Do webů otevřených v aplikacích TikTok, Instagram, FB Messenger nebo Facebook je vkládán šmírovací kód. Ověřit to lze na InAppBrowser.com.
Podman (Pod Manager), nástroj umožňující vytvářet a provozovat kontejnery, aniž by uživatel potřeboval práva roota, byl vydán v nové verzi 4.2.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Zdůrazněna je podpora pro GitLab Runner, vylepšení příkazu podman play kube nebo grafická nadstavba Podman Desktop.
Byla vydána nová verze 1.8.0 dynamického programovacího jazyka Julia (Wikipedie) určeného zejména pro vědecké výpočty. Přehled novinek v příspěvku na blogu a v poznámkách k vydání. Aktualizována byla také dokumentace.
Indické firmě Airtel byla údajně minulý rok odcizena databáze 2,5 milionu uživatelů. Firma to popírala. Nyní se na veřejnost dostala rozlouskaná databáze hesel 42 000 uživatelů. Z toho 18 000 uživatelů má stejné heslo Airtel@123. Zajímavá diskuse je i na Twitteru @S0ufi4n3.
Altar I je nová nízkoprofilová bezdrátová mechanická klávesnice od Electronic Materials Office. Uvnitř běží open source firmware ZMK. Cena ani dostupnost zatím nebyly stanoveny.
The Document Foundation oznámila vydání nové major verze 7.4 svobodného kancelářského balíku LibreOffice. Podrobný přehled nových vlastností i s náhledy v poznámkách k vydání (cs) nebo také na Youtube a PeerTube.
Zranitelnost CVE-2022-38392: Některé pevné disky s rychlostí 5 400 ot./min., dodávané s noteboocích přibližně v roce 2005, je možné zničit písní Rhythm Nation od Janet Jackson (na vlastní nebezpečí).
LinuxDays 2022 nebudou: "Důvodů je několik: stále nejistá koronavirová situace, několikanásobně vyšší ceny a nižší počty návštěvníků na konferencích obecně. Pokud vám chybí setkání nejen s linuxovými lidmi, přijeďte na zářijový OpenAlt, který pořádají naši kamarádi v Brně."
Balík aplikací KDE Gear byl aktualizován v rámci pravidelného srpnového vydání. Namátkou textový editor KWrite/Kate má nově funkci více kurzorů, Filelight zobrazuje využití kapacity úložišť v přepracovaném rozhraní, Kalendar podporuje také kontakty nebo KDE Itinerary umí načítat čárové kódy.
Byla vydána nová major verze 5.1.0 svobodného programu pro skicování, malování a úpravu obrázků Krita (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání a na YouTube. Ke stažení je také balíček ve formátu appimage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
tar xf TAR-ARCHIVE.tar soubor-2003-07-31-13-45.doc
??
tar uf test.tar jmeno souboru
-rw-r--r-- kaiser/kaiser 17982 1997-12-02 17:26:48 ipac-ng-1.27/COPYINGtakze leda pak z toho vypisu vytahat ten cas a datum. Nebo chces vedet cas vzniku toho TARu? to by melo stacit ls -l test.tar
No, nejsem si jistej, jestli je to mozny, uz jsem myslel, ze ten --newer by to mohl resit, ale ten je asi jenom na to, aby vlozil do archivu jen soubory novejsi nez ... Ale pro vyber asi nic takoveho neni a kdyz mas v taru 3 soubory, ktery se jmenujou uplne stejne, tak je asi tezko z archivu dostanes. Pricemz jsem zkousel tarovat jeden soubor a pri roztarovani se objevi ten prvni zatarovany (cili ten nejstarsi). Takze kdyz chces ten nejmladsi, tak musis dat -k / --keep-old-files, potom se nejdrive vytvori ten nejmladsi a ten pak neni prepsan starsi verzi.
Osobne bych doporucil delat ty archivy podle casu, napr. tar cf test-2003-07-31-15-00.tar, pak budes mit 100% jistotu, ze ktery data je ten archiv a taky budes moct presne vybrat ten soubor, ktery chces.
tar
u, kdyby vám nevadilo cpio
, tak v kombinaci s find
em na tom uděláte libovolně úrovňové inkrementální zálohování jak lusk.
Tiskni
Sdílej: