Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].
V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.
Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.
Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.
Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.
Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.
Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.
Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.
Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].
Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
workgroup".
Co se tam má správně zadat? Má se tam zadat skupina nebo doména?
Je možné tam zadat "in.firma.cz"? Nebo se tam zadává třeba "firmasmb"?
Co následně musím zadat do DNS? Vytvořil jsem v DNS záznam "_ldap._tcp.dc._msdcs.in.firma.cz", který ukazuje na "jmeno_serveru.in.firma.cz". Dále tam mám záznam "jmeno_serveru.in.firma.cz" odkazující na IP adresu.
Pinkám si na server.
Na stanici dám "nslookup in.firma.cz" a dostanu následující odpověď
Server: jmeno_serveru.in.firma.cz
Address: IP adresa
Nazev: in.firma.cz
Za názvem není IP adresa. Je to dobře?
Co mám následně zadat ve Windows jako Doménu? Patří tam "in.firma.cz"?
Z toho mi vychází, že v Sambě musím zadat do workgroup totéž "in.firma.cz".
Můžete mi někdo ukázat funkční konfiguraci smb.conf a DNSka?
Vím, že toho je na internetu hodně, ale srozumitelnou konfiguraci DNS ve spojení se sambou jsem nějak nemohl najít. Je na netu někde popis toho co vše a jak nastavit?
Předem děkuji
Jirka
PS: Do samba domény se snažím připojit Windows 7.
mám dotaz ohledně samby, DNS a LDAP. Při konfiguraci samby se zadává "workgroup".
Co se tam má správně zadat? Má se tam zadat skupina nebo doména?
Zadava sa tam jedno/druhe...ono je to v principe to iste pre resolving (domena je v podstate workgroup s trusted prvkami v sieti (domenove kontrolery)).
Je možné tam zadat "V principe je jedno ktore z toho (cele domenove meno, aleboin.firma.cz"? Nebo se tam zadává třeba "firmasmb"?
firmasmb) tam zadate - avsak ake zvolite, take treba potom pouzivat v dalsich krokoch.
Co následně musím zadat do DNS? Vytvořil jsem v DNS záznam "Do DNS meno domeny zadavat nemusite. Ak sa teda bavime o samba3, tak na SRV zaznamy zabudnite... samba3 pouziva stary WINNT4 typ domeny (ziadne active directory) a ta vyuziva WINS na resolving domenovych mien a nazvov... to iste plati teda aj pre domenu zapisanu v poli "workgroup"... ked ju tam zapisete, tak takyto nazov sa automaticky vytvori na priradenom WINS serveri._ldap._tcp.dc._msdcs.in.firma.cz", který ukazuje na "jmeno_serveru.in.firma.cz". Dále tam mám záznam "jmeno_serveru.in.firma.cz" odkazující na IP adresu.
Pinkám si na server. Na stanici dám "nslookup normalne vyuzva DNS na preklad mena - a kedze na nom nemate zaznam "in.firma.cz. IN A AA.BB.CC.DD", tak vam logicky vrati NXDOMAIN. ale vytvarat ten zaznam netreba - na to je WINS sluzba - nu pouziva windows na resolving windows domain nazvov.nslookup in.firma.cz" a dostanu následující odpověď Server:jmeno_serveru.in.firma.czAddress: IP adresa Nazev:in.firma.czZa názvem není IP adresa. Je to dobře?
Co mám následně zadat ve Windows jako Doménu? Patří tam "vo windows zadavate ako domenu presne to, co je v polozke workgroup v smb.conf. Nezabudnite, ze windows musi poznat IP adresu WINS servera ak sa nenachadzaju na spolocnej subnete.in.firma.cz"? Z toho mi vychází, že v Sambě musím zadat do workgroup totéž "in.firma.cz".
PS: Do samba domény se snažím připojit Windows 7.to je v pohode, s nou sa pripojit da, len pre windows7 si urcite pozrite sem kde sa pise o tom, co treba vo win7 zapnut/vypnut aby bolo vsetko koser.
Tiskni
Sdílej: