abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    včera 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    23.6. 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.6. 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    23.6. 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    22.6. 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1979 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Gnome a xmonad

    8.8.2012 13:14 jeleniste | skóre: 13 | blog: Prokustovo lože
    Gnome a xmonad
    Přečteno: 259×
    Mohl by mě někdo, prosím, vysvětlit vzájemnou souvislost Gnome a Xmonad. Zkoušel jsem si to vygůglit a nejsem z toho moudrej. Dočet jsem se, že Xmonad je okenní prostředí stejně jako Gnome a taky, že Xmonad se dá do gnome dostat jako windowmanager, což se mi povedlo zprovoznit, ale zase jsem to zrušil, protože jsem chtěl samostatný xmonad, protože muj počítač nemá takovej výkon, abych s ním mohl plejtvat na mrkající kraviny a Xmonad jako takový mě vyhovuje. Já to xmonad teď pouštim z takový roletky v tom přihlašovacím okně a když počítač startuje, tak se mě spouští gdm3. Já z toho Xmonad pustim normálně i gnomí panel a všechny ty gnomí věci. Takže jak to je? Mam tam to gnome, nebo nemam? Jak to poznam? Já to gnome nechci uplně zrušit, protože na tom počítači občas dělá i manželka a dcera a těm by se dlaždicovej WM nelíbil (mě naopak vyhovuje, že mě tam nezabíraj místo zbytečný lišty a nezdržuje mě myš), ale klidně bych se obešel bez toho gnomího přihlašovacího okna (který se zbytečně dlouho načítá), kdyby mě zůstala možnost to gnome pustit, když ho budu chtít. Díky Je;
    Nejsem blbý, jen se hloupě ptám

    Řešení dotazu:


    Odpovědi

    Řešení 1× (jeleniste (tazatel))
    11.8.2012 12:15 Vladimír Čunát | skóre: 19
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Gnome a xmonad
    Fakta:
    • XMonad je pouze window manager (který dokáže třeba i spouštět programy).
    • Gnome (jako jiná komplexní prostředí) standardně spouští hromadu různých programů: panel, plocha, mixer... Typicky lze v session-manageru nastavit jak moc se toho spouští (pro daného uživatele).
    Možnosti co s tím:
    • omezit v gnome-session-manager spouštěné programy (jako panel a tak), to by snad neměl být problém. Případně lze nahradit odlehčenými variantami. Já mám třeba nastavené XMonad na skrývání panelů pomocí zkratky Meta-B.
    • některé distribuce přímo dávají možnost spouštět čistou XMonad session přímo z přihlašovacího dialogu.
    Mimochodem, přihlašovací okna jsou různá – KDE a Gnome mají vlastní, ale jsou i odlehčená (namátkou LightDM a Slim).
    Řešení 1× (jeleniste (tazatel))
    12.8.2012 11:37 Radovan Garabík
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Gnome a xmonad
    A bluetile je špeciálne nastavenie/úprava xmonadu pre použitie v rámci gnome... nemáš náhodou toto?
    13.8.2012 08:42 jeleniste | skóre: 13 | blog: Prokustovo lože
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Gnome a xmonad
    No, já to na debianu pouštim právě z toho přihlašovacího okna. Ale třeba ten gnomí panel když pustim z dmenu, tak ho tam mam, takže sem si myslel, že když jde pustit gnome panel (nebo terminator), tak musim mít puštěný gnome. Ono jde v tom gnome změnit metacity na xmonad, ale to já nechci. Já tam to gnome mam hlavně kvůli těm nastavovacím formulářům, nechce se mě učit se, jak to dělat přes konfiguráky. Xmonad mam na práci, protože mě vyhovujou ty tajly.
    Nejsem blbý, jen se hloupě ptám

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.