Sovereign Tech Agency (Wikipedie), tj. agentura zabezpečující financování svobodného a otevřeného softwaru německou vládou, podpoří GFortran částkou 360 000 eur.
Microsoft hodlá zrušit zhruba tři procenta pracovních míst. Microsoft na konci loňského června zaměstnával kolem 228.000 lidí. Tři procenta z tohoto počtu představují téměř 7000 pracovních míst.
V říjnu loňského roku provedl Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) místní šetření u společnosti Seznam.cz. Krajský soud v Brně tento týden konstatoval, že toto šetření bylo nezákonné.
Branch Privilege Injection (CVE-2024-45332, Paper) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel. Intel jej řeší ve včerejším opravném vydání 20250512 mikrokódů pro své procesory. Neprivilegovaný uživatel si například může přečíst /etc/shadow (YouTube).
Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »Řešení dotazu:
Vůbec bych doporučil zakázat JS a pluginy :)Ještě bezpečnější je, nepoužívat prohlížeč vůbec, naprosto ideální, zrušit připojení k internetu ;o)
Jasně, a samozřejmě musí umět JS a FlashBez flashe se na internetu nedá fungovat? Tak to bych měl asi opravdu vrátit přijímací anténu.
Přesně tím směrem směřovala má jízlivá poznámka...Mno Jendova jízlivá poznámka byla měla ještě hlavu a patu :).
Například taková muzika na YouTube se bez Flashe poslouchá dost obtížněTěch pár věcí, co bez flashe nejde, prostě přeskakuju. Často najdu to samé na Youtube vícekrát a jde z toho vybrat verze, která funguje. A když něco hodně chci, co nejde bez flashe přehrát v prohlížeči, tak si to holt musím stáhnout a pustit si to z disku.
nebo dokumenty na webu ČT, některé i velmi kvalitní, člověk bez té potvory zkrátka neuvidí a neuvidíNějakou dobu jsem to nezkoušel, ale pořady z ČT jsem si radši stahoval na disk. Fungovalo mi to podstatně spolehlivěji.
určitě by toho bylo o dost víc...Internet existoval o mnoho dříve než Flash. Tvé příklady jsou víceméně o pohodlí a ne o funkcionalitě. Já netvrdím, že mít flash nemůže být pro někoho pohodlnější, ale dělat z něj nějakou posvátnou krávu je podle mě hovadina.
Paranoidní jedinci ještě doddají, že pokud používáte prohlížeč s uzavřeným zdrojovým kódem, tak nemáte žádnou jistotu, že k vašim datům nemá nikdo přístup. Ale to už jsem od odpovědi trošku odbočil :)Ne. Paranoidní jedinci ti řeknou, že nemáš jistotu ani u toho otevřeného kódu.
Tiskni
Sdílej: