Společnost PINE64 stojící za telefony PinePhone nebo notebooky Pinebook publikovala na svém blogu lednový souhrn novinek.
Baví vás bastlení, fyzika, IT a nebo prostě cokoliv technického? Proseděli jste celé Vánoce v záři obrazovky počítače a nebo jste o tom alespoň snili? Chcete se pochlubit technickými vánočními dárky? Pak doražte na Virtuální Bastlírnu - online pokec (nejen) techniků a bastlířů!
… více »Desktopové prostředí Enlightenment bylo vydáno ve verzi 0.27.0, provázejí ho knihovny EFL 1.28. Jde o převážně opravné vydání opět po roce.
Lazygit byl vydán ve verzi 0.45.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) nadstavbu nad gitem.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Byla vydána nová verze 2.48.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 93 vývojářů, z toho 35 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání.
Byl vydán Debian 12.9, tj. devátá opravná verze Debianu 12 s kódovým názvem Bookworm. Řešeny jsou především bezpečnostní problémy, ale také několik vážných chyb. Instalační média Debianu 12 lze samozřejmě nadále k instalaci používat. Po instalaci stačí systém aktualizovat.
Před dvanácti lety, ve svých šestadvaceti letech, navždy odešel Aaron Swartz, výjimečný americký hacker (programátor), spisovatel, archivář, politický organizátor a internetový aktivista. Aaron Swartz založil Demand Progress, spolupracoval na projektech Open Library, Internet Archive a Reddit. Ve svých čtrnácti se podílel na specifikaci RSS 1.0. Vytvořil webový framework web.py, pracoval na tor2web a rozšíření HTTPS Everywhere
… více »Byla vydána nová major verze 3.20.0 grafického vývojového prostředí a platformy Gambas (Wikipedie) založené na interpretru programovacího jazyka Basic s rozšířením o objektově orientované programování. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitLabu.
Na Kickstarteru byla spuštěna plánovaná kampaň na open source modulární přenosné mini počítače Pilet 5 a Pilet 7 postavené na Raspberry Pi 5. Jejich cena je 215 a 202 amerických dolarů.
Prosím o výběr správného řešení. (mám rootfs a potřebuji ho zkopírovat [zrcadlit] na SSD disk).
ROOTfs = /dev/sda3
cíl-fs = /dev/sdc1
mkdir /tmp/zdroj /tmp/cil ; mount /dev/sda3 /tmp/zdroj ; mount /dev/sdc1 /tmp/cil
potřebuji překopírovat celou strukturu FS z /tmp/zdroj do /tmp/cil tak aby zůstalo vše (práva , uživatelé , symlinky atd.)
Nechci nejdřív tarovat a vytvářet 60gb tar soubor kterej pak někde budu odtarovávat.
Co navrhujete mimo
(nechci DD , nemohu na SSD dát špatně zarovnaný oddíl z HDD) DD je věc na něco jiného.
rsync --exclude=/proc --exclude=/mnt --exclude=/media -avhP --numeric-ids --delete /tmp/zdroj /tmp/cil
Děkuji za funkční náměty (našel sem zde spíše nástřel než funkční řešení , proto se ptám na milionkrát omílanou věc).
PS: nechci nástroj , chci příkaz který si budu moci hodit do scriptu.
rsync neumí selinuxový kontext, tím je pro mne často vyřazen.
rsync -X
nezachová i SELinux kontext?
--super
by mohlo pomoct.
tar cl / | tar xvC /mnt/newroot
nebo
rsync -avx / /mnt/newroot
cd /tmp/zdroj; find . -xdev -print0 | cpio -0pdm /tmp/cil
Ale netuším ako si poradí s ACL/SELinux/...
Tiskni Sdílej: