Slovenská ministryně investic, regionálního rozvoje a informatizace používá heslo Mirri2020. Zveřejnila video, kde je vidět heslo nalepené na notebooku (Facebook, TA3).
UBports, nadace a komunita kolem Ubuntu pro telefony a tablety Ubuntu Touch (seznam podporovaných zařízení), vydala Ubuntu Touch OTA-23. Nejnovější verze je pořád založena na Ubuntu 16.04. Pracuje se na přechodu na Ubuntu 20.04.
Svobodný video editor Pitivi (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2022.06 — Reel Easing. Z novinek je zdůrazněna možnost sledování objektu pomocí OpenCV a detekce rytmu pomocí librosa. Nový Pitivi by měl být na Flathubu do několika dnů.
Vývojáři běhového prostředí (runtime) pro JavaScript a TypeScript Deno oznámili vydání stabilní verze 1.0 full stack web frameworku Fresh pro Deno.
Tvůrci open source notebooku MNT Reform oznámili, že pracují na modelu do kapsy MNT Pocket Reform.
Po Firefoxu 102.0 byl vydán také Thunderbird 102.0. Jedná se o novou major verzi. Přehled novinek v příspěvku na blogu, na stránce s náhledy a animovanými gify (Prowly) a v poznámkách k vydání.
Vývojáři Plasma Mobile vydali novou verzi 22.06 tohoto prostředí a souvisejících aplikací pro mobilní zařízení. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Společnost Arm v rámci Total Compute Solutions 2022 představila nová CPU (Cortex-X3, Cortex-A715) a nová GPU (Immortalis-G715, Mali-G715, Mali-G615).
Bram Moolenaar oznámil vydání nové major verze 9.0 textového editoru Vim (Vi IMproved). Zdůraznil podporu skriptů Vim9.
Společnost PINE64 stojící za telefony PinePhone a PinePhone Pro nebo notebooky Pinebook a Pinebook Pro publikovala na svém blogu červnový souhrn novinek (YouTube). Příští týden bude spuštěno PINE64 EU.
Zdravim,
jak mohu zaznamenat probihajici komunikaci pres USB? Mam zarizeni, pro ktere je k dispozici obsluzna aplikace pouze pro MS Windows a vyrobce odmita cokoliv sdelit.
Rad bych nejak logoval data a na zaklade jejich analyzy pak zkusil napsat neco pro Linux. Pro zarizeni pripojovana pres seriovy port to bylo jednoduche se proste napichnout na draty, ale co s USB? To asi tak lehce nepujde, takze predpokladam spise spusteni Win aplikace pod VMware a odchytavat komunikaci nekde v Linuxu. Neco takoveho jsem ale jeste nedelal. Muzte mne nakopnout, nebo nekam nasmerovat?
Jedna se o pouziti dig. fotaku od FujiFilm jako webove kamery. Nenasel jsem nikde zminku o tom, ze by to nekomu chodilo s nejakym jinym softem. Projekt finepix na sourceforge zda se, ze nic zatim nevyprodukoval (nebo alespon nepublikoval) a pouze nekde v nejake konferenci jsem nasel zminku o tom, ze FujiFilm informace poskytnout nehodla.
Nebo mam radeji koupit jiny fotak a tento prodat?
I v nizsich cenovych kategoriich se da neco nalezt. Pokud si jako podminku dam rozliseni>=3Mpx, opticky zoom>=3x, cena pod 20 kKc vcetne DPH a podporu v libgphoto2 (alespon testing), tak mi vypadne minimalne
Nevim, zda je to presne to co jsi mel na mysli, ale rozhodne to vypada velice nadejne.
http://sourceforge.net/projects/usbsnoop/ - Usb Sniffer for Windows.
Tiskni
Sdílej: