Momo je fenka cavapoo, která svými náhodnými stisky kláves bezdrátové klávesnice vytváří jednoduché počítačové hry. Technicky to funguje tak, že Raspberry Pi s připojenou bluetooth klávesnicí posílá text do Claude Code, který pak v Godotu píše hry a sám je i testuje pomocí screenshotů a jednoduchých simulovaných vstupů. Za stisky kláves je Momo automaticky odměňována pamlsky. Klíčový je pro projekt prompt, který instruuje AI, aby i
… více »GNU awk (gawk), implementace specializovaného programovacího jazyka pro zpracování textu, byl vydán ve verzi 5.4.0. Jedná se o větší vydání po více než dvou letech. Mezi četnými změnami figuruje např. MinRX nově jako výchozí implementace pro regulární výrazy.
Internetový prohlížeč Ladybird ohlásil tranzici z programovacího jazyka C++ do Rustu. Přechod bude probíhat postupně a nové komponenty budou dočasně koexistovat se stávajícím C++ kódem. Pro urychlení práce bude použita umělá inteligence, při portování první komponenty prohlížeče, JavaScriptového enginu LibJS, bylo během dvou týdnů pomocí nástrojů Claude Code a Codex vygenerováno kolem 25 000 řádků kódu. Nejedná se o čistě autonomní vývoj pomocí agentů.
Byl vydán Mozilla Firefox 148.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Nově lze snadno povolit nebo zakázat jednotlivé AI funkce. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 148 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Byla vydána nová verze 22.1.0, tj. první stabilní verze z nové řady 22.1.x, překladačové infrastruktury LLVM (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání: LLVM, Clang, LLD, Extra Clang Tools a Libc++.
X86CSS je experimentální webový emulátor instrukční sady x86 napsaný výhradně v CSS, tedy bez JavaScriptu nebo dalších dynamických prvků. Stránka 'spouští' assemblerovový program mikroprocesoru 8086 a názorně tak demonstruje, že i prosté CSS může fungovat jako Turingovsky kompletní jazyk. Zdrojový kód projektu je na GitHubu.
Po šesti letech byla vydána nová verze 1.3 webového rozhraní ke gitovým repozitářům CGit.
Byla vydána nová verze 6.1 linuxové distribuce Lakka (Wikipedie), jež umožňuje transformovat podporované počítače v herní konzole. Nejnovější Lakka přichází s RetroArchem 1.22.2.
Matematický software GNU Octave byl vydán ve verzi 11.1.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vedle menších změn rozhraní jsou jako obvykle zahrnuta také výkonnostní vylepšení a zlepšení kompatibility s Matlabem.
Weston, referenční implementace kompozitoru pro Wayland, byl vydán ve verzi 15.0.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu společnosti Collabora. Vypíchnout lze Lua shell umožňující psát správu oken v jazyce Lua.
Zdravím.
Nový PC, čertstvá inštalácia prebehla ok, nemohol som nabootovať, vypísalo SP5100 TCO TIMER: mmio adress 0xbafe.... already in use; google, rovnaký symptóm , blacklistol problémovy modul cez Fallback, bootovanie sa zastaví na Waiting for UDev uevents to be processed bez žiadnej ďalšej správy; rrmod SP5100_tco, problém pretrváva; updatol som systém (Arch linux: pacman -Suy), updatol sa kernel z 3.0 na 3.2, bootovanie Falbacku (minulé úpravy boli cez Fallback) sa zastaví na riadku INIT: version 2.88 booting; viem nabootovať akurát tak instalačku
Ešte drobnosť, pri ktorej som asi spravil niekde chybu. Spustil som instalačku Arch, namountoval /, pozrel si logy vo /var/log, logy so zlymi casmi pravdepodbne iba z bootovania instalačky, čas sedel s príkazom date (stále instalačka) ale nie so správnym časom v biose
Nový PC:
Používal som Arch Linux (moje doteraz jediné distro) 3 roky na notebook v dock station s externou zvukovku X-Fi, tak som si umelo zvykol na malichérne ale annoying HW problémy, ktoré nikto veľmi nevedel vyriešiť. 2 mesiace som už plánoval kupiť bedňu s črevami ako hlavnú stanicu, ale čo čert nechcel, pred dvoma týždňami mi odišiel notebook. Veľmi som sa tešil na nové PC, lebo som nepredpokládal žiadne problémy. Viete, keď sa tešíte, že si konečne budete môcť hladko pracovať na obľúbenom systéme bez ombedzení.. Naištalujete si, radostne idete rebootnúť a nebootujete ani po celodennej snahe, ba aj ľudia na #archlinux sa tvária bezradne. Bol by som veľmi šťastný a spokojný, keby ste mi predstavili Vaše rozumné nápady, čo by som ešte mohol skúsiť, aby som vedel aspoň určiť chybu alebo nejako magicky nabootovať? .. Lebo teraz naozaj neviem, čo sa ešte môžem chytiť. Samozrejme, celé som to niekoľko krát zopakoval.
Úctivo ďakujem.
Řešení dotazu:
Pridal som parametre kernelu nopaci, acpi=off. Fallback napodiv nabootoval. Pozrel som /var/log/errors.log, kde boli vsetky hlasky s nouveau. Nainstaloval som nouveau z repozitarov, nabootovalo aj riadne jadro.
Xorg server sa nechcel spustit pre nouveau, skusil som nainstalovat propietarny driver nvidia a teraz pisem z Xfce4.
Tiskni
Sdílej: