Byl představen CentOS Stream 10 s kódovým názvem Coughlan. Detaily v poznámkách k vydání. CentOS Stream 10 už neobsahuje balíček s Xorg serverem (xorg-x11-server-Xorg). O zobrazování se stará Wayland s Xwaylandem (xorg-x11-server-Xwayland). Odstraněny byly aplikace Firefox, GIMP, LibreOffice, Inkscape a Thunderbird. Ty jsou k dispozici ve Flatpaku z Flathubu.
Byly vyhlášeny výsledky The Game Awards 2024 (YouTube). Hrou roku se stal Astro Bot (YouTube) běžící pouze na PlayStation 5.
Na GOG.COM probíhá Winter Sale 2024. Při té příležitosti lze každý den do konce roku získat zdarma jinou počítačovou hru, viz kalendář uprostřed stránky Winter Sale 2024. Otevření balíčku se hrou vždy ve tři odpoledne. První hrou je The Whispered World: Special Edition.
Nezisková organizace Internet Security Research Group (ISRG) vydala Výroční zprávu za rok 2024 (pdf). Organizace stojí za certifikační autoritou Let's Encrypt, projektem Prossimo, jehož cílem je používání paměťově bezpečného kódu v kritické internetové infrastruktuře a službou Divvi Up řešící telemetrii respektující soukromí uživatelů.
Vývojáři PeerTube, tj. svobodné alternativy k videoplatformám velkých technologických společností, představili mobilní aplikaci PeerTube (Google Play, App Store). Zdrojové kódy jsou k dispozici na Framagitu.
Google představil Gemini 2.0, tj. novou verzi svého modelu umělé inteligence (YouTube).
Vývojáři KDE oznámili vydání balíku aplikací KDE Gear 24.12. Přehled novinek i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.
Byla vydána nová verze 3.27 frameworku Flutter (Wikipedie) pro vývoj mobilních, webových i desktopových aplikací a nová verze 3.6 souvisejícího programovacího jazyka Dart (Wikipedie).
Byla vydána (𝕏) listopadová aktualizace aneb nová verze 1.96 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.96 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
find /path/to/files* -mtime +14 -exec rm {} \;Jenže to projíždí asi tím stylem, že si to udělá seznam a potom teprve maže, takže někdy si to ASI nalistuje soubor, který se vytváří při nahrávání(minuta), a při mazání už tam ten soubor není, protože se přesune do příslušné složky. ...a potom to zahlásí:
/volume1/Recording/Kamera1/normal-1333636835_818318666.3gp: No such file or directory.To by nevadilo, ale mám tam podmínku, že pokud to proběhne ok, tak pošlu mail, jenže když se tam toto objeví, tak je to automaticky považováno za nesplnění a mail neodejde. Jak bych to mohl ošetřit, poradíte prosím?
Řešení dotazu:
Nasledovne sa netyka sice tvojho problemu, ale ten mail by mal odist vzdy smerom k tebe. A v pripade chyb by mal obsahovat aj tie. To by bolo podla mna logickejsie chovanie ako poslat mail len v pripade, ze je vsetko ok. Lebo ked nieco funguje, tak sa nie je o co starat, ale ak nie, tak chcem vediet, co sa deje. :)
find /path/to/files* -mtime +14 -exec rm {} \; -------------------^První parametr příkazu
find
je normálně adresář, ve kterém má hledání začít. Ve vašem případě mu shell předá seznam souborů, find
pak zřejmě tyto soubory testuje na další vámi uvedené podmínky -- ale bylo by to nestandardní chování find
u. Nespoléhal bych na něj a použil bych standardní find
, kterému se předá cesta a jména souborů řešil až jako podmínku find
u.
find /path/to/ -name 'files*' -mtime +14 -exec rm {} \;
Tiskni Sdílej: