualized applications with direct and rapid access to their allocated memory. IOMMU is an extension to AMD64 architecture to support address translation and access protection on DMA transfers Security for User Level application and Virtual Machine guest operating system Address translation and access control Device isolation Device assignment in virtualized systems Security & trusted boot support Unified interrupt management Benefit: Helps virtualization software to run more securely and efficiently enabling a better experience when dealing with virtual systems
Takže asi tak no
Myslím, že v FX-xxxx CPU je IOMMU pouze vylepšené, implementováno snad bylo i v předchozí desktop generaci (a ve vybraných chipsetech řady 800).
Přijde mi, že IOMMU (AMD-Vi) je víc záležitostí chipsetu, než samotného CPU.Updates to the platform includes the implementation of IOMMU I/O Virtualization with 45 nm generation of processors, and the AMD 800 chipset series in 2009.[38]
http://en.wikipedia.org/wiki/Advanced_Micro_Devices#Desktop_platforms
Zádrhel osobně vidím v podmínkách, které je pro úspěšné PCI passthough nutné splnit (karta nesmí sdílet PCI IRQ atd.). Mé dosavadní pokusy na kombinaci chipset AMD970 & Ath II X4 zatím nebyly úspěšné, ale ještě jsem to nevzdal. Bohužel success stories v této oblasti je jako šafránu a těch reprodukovatelných ještě méně.
To by asi fungovat mohlo, ale pak tu samou grafickou kartu nebude moci používat hostitel...Mozna pomuze KVM passthrough, zkusto to omrknout. F
http://www.linux-kvm.org/wiki/images/d/d0/KvmForum2008$kdf2008_14.pdf
Zde se právě řeší cesta, která na emulaci GK v rámci virtualizace GuestOS nestaví. Naopak umožní nativním přístupem GuestOS ke GK zajistit výkon a kompatibilitu, které emulovaná řešení zdaleka nedosahují. http://www.youtube.com/watch?v=Gtmwnx-k2qg
Z těch obrázků v prezentaci MultiOS mi to přijde jako dedikace GPU/OS (tj. dnešní GFX passthrough zkrze IOMMU). Nebo MultiOS staví na něčem pokročilejším a je schopen jedno GPU nativně sdílet více GuestOS?
Měl jsem na mysli něco v duchu PCI-SIG I/O virtualization (IOV). http://www.pcisig.com/specifications/iov/ats
Z dokmentace to vypada na klasicky GFX passthrouh. (VT-d based)
This connects both the host and a guest virtual machine operating system in an Intel VT-d virtualized environment to its own dedicated GPU.
http://www.parallels.com/support/extreme/
Tiskni
Sdílej: