abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 14:33 | IT novinky

    Společnost Flipper Devices oznámila Flipper One. Zcela nový Flipper postavený od nuly. Jedná se o open-source linuxovou platformu založenou na čipu Rockchip RK3576. Hledají se dobrovolníci pro pomoc s dokončením vývoje (ovladače, testování, tvorba modulů).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 14:00 | Nová verze

    Vývojáři Wine oznámili vydání verze 2.0 knihovny vkd3d pro překlad volání Direct3D na Vulkan. Přehled novinek na GitLabu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 11:33 | Nová verze

    Společnost Red Hat oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu (RHEL) 10.2 a 9.8. Vedle nových vlastností a oprav chyb přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Vypíchnout lze CLI AI asistenta goose. Podrobnosti v poznámkách k vydání (10.2 a 9.8).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 05:11 | Nová verze

    Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 30 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 7.0 svobodného open source redakčního systému WordPress. Kódové jméno Armstrong bylo vybráno na počest amerického jazzového trumpetisty a zpěváka Louise Armstronga (What A Wonderful World).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:55 | Bezpečnostní upozornění

    V Drupalu byla nalezena a opravena kritická zranitelnost SA-CORE-2026-004 (CVE-2026-9082). Útočník může provádět libovolné SQL dotazy na webech používajících databázi PostgreSQL.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:11 | Komunita

    Richard Hughes oznámil, že službu Linux Vendor Firmware Service (LVFS) umožňující aktualizovat firmware zařízení na počítačích s Linuxem, nově sponzoruje také společnost HP.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 13:33 | IT novinky

    O víkendu proběhla demopárty Outline 2026. Publikována byla prezentovaná dema. Upozornit lze na 16 bajtové, opravdu šestnáct bajtové, zvukově obrazové demo Wake Up! 16b (YouTube).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 04:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 9.5 multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem (DAW) Ardour. Přehled novinek, vylepšení a oprav v poznámkách k vydání a na YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    19.5. 21:00 | IT novinky

    Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2026. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (12%)
     (8%)
     (2%)
     (14%)
     (31%)
     (4%)
     (7%)
     (3%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1675 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Dotaz: Portage

    30.3.2012 12:10 Zacatecnik
    Portage
    Přečteno: 365×
    Příloha:
    Zdravim,

    portage na mem stroji si stezuje na zavislosti.. U jineho ebuilt je vysledek stejny :-( Domnivam se problem jsem zpusobil tim ze jsem promazal adresar /var.

    Chci Vas pozadat o nasmerovani jaky smerem mam resit svuj problem. Diky.

    Z.

    Odpovědi

    30.3.2012 13:20 cold | skóre: 16 | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Portage
    a mas tam vubec nejake ebuildy ??? ll /usr/portage/app-text/docbook* a jestli jo vypise to vubec ten flag jadex ? equery u docbook-sgml-utils pokud ano tak staci
    emerge portage --autounmask-write; dispatch-conf; emerge portage
    pokud ne tak
    emerge --sync; emerge -uv portage; emerge system -uDNv; emerge world -uDNv
    a jestli ani to neklapne mozna budes muset stahnout celej portage strom jeste pred timhle krokem - http://www.gentoo.org/doc/en/handbook/handbook-amd64.xml?full=1#book_part1_chap5 <-- sekce Installing portage

    enjoy - priste uz si to asi nesmazes :)

    admin@linuxsystems.cz
    30.3.2012 14:52 chochi | skóre: 29 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Portage
    To ja bych to videl, ze pri promazani /var se ztratily informace o nainstalovanych baliccich. Tudiz je to problem horsi, ale ne uplne neresitelny (pomuze preinstalovat vse).
    Portage se proste mysli, ze neni nic nainstalovano a tak chce nainstalovat vsechno znovu. Kvuli nejakemu update je potreba pridat +jadetex do USE do /etc/make.conf.
    Jelikoz asi nastane kolize souboru (bude se snazit prepsat soubory o kterych nic nevi, jelikoz informace byly vymazany), bude asi potreba pridat FEATURES=-collision-protect (doporucuji pouzivat co nejkratsi potrebnou dobu, popripade rovnou nikam nepridavat a spoustet FEATURES="-collision-protect" emerge portage .
    30.3.2012 15:48 Zacatecnik
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Portage
    Příloha:
    Ano, smazal jsem si informace o nainstalovanich balicich. Priste to uz neudelam :-/ Ted mi portage hlasi circular dependencies.

    Kdyz jsem si smazal informace o nainstalovanych balicich tak proc nemohu nainstalovat jednotlive baliky znovu? Portage jsem syncnul, takze je aktualni.
    30.3.2012 16:11 Ivan Vecera | skóre: 6
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Portage
    Prvne musis vybuildit ncurses bez gpm aby na gpm nezavisely a pak znove jiz s gpm.

    # USE="-gpm" emerge -1 ncurses
    ...
    # emerge -1 ncurses

    Podobne pro jine cycklicke zavislosti.
    30.3.2012 16:28 chochi | skóre: 29 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Portage
    On je problem, ze treba aby jsi mohl zkompilovat gcc, tak musis mit gcc - podobnych vecich muze byt vic. Coz ted premyslim bude dost problem.
    Asi nejjednodussi reseni bude rozbalit databazi instalovanych baliku ze stage3 (ve /var/... - ted presne nevim kde to je). To by mohlo presvedcit portage, ze alespon zakladni system existuje. Pak by vetsina instalaci uz mohla projit.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.