Samsung na akci Galaxy Unpacked July 2026 (YouTube) představil své nové telefony Galaxy Z Fold8 Ultra, Fold8 a Flip8, hodinky Galaxy Watch Ultra2 a Watch9 a chytré brýle ve spolupráci s Gentle Monster a Warby Parker.
Po pěti letech vývoje vyšla česká počítačová hra Scarlet Deer Inn (ProtonDB). Scarlet Deer Inn je vyšívaná temná středověká pohádka. Zatímco život ve zdánlivě obyčejné vesnici se točí kolem běžných povinností a sousedských drbů, v podzemí se skrývají zlověstná tajemství.
Představen byl Raspberry Pi Touch Display 2 s uhlopříčkou 10 palců a rozlišením 1200 × 1920 pixelů. Cena je 80 dolarů.
RPCS3 (Wikipedie), tj. open source emulátor Sony PlayStation 3, snížil minimální požadavky. Nově jsou podporovány starší grafické karty ATI Radeon řady HD 2000, 3000 a 4000 z let 2007 až 2009. Na PC běží už 75 % všech her pro PlayStation 3. V budoucnu bude RPCS3 fungovat bez firmwaru z PS3. V RPCS3 byl implementován systémový modul cellSysmodule (𝕏).
Vyšel open-source nástroj winetop (MIT) — nativní CLI/TUI pro sledování a ukončování Wine, Proton, Lutris, Heroic a Bottles sezení. Seskupuje procesy podle WINEPREFIX / Steam AppId, umí bezpečně zabít jen hru (včetně Steam reaperu) a nabízí i skriptovatelné příkazy (list, kill, orphans, …). Balíčky jsou mimo jiné na crates.io, Copru (dnf copr enable kovariadam/winetop), PPA ppa:kovariadam/winetop a AUR (winetop-bin).
Ve spolupráci společností OpenAI a Work Louder byla představena (𝕏) hardwarová klávesnice Codex Micro pro práci s AI agenty. Cena klávesnice je 230 dolarů.
Byl vydán Mozilla Firefox 153.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 153 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
V linux-cve-announce bylo oznámeno 433 zranitelností za jediný den (19. července).
Byla vydána nová verze 5.44 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 71 vývojářů. Změněno bylo přibližně 270 tisíc řádků v 1 300 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Na 23. září 2026 je do bratislavské Nové Cvernovky naplánovaná jednodenní konference #nobullshit.camp pro tech leadery, DevOps a platform inženýry. Mají tu zaznít upřímné příběhy z praxe o tom, co v produkčních systémech reálně fungovalo, co se pokazilo a co si z toho lidé odnesli. Témata pokrývají tři oblasti – DevOps a platformy (Kubernetes, cloud, provoz systémů), firemní kulturu a leadership. Program běží ve dvou formátech: hlavní
… více »Řešení dotazu:
nájde sa tu niekto, kto by mi vedel nakonfigurovať webový server.Zjavne ti tam web server beží, čo chceš ešte konfigurovať?
...
a toto je moje nastavenie PHP5:
http://92.52.21.203/phpinfo.php
/var/www/stranka1/www/index.php Ako vie apache, že má otvoriť zrovna index.php z priečinku stranka1
apache má konfiguračný súbor. Jeho konkrétne meno a umiestnenie závisí na distribúcii. V ňom sú rôzne veci - okrem iného je tam povedané čo je DocumentRoot. Ten je v tvojom prípade asi /var/www. Ak klient chce URL http://server/foo, tak dostane obsah súboru /var/www/foo. A keď klient chce http://server/foo/bar, tak dostane obsah súbor /var/www/foo/bar. Ďalšia vec, ktorá v tom konfiguráku môže byť povedaná, je to, že ak sa má vrátiť /var/www/foo/bar a to je adresár (a nie súbor), tak sa vráti obsah niečoho iného - napr. /var/www/foo/bar/index.html. Štruktára adresárov a teda cesta v nej sa tak odráža v URL.
Ďalšia vec, ktorú si musíš ujasniť je to, čo je to PHP a či potrebuješ nejaké index.php alebo nie.
92.52.21.203. Tak Apache má v tejto chvíli DocumentRoot nastavený na /var/www/ tam sa nachádza index.html (je úplne jedno či tam bude index.html alebo index.php - to teraz nebudem rozoberať). Ide mi skrátka len o jednu vec. A to: 92.52.21.203. Tak ako mám upraviť štruktúru súborov kde sa budú nachádzať jednotlivé webové stránky. /var/www. Mňa ale zaujíma to, ako vôbec Apache rozoznáva, do ktorého priečinku sa má pozrieť. Ak tam bude viac webstránok. Napr. štruktúra:/var/www/stranka1/www/index.html
/var/www/stranka2/www/index.html
/var/www/stranka3/www/index.html
/var/www/stranka4/www/index.html
/var/www/stranka5/www/index.html
www.stranka4.sk požiadavka bude odoslaná na IP servera 92.52.21.203 a chcem aby sa mi zobrazil index.html z priečinku /var/www/stranka4/www/. A tu je ten bod, ako Apache prinútim, aby sa po zadaní www.stranka4.sk automaticky presmeruje na priečinok /var/www/stranka4/www/ kde sa bude nachádzať index.html danej stránky
www.stranka3.sk tak chcem aby sa zobrazí index.html z priečinku /var/www/stranka3/www/
Tiskni
Sdílej: