Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
cat soubor | sed -r 's/"([^"]*)"/„\1“/g'
Ale možná uvažuj o tom, jestli nebude lepší nahrazovat ty uvozovky podle toho, jestli je před nimi nebo za nimi mezera.
Jo a asi nemyslíš anglické uvozovky, ale počítačové, angličtina má levou a pravou uvozovku jinou jde mi o jednoduchou konverzi anglických uvozovek na českéA nebylo by jednodušší předpokládat, že otvírací uvozovka má před sebou mezeru a uzavírací ji má za sebou? Pak by stačilo něco jako
sed -e 's/ "/ „/' -e 's/"\([ ,.;!?]\)/“\1/'Tohle by navíc fungovalo i přes víc řádků, což ten původní nápad nezvládne. Lepší řešení by možná bylo použít AWK/PERL/... a pamatovat si, která uvozovka byla poslední. Mimochodem - dávejte do titulku to, co potřebujete vyřešit - to není nahrazování sudých a lichých výskytů, ale předělání uvozovek. Třeba bude někdo vědět konkrétní program - takhle napsané téma ho ale nemusí oslovit
You can quit vi using the command ":q".Běžná anglosaská konvence (nepraktická):
You can quit vi using the command ":q."Další problematický bod je přímá řeč, která když je v angličitně přes více odstavců, podle běžné konvence se na začátku každého odstavce vysází otevírací uvozovky/apostofy, aby se připomnělo, že je stále součástí té přímé řeči, ale na koncích průběžných odstavců se nesází nic, až na konci úplně posledního. Celkově mi přijde, že to bude muset nakonec projít člověk, resp. že je zapotřebí stanovit pravidla pro konkrétní typ textů a styl, a řešit věci jako když se uprostřed odstavce (věty...) objeví otevírací uvozovka, ale ukončení se nevyskytne dostatečně brzy, a přinejmenším na to upozornit coby na možný problém, což prostý regulární výraz neudělá.
Tiskni
Sdílej: