Branch Privilege Injection (CVE-2024-45332, Paper) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel. Intel jej řeší ve včerejším opravném vydání 20250512 mikrokódů pro své procesory. Neprivilegovaný uživatel si například může přečíst /etc/shadow (YouTube).
Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
# zde uvadim virtualni mapy z toho duvodu, ze v tech se nevyskytuji zadni lokalni uzivatele a na nich chci vyzkouset odmitani posty local_recipient_maps = $virtual_mailbox_maps virtual_mailbox_maps = proxy:mysql:/etc/postfix/sql/mysql_virtual_mailbox_maps.cf virtual_transport = lmtp:unix:private/dovecot-lmtp #restrikce smtpd_sender_restrictions = check_sender_access regexp:/etc/postfix/tag_as_originating.re, permit_mynetworks, permit_sasl_authenticated, check_sender_access regexp:/etc/postfix/tag_as_foreign.re smtpd_recipient_restrictions = permit_mynetworks, permit_sasl_authenticated, reject_unknown_recipient_domain, reject_unlisted_recipient, reject_unauth_destination smtpd_helo_restrictions = permit_mynetworks, reject_invalid_helo_hostnameV sql dotazech chyba nebude, zkoušel jsem i lokální mapu "local_recipient_maps = hash:/etc/postfix/local_recipient_map", kde byl uveden jeden nesmyslný uživatel "nesmysl nesmysl", tu jsem přes postmap zkompiloval a stejně se to snaží doručit poštu třeba i pro uživatele "vmail". V čem mám chybu?
man sendmail(1), Sendmail-compatible interface pickup(8), mail pickup daemon qmgr(8), queue manager smtpd(8), SMTP server flush(8), fast flush service postsuper(1), queue maintenance postalias(1), create/update/query alias database postdrop(1), mail posting utility postfix(1), mail system control postqueue(1), mail queue control syslogd(8), system logging
Tiskni
Sdílej: