abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 12:22 | Zajímavý článek

    Nové číslo časopisu Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 165 (pdf).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 10:55 | Nová verze

    Byla vydána verze 9.2 open source virtualizační platformy Proxmox VE (Proxmox Virtual Environment, Wikipedie) založené na Debianu. Přehled novinek v poznámkách k vydání a informačním videu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    dnes 09:33 | IT novinky

    Firefox 151 podporuje Web Serial API. Pro komunikaci s různými mikrokontroléry připojenými přes USB nebo sériové porty už není nutné spouštět Chrome nebo na Chromiu postavené webové prohlížeče.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 04:44 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 8.0 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 148. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 21:33 | Bezpečnostní upozornění

    Ve FreeBSD byla nalezena a opravena zranitelnost FatGid aneb CVE-2026-45250. Jedná se o lokální eskalaci práv. Neprivilegovaný uživatel se může stát rootem.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:33 | IT novinky

    Společnost Flipper Devices oznámila Flipper One. Zcela nový Flipper postavený od nuly. Jedná se o open-source linuxovou platformu založenou na čipu Rockchip RK3576. Hledají se dobrovolníci pro pomoc s dokončením vývoje (ovladače, testování, tvorba modulů).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 14:00 | Nová verze

    Vývojáři Wine oznámili vydání verze 2.0 knihovny vkd3d pro překlad volání Direct3D na Vulkan. Přehled novinek na GitLabu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 11:33 | Nová verze

    Společnost Red Hat oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu (RHEL) 10.2 a 9.8. Vedle nových vlastností a oprav chyb přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Vypíchnout lze CLI AI asistenta goose. Podrobnosti v poznámkách k vydání (10.2 a 9.8).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:11 | Nová verze

    Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 30 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 7.0 svobodného open source redakčního systému WordPress. Kódové jméno Armstrong bylo vybráno na počest amerického jazzového trumpetisty a zpěváka Louise Armstronga (What A Wonderful World).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (13%)
     (8%)
     (2%)
     (14%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (3%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1680 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Dotaz: Zálohování rsync - inkrementálně s rotaci

    20.7.2012 18:25 Jeason | skóre: 16 | Plzeň
    Zálohování rsync - inkrementálně s rotaci
    Přečteno: 1311×
    Googluju už dva dny a snažím se najít script, který by dělal zálohování skrze rsync incrementalne.

    Hledám aby to umělo:

    7 dní to dělá inkrementální zálohu a 1x full záloha.

    nemá někdo něco ?

    Řešení dotazu:


    Odpovědi

    Řešení 1× (Skřivy)
    20.7.2012 18:52 jekub
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zálohování rsync - inkrementálně s rotaci
    rdiff-backup
    frEon avatar 21.7.2012 00:52 frEon | skóre: 40 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zálohování rsync - inkrementálně s rotaci
    nebo dirvish
    Talking about music is like dancing to architecture.
    21.7.2012 01:18 434
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zálohování rsync - inkrementálně s rotaci
    nebo duplicity (s GUI deja-dup)
    22.7.2012 10:57 Filip Jirsák | skóre: 67 | blog: Fa & Bi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zálohování rsync - inkrementálně s rotaci
    Co si představujete pod "inkrementální záloha s rsync"? Rsync funguje tak, že sesynchronizuje dva adresáře do stejného stavu. Rsync tedy vždy z principu dělá plnou zálohu. Pokoušet se donutit rsync k inkrementálnímu zálohování by bylo možné, ale byl by to nesmysl, nezískal byste nic, zato hodně ztratil. Jinak rsync přenáší jen rozdíly v souborech, takže pokud požadavek na inkrementální zálohu plyne ze snahy ušetřit přenosovou kapacitu, je to zbytečné, rsync ji šetří podobně,jako inkrementální záloha.

    Pokud nechcete inkrementální zálohování, ale chcete mít každý den plnou zálohu a archivovat zálohy 7 dní zpět (mít tedy k dispozici 7 záloh), k tomu slouží nástroje uvedené v komentářích přede mnou. Ty zálohy opět ukládají jenom změny, tj. zálohy na disku nezabírají 7× více místa než jedna záloha, ale nezměněné soubory a jejich části jsou uložené jen jednou, takže to zabírá místo přibližně jedné plné zálohy a sedmi inkrementálních.
    22.7.2012 22:09 Ash | skóre: 53
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zálohování rsync - inkrementálně s rotaci
    Inkrementální záloha? To je jasné, v sobotu se na diskety nahrajou všechna data, a zbylých šest dní se nahrávají jen ta, co mají nastavený archive flag :D
    13.11.2012 18:53 Jiří Demel
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zálohování rsync - inkrementálně s rotaci
    Pěkný návod, jak dělat inkrementální zálohy pomocí rsync je zde: http://www.sanitarium.net/golug/rsync_backups_2010.html

    Každá záloha (téhož adresáře) je plná, a je-li jich víc, tak je i inkrementální -- vypadá to jako nesmysl, ale díky hard-linkům to nesmysl není. Soubory, které se nezměnily, jsou zálohovány jako hard-linky na stejná data. Tedy zálohy za 7 dní opravdu zabírají jen o málo víc než plná záloha za jeden den a smazáním kterékoli denní zálohy ty ostatní zůstávají použitelné. Používám to pro zálohování imap serveru a funguje to báječně.
    22.7.2012 11:51 Skřivy | skóre: 10
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zálohování rsync - inkrementálně s rotaci
    rsnapshot
    23.7.2012 17:10 pedro
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zálohování rsync - inkrementálně s rotaci
    bez hardlinku se neobejdes, zaklad pro dobry zalohovacy skript je rsync na slozku a z ni delat hardlinky do casove oznacenych slozek
    24.7.2012 11:03 JanM | skóre: 28
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zálohování rsync - inkrementálně s rotaci
    obejde, pokud zvolí souborový systém (na záložním disku), který podporuje snapshoty (btrfs?, zfs).
    24.7.2012 11:43 Radovan Garabík
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zálohování rsync - inkrementálně s rotaci
    alebo nilfs...

    Nakoniec som dokonvergoval k rsyncu s odkladaním zmenených súborov: --backup --suffix .sb.$(date '+%Y-%m-%d')~.

    Pri snapshotoch nie je na prvý pohľad viditeľné, kedy a ako bol súbor zmenený (ani na pohľad druhý, tretí....)

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.