Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) provedl v říjnu 2024 místní šetření u společnosti Seznam.cz. Úřad prověřoval důvodné podezření na možné protisoutěžní jednání, konkrétně zneužití dominantního postavení. Krajský soud v Brně v květnu 2025 konstatoval, že toto šetření bylo nezákonné. Nejvyšší správní soud (NSS) včera rozhodl, že šetření bylo provedeno v souladu se zákonem. Krajský soud bude muset případ posoudit znovu.
Byl představen skládací telefon Commodore Callback 8020. Ani hloupý, ani chytrý. Pro fanoušky Commodore a digitálního minimalismu. Bez webového prohlížeče a sociálních sítí. S předinstalovaným WhatsAppem. S operačním systémem Sailfish OS.
V OpenBSD byla objevena 27 let stará chyba v ppp pomocí níž lze vzdáleně obejít autentifikaci. Chyba byla nahlášena 12.6. a 14.6. byla opravena. Bližší info v článku A 27-Year-Old Authentication Bypass in OpenBSD's PPP Stack.
Odpověď Evropské komise (pdf) k evropské občanské iniciativě Stop Destroying Videogames, jež je součástí hnutí Stop Killing Games: "Komise se domnívá, že v této fázi nemůže navrhnout právní povinnost zachovat hratelnost videoher poté, co přestaly být poskytovány komerčně. Důvodem jsou i stávající práva duševního vlastnictví. Podle autorského práva EU mají nositelé práv výlučná práva ke svým výtvorům. Kromě autorských práv mohou být
… více »Byl vydán Mozilla Firefox 152.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 152 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Desktopové prostředí KDE Plasma bylo vydáno ve verzi 6.7 (Mastodon). Přehled novinek i s videi a se snímky obrazovek v oficiálním oznámení. Podrobný přehled v seznamu změn.
Hříčka xsnow, která na ploše spustí sněžení, je protestware. Pokud jste v Rusku (LANG=ru), zobrazuje ukrajinské vlajky.
UBports, nadace a komunita kolem Ubuntu pro telefony a tablety Ubuntu Touch, vydala beta verzi Ubuntu Touch 24.04-2.0. Nová verze již počítá s výřezy pro fotoaparát (notch) a zaoblenými rohy displeje. Webový prohlížeče Morph přešel z Chromia 87 na Chromium 134. Do shellu Lomiri byl přidán editor snímků obrazovky.
V Praze probíhá Flock 2026, tj. konference pro přispěvatele a příznivce Fedory. Přednášky lze sledovat také na YouTube.
Node-RED (Wikipedie, GitHub), webová aplikace postavená na Node.js pro vizuální programování a propojování hardwarových zařízení, API a online služeb, byl vydán ve verzi 5.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
boot (hd3,0) Filesystem type is ext2fs, partition typu 0x83 configfile /grub/menu.lst error 15 : file not found press any ....Lze nejakym zpusobem upravit GRUB, aby se spoustelo i Ubuntu? V grafice nebo textu? V LILU jsem to kdysi upravoval. Ktery soubor se musi upravit? a jakym prikazem updatovat? Dik
/etc/grub/menu.lst ?
update-grub, ne jen editovat menu.
Popripade pouziti, pokud pouzivas grub2:
grub2-mkconfig -o /boot/grub2/grub.cfg
Dodatečné nastavení GRUB2 pro správné připojení ostatních linuxů s Grub1 se mi nikdy nepodařilo - možná jsem jenom nepochopil jak na to. Jediná spása pro mě, jak z toho ven, bylo odstranění Grubu2 a nahrazení za grub1 http://operacni-systemy.eu/index.php?page=poradna&poradna=25 Grub1 jsem již byl schopen nastavit. http://forum.mandrivalinux.cz/index.php?topic=12980.msg83176#msg83176Jak chainloading, tak ruční vypsání záznamů jsou vcelku jednoduchá řešení.
Diktimeout 20 color black/cyan yellow/cyan gfxmenu (hd0,0)/boot/gfxmenu default 1 title Mandriva 2010 kernel (hd0,0)/boot/vmlinuz BOOT_IMAGE=Mandriva_2010 root=UUID=79cd41cd-5f44-4ee7-bd1b-beb70c9c9974 splash=silent resume=UUID=abc72a2e-6439-407c-b4d0-3483898b9414 vga=788 initrd (hd0,0)/boot/initrd.img title W7 root (hd1,0) map (0x81) (0x80) map (0x80) (0x81) makeactive chainloader +1 title iksPecka root (hd2,0) map (0x82) (0x80) map (0x80) (0x82) makeactive chainloader +1 title Ubuntu root (hd3,0) configfile /boot/grub/menu.lst
Tiskni
Sdílej: