Letošní konference OpenAlt proběhne již o víkendu 17. a 18. září. Organizátoři hledají přednášející.
Alyssa Rosenzweig informuje o aktuálním stavu open source ovladače pro Apple M1 GPU. Po trojúhelníku a točící se kostce lze již zobrazit i točícího se králíčka z glmark2.
Nadace The Document Foundation oznámila vydání sedmého opravného balíku LibreOffice 7.2 Community, posledního z řady LibreOffice 7.2. Opravuje téměř 50 chyb.
V návaznosti na středeční vydání nové verze Red Hat Enterprise Linuxu bylo oznámeno vydání jeho klonu AlmaLinux 8.6.
Byla vydána nová verze 1.38.0 sady nástrojů pro správu síťových připojení NetworkManager. Novinkám se v příspěvku na blogu NetworkManageru věnuje Ľubomír Rintel.
V sobotu 14. května proběhne Maker Faire Plzeň. Na třetím ročníku se opět můžete těšit na moderní technologie, studentské projekty, ale i na řemesla či zábavné instalace.
Josef Průša před týdnem představil uzavíratelný modulární box na 3D tiskárnu MK3S+ Original Prusa Enclosure. Box vytváří stabilní tiskové prostředí, pomáhá blokovat nepříjemný pach specifických materiálů, snižuje hlasitost běžící tiskárny, …
Vláda schválila Národní plán výzkumu a vývoje v kybernetické a informační bezpečnosti do roku 2025 (pdf).
Open source 3D herní a simulační engine Open 3D Engine (O3DE) byl vydán v nové major verzi 22.05.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Sdružení CZ.NIC vyzvalo vládu ke koncepčnímu řešení problému dezinformačních domén. Správce české národní domény po konzultacích s bezpečnostními složkami státu a v souladu s výzvou vlády České republiky zablokoval 25. února 2022 osm jmen domén, které byly Vojenským zpravodajstvím označeny jako ohrožující bezpečnost. Postupoval přitom na základě článku 17 pravidel registrace jmen domén. V zájmu transparentnosti a
… více »PulseAudio a GStreamer začaly sžírat desktopy víc jak patentové spory. GStreamer, díky kterému hudba zněla v prvních letech jak sousedův magič přes roury topení, byl první na řade, pak Pulse, které je totálně otřesný vynález. Ptám se, PROČ se to tak lepí do desktopu?
Kamarádovi se vrací PulseAudio jak nádor, při každé aktualizaci, dělá mu to problémy (mi se to zatím vyhýbá, zůstalo odinstalované). Když ho včera odinstaloval, vzalo s sebou KDEBase [!] a místo 64bitové verze mu to hodilo 32bitovou [!]. Strávil jsem 3 hodin přes SSH hledáním řešení, jak ho dostat zpátky do KDE.
Naprosto rovnocený problém je GStreamer v KDE -- stačí ho updatovat/upgradovat z jiného repozitáře (ie Packman) a KDE se rozpadne jak politické naděje po volbách.
Boha, proč je grafický systém závislý na takové blbosti, jako je GStreamer? Jak jde tomuto chování zamezit? Tj. jak zamknout systém před hrozbou Pulse a GStreameru? Fajn, verzi GStreameru můžu zamknout, jenže to problém neřeší. Pulse je pro mnohé prakticky neodinstalovatelné, tak jak jen zařídit, aby se vůbec nespouštělo?
Řešení dotazu:
A že by ses obtěžoval říct, jakou distribuci používáš?!
Když ho včera odinstaloval, vzalo s sebou KDEBase [!] a místo 64bitové verze mu to hodilo 32bitovou [!].Bordel ve vasi distribuci.
Naprosto rovnocený problém je GStreamer v KDE -- stačí ho updatovat/upgradovat z jiného repozitáře (ie Packman) a KDE se rozpadneProblemy s ditribucnimi repositari.
jak zamknout systém před hrozbou Pulse a GStreameru?Staci pozadat autory KDE, aby to bud nepouzivali a nebo naintegrovali poradne.
Bordel ve vasi distribuci.Tohle je IMO docela dobrá odpověď na všechny otázky. V Archu není problém používat KDE s VLC nebo s xine místo GStreameru. Stejně tak v Archu KDE naprosto bez problémů funguje i bez PA. Takže to jde udělat pořádně, a to bez nutnosti jakéhokoli patchování KDE.
Tak za tohle si autor může sám, packman není oficální. Kdyby používal jen ty oficiální, tak takové problémy určitě mít nebude (zato mu nejspíš bude scházet spousta užitečného sw, která je v packmanovi).Naprosto rovnocený problém je GStreamer v KDE -- stačí ho updatovat/upgradovat z jiného repozitáře (ie Packman) a KDE se rozpadneProblemy s ditribucnimi repositari.
Staci pozadat autory KDE, aby to bud nepouzivali a nebo naintegrovali poradne.Viz první část. V čistém KDE to funguje, je to bordel v balíčcích. Sám jsem OpenSuSE nějakou dobu provozoval.
GStreamer, díky kterému hudba zněla v prvních letech jak sousedův magič přes roury topení, byl první na řade, pak Pulse, které je totálně otřesný vynález. Ptám se, PROČ se to tak lepí do desktopu?Bez detailního popisu zní jako fáma.
Když ho včera odinstaloval, vzalo s sebou KDEBase [!] a místo 64bitové verze mu to hodilo 32bitovou [!]. Strávil jsem 3 hodin přes SSH hledáním řešení, jak ho dostat zpátky do KDE.Stěžuj si u maintainerů distribuce nebo ji vyměň za takovou, která odpovídá tvým pořebám.
Naprosto rovnocený problém je GStreamer v KDE -- stačí ho updatovat/upgradovat z jiného repozitáře (ie Packman) a KDE se rozpadne jak politické naděje po volbách.PEBKAC
Boha, proč je grafický systém závislý na takové blbosti, jako je GStreamer? Jak jde tomuto chování zamezit? Tj. jak zamknout systém před hrozbou Pulse a GStreameru? Fajn, verzi GStreameru můžu zamknout, jenže to problém neřeší. Pulse je pro mnohé prakticky neodinstalovatelné, tak jak jen zařídit, aby se vůbec nespouštělo?To není dotaz do poradny, ale na maintainery tvojí distribuce. Zeptej se jich nebo použij distribuci, která tímto netrpí. Napadá mě jediná distribuce, která je vhodná pro lidi, kteří si chtějí půl systému překopat po svém. Jmenuje se Gentoo.
Tiskni
Sdílej: