Byla vydána únorová aktualizace aneb nová verze 1.110 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.110 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Apple představil 13palcový MacBook Neo s čipem A18 Pro. V základní konfiguraci za 16 990 Kč.
Kalifornský zákon AB 1043 platný od 1. ledna 2027 vyžaduje, aby operační systémy požadovaly po uživatelích věk nebo datum narození a skrze API poskytovaly aplikacím informaci, zda je uživatel mladší 13 let, má 13 až 16 let, má 16 až 18 let nebo má alespoň 18 let. Vývojáři linuxových distribucí řeší, co s tím (Ubuntu, Fedora, …).
Konference LinuxDays 2026 proběhne o víkendu 3. a 4. října v Praze v areálu ČVUT v Dejvicích na FIT. Čekají vás desítky přednášek, workshopy, stánky a setkání se spoustou chytrých lidí.
Nové verze webových prohlížečů Chrome a Firefox jsou vydávány každé 4 týdny. Aktuální verze Chrome je 145. Aktuální verze Firefoxu je 148. Od září přejde Chrome na dvoutýdenní cyklus vydávání. V kterém týdnu bude mít Chrome větší číslo verze než Firefox? 😀
Apple představil nové čipy M5 Pro a M5 Max, MacBook Pro s čipy M5 Pro a M5 Max, MacBook Air s čipem M5 a Studio Display a nový Studio Display XDR.
Bylo spuštěno hlasování o přednáškách a workshopech pro letošní Installfest, jenž proběhne o víkendu 28. a 29. března v Praze na Karlově náměstí 13.
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) třetí RC verze GIMPu 3.2. Přehled novinek v oznámení o vydání. Podrobně v souboru NEWS na GitLabu.
Apple představil iPhone 17e a iPad Air s čipem M4.
Byla vydána verze 1.0 editoru kódů Gram. Jedná se o fork editoru Zed bez telemetrie a umělé inteligence.
Dobry den,
pred kratkym casem jsem zde resil instalaci a konfiguraci Smokeping, to jsem uspesne vyresil nainstalovanim a nakofigurovanim pod FC16.
Smokeping bezi, grafy se vykresluji, vse je "de facto" idealni... az na:
Grafy jsou prerusovane viz priloha
jak docilim aby vykreslovani grafu bylo kontinualni bez tech mezer? Defaultni nastaveni je 20ping x 20s. Predpokladal jsem ze staci zmenit pocet pingu (30ping x 20s), ovsem vysledek je stejny.
Nastavit cas mam strach, jelikoz nevim na jakou spodni hranici muzu jit.
Dle navodu jsem nastavil tr.js a tr.cgi a tr.html, kdyz ted kliknu na hosta zobrazo se prazdne okno tzv. blank page s adresou: http://muj.stroj/smokeping/tr.html#IP.Adresa.ciloveho.serveru
------ Nasel sem chybu kdyz otevru zdrojak te bile stranky
script type="text/javascript" src="/script/Tr.js"/script
tak po kliknuti na odkaz /script/Tr.js napise chybu 404 nenalezen
Kde jsem udelal chybu, nebo v cem muze byt problem?
Tiskni
Sdílej: