Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.
Textový editor Geany byl vydán ve verzi 2.1. Jde o udržovací vydání po bezmála dvou letech. Obsahuje drobná vylepšení vyhledávání, aktualizace podpory zvýrazňování syntaxe a dále převážně opravy chyb.
Byly zveřejněny videozáznamy, dostupné také s prezentacemi přímo z programu, a také fotogalerie z open source komunitní konference DevConf.CZ 2025 konané od 12. do 14. června v Brně.
Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
http://tombuntu.com/index.php/2007/12/31/why-cant-ubuntu-install-adobe-flash-player-anymore/
dpkg: chyba při zpracovávání flashplugin-nonfree (--remove):
Balík je ve velmi špatném, nekonzistentním stavu - před
pokusem o odstranění ho raději přeinstalujte.
Při zpracování nastaly chyby:
flashplugin-nonfree
E: Sub-process /usr/bin/dpkg returned an error code (1)
sudo rm /var/lib/dpkg/info/adobe-flashplugin.prerm sudo dpkg --remove --force-remove-reinstreq adobe-flashplugin sudo dpkg --purge --force-remove-reinstreq adobe-flashplugin
flashplugin-nonfree
ale předpokládejme že postup bude obdobný :)
Poradíte mi někdo, prosíííííím.Maruška, to nie je o tom, že by sme nechceli alebo boli leniví poradiť. Je to o tom, že nevieme. Aj to sa stáva. Môžeš skúsiť pustiť ten browser (aký to vlastne je?) z konzoly/terminálu? Či sa tam neobjavia niejaké chybové hlásenia ...
Osobně jsem to na Ubuntu 10.04 nezkoušel, ale fungovat by mohlo tohle:
Pokud si nejsi jistá, první zjisti, jestli máš 32bit nebo 64bit verzi Ubuntu. Poznáš to např. příkazem
uname -mv konzoli. x86 znamená 32bit verzi, x86_64 64bit verzi.
Otevři si v prohlížeči http://get.adobe.com/flashplayer/otherversions/, v menu Step 1 vyber Linux (32bit) nebo Linux (64bit) a v menu Step 2 pak Flash Player 11 for Ubuntu (apt).
Po kliknutí na "Download now" by se měl spustit instalátor a balíček s Flashem 11 by se měl nainstalovat.
Kdyby to snad z nějakého důvodu nefungovalo, dá se Flash nainstalovat i ručně. Původní postup je stejný, akorát místo Flashe pro Ubuntu stáhneš Flash Player 11 for other Linux (.tar.gz). Ten uložíš někam na disk a v konzoli napíšeš následující:
cd cesta/do/slozky/se/stazenym/flashem mkdir flashPlugin tar xvzf install_flash_player_11_linux.x86_64.tar.gz -C flashPlugin cd flashPlugin sudo cp libflashplugin.so /usr/lib/mozilla/plugins sudo cp -R usr /Pak už stačí jen restartovat prohlížeč a Flash by měl fungovat. Archiv s 32bit verzí pluginu se jmenuje install_flash_player_11_linux.i386.tar.gz, v případě potřeby si to v třetím řádku oprav.
Padla tady zmínka o html5. Mám dojem, že ve verzi firefoxu, který je standartně v ubuntu 10.04 podpora pro html5 není. Je ale možné přidat si repozitář z launchpadu obsahující nejnovější firefox. Takže já mám firefox 12. Bohužel když jsem si zapnul WebM na youtube bylo zatížení CPU mnohem vyšší než ve flashi. Což jsem nečekal protože pokud jsem přehrával nějaký flv ve VLC bylo zatížení CPU mnohem nížší než ve flashi.
Tiskni
Sdílej: