Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) upozorňuje na hrozbu spojenou s používáním mobilní aplikace WeChat a její čínské verze Weixin (dále jen WeChat). Ta sbírá velký objem uživatelských dat, a právě to by – v kombinaci se způsobem jejich sběru – mohlo sloužit k přesnému zacílení kybernetických útoků.
LibreQoS je svobodná aplikace vhodná pro poskytovatele internetové připojení pro rezervaci a řízení datových toků zákazníků (QoS - Quality of Service, QoE - Quality of Experience). Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GPLv2. Aktuální verze je 1.4.
Byla vydána Beta 1 verze KDE 6 (Plasma, Frameworks a Gear) postavené na Qt 6. Testovat lze například v distribuci KDE Neon. Stabilní verze je plánována na konec února 2024. Předchozí velké vydání 5 vylo vydáno téměř před 10 lety (červenec 2014).
Open-source webmail Roundcube se připojil k balíku aplikací Nextcloudu. Převzetí firmou Nextcloud ale plánováno není, pouze integrace a podpoření vývoje.
Stability AI představila SDXL Turbo, tj. umělou inteligenci pro generování obrázků z textového popisu v reálném čase, viz ukázka na YouTube.
Svobodná webová platforma pro sdílení a přehrávání videí PeerTube (Wikipedie) byla vydána v nové major verzi 6. Přehled novinek i s náhledy a videi v oficiálním oznámení a na GitHubu (6.0.0, 6.0.1).
S eDoklady lze mít od ledna 2024 občanku v mobilní aplikaci [Digitální a informační agentura – DIA].
Google představil novou doménu nejvyššího řádu: .meme. Viz například knowyour.meme nebo find.meme.
IKEA představila 3 senzory pro chytrou domácnost: senzor na dveře a okna PARASOLL, bezdrátový pohybový senzor VALLHORN a senzor úniku vody BADRING. Budou kompatibilní s Home Assistant?
Weston, referenční implementace kompozitoru pro Wayland, byl vydán ve verzi 13.0.0. Přehled novinek v oznámení.
Řešení dotazu:
$ ./watts.py Traceback (most recent call last): File "./watts.py", line 6, in <module> batteries = os.listdir("/proc/acpi/battery") OSError: [Errno 2] No such file or directory: '/proc/acpi/battery'
$ ls /proc/acpi/ button wakeup
#!/bin/ba1sh volt=`cat /sys/class/power_supply/BAT0/voltage_now` ampere=`cat /sys/class/power_supply/BAT0/current_now` volt=`echo "scale=3;$volt/1000000"|bc` ampere=`echo "scale=3;$ampere/1000000"|bc` echo "Present voltage: " $volt "Volt" echo "Present current: " $ampere "Ampere" power=`echo "scale=3;$volt*$ampere"|bc` echo "Present power :" $power "Watt"Vysledok:
$ ./watts Present voltage: 12.171 Volt Present current: 1.110 Ampere Present power : 13.509 WattBashisti nech ma popripade po(o)pravia...
Tiskni
Sdílej: