Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
openssl req -new -nodes -out requests/server.req -keyout private/server.key -days 3650 openssl ca -in requests/server.req -out certs/server.crt -days 3650
zeditoval jsem /etc/ssl pridanim dalsich CN, pri generovani jsem vsechny vyplnil, ale nakonec v certifikatu je jen ten posledni nazev
http://rrr.thetruth.de/2008/04/openssl-certificates-with-multiple-domains-common-names/
dobre, ted jsem se ale zarazil na tom, jak pridat dalsi cn. vytvarim takto:Počas tohto kroku dostaneš otázku na "Common Name", nie je tak?openssl req -new -nodes -out requests/server.req -keyout private/server.key -days 3650
[ alt_names ] DNS.1 = *.pepan.net DNS.2 = pepan.net¨ DNS.3 = pepan.czAle nevim, jestli je to spravne a jestli se to do certifikatu spravne zapsalo, protoze mi s timto certifikatem web nejede a pise to unknown err :)
openssl x509 -in cert.pem -text -noout > new-cert.crtNásledně libovolným editorem otevřeš new-cert.crt a změníš "Subject:" nebo klidně i jiné údaje. Zvláštní pozornost je nutné jen věnovat té řadě čísel pod "Signature Algorithm:", to dá málokdo z hlavy, takže se podívej jak na to. Tady je ta jednoduší část a zde pak ta mírně složitější. Pak jen uložíš a voilà! máš co jsi chtěl. PS: Funguje to na libovolný certifikát od libovolné autority, jen se trošku hůř získává to jedno číslo pro tu popisovanou úpravu. Se strojem času to ale opravdu problém není.
Tiskni
Sdílej: