Na akci Made by Google 2026 (YouTube) bude oficiálně představena jedenáctá generace telefonů Pixel s novým čipem Google Tensor G6 a hodinky Pixel Watch 5.
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) se spolu s partnery z dalších zemí připojil ke společnému upozornění (Joint Cybersecurity Advisory) týkajícímu se probíhající kybernetické kampaně skupiny LAUNDRY BEAR zaměřené na uživatele e-mailové platformy Zimbra Collaboration Suite (ZCS) nejméně od července 2025. NÚKIB doporučuje organizacím využívajícím Zimbra Collaboration Suite neprodleně ověřit, zda
… více »Intel vydal 42 upozornění na bezpečnostní chyby ve svých produktech. Současně vydal verzi 20260811 mikrokódů pro své procesory.
Sny o designu GNOME Shellu, článek s náhledy a videi, představuje dlouhodobou vizi týmu GNOME pro vylepšení uživatelského rozhraní GNOME Shellu. Zatímco nedávné verze přinášely spíše drobné úpravy, designéři nyní plánují zásadnější změny.
Byla vydána nová verze 10.5 sady aplikací pro SSH komunikaci OpenSSH. Přináší řadu důležitých bezpečnostních oprav, vylepšení funkcí a oprav chyb. Nově vyžaduje podporu ECC (Elliptic Curve Cryptography) v libcrypto, včetně křivky NISTP521.
Byla vydána nová verze 10.6 z Debianu vycházející linuxové distribuce DietPi pro (nejenom) jednodeskové počítače. S novými obrazy pro Orange Pi 4 Pro, Orange Pi Zero 3W a Odroid M1/M1S/M2. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Námořní drony používané elitními jednotkami britského královského námořnictva tajně posílaly údaje do Číny. Stroje vybavené čínskými komponenty měly být využívány pro vojenské operace na Blízkém východě. Kamery na dálkově řízených průzkumných člunech K3 Scout byly vybavené součástkami, které bez vědomí britského námořnictva odesílaly informace do spojeného zařízení v Číně. Britské námořní síly využívaly flotilu námořních dronů
… více »Alza.cz nabízí herní AlzaPC s předinstalovaným Linuxem (YouTube), konkrétně s linuxovou distribucí Bazzite (Wikipedie).
Squeak (Wikipedie), open source implementace programovacího jazyka a prostředí Smalltalk, byl vydán ve verzi 6.1. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
V Linuxu v KVM byla nalezena a v upstreamu již byla opravena kritická zranitelnost Zapscape aneb CVE-2026-64561. Root na hostovaném počítači (virtuální stroj) může obejít izolaci a získat plnou kontrolu nad hostitelským systémem (DoS útok nebo vzdálené spuštění kódu s právy roota). Na obou hlavních architekturách – Intel i AMD. Zranitelnost v Linuxu existovala 6 let (od července 2020 do července 2026).
< role rolename="tomcat"/> < role rolename="role1"/> < user username="tomcat" password="tomcat" roles="tomcat"/> < user username="both" password="tomcat" roles="tomcat,role1"/> < user username="role1" password="tomcat" roles="role1"/>Pri pokusu o spusteni pak dostanu chybu:
# systemctl start tomcat6.service
Job for tomcat6.service failed. See 'systemctl status tomcat6.service' and 'journalctl -n' for details.
# systemctl status tomcat6.service
tomcat6.service - Tomcat 6 servlet container
Loaded: loaded (/usr/lib/systemd/system/tomcat6.service; enabled)
Active: failed (Result: exit-code) since Sat, 2012-11-03 21:03:01 CET; 13s ago
Process: 497 ExecStart=/usr/bin/jsvc -Dcatalina.home=${CATALINA_HOME} -Dcatalina.base=${CATALINA_BASE} -Djava.io.tmpdir=/var/tmp/tomcat6/temp -cp /usr/share/java/commons-daemon.jar:/usr/share/java/eclipse-ecj.jar:${CATALINA_HOME}/bin/bootstrap.jar:${CATALINA_HOME}/bin/tomcat-juli.jar -user tomcat -java-home ${TOMCAT_JAVA_HOME} -wait 10 -pidfile /var/run/tomcat6.pid -errfile /var/log/tomcat6/catalina.err -outfile /var/log/tomcat6/catalina.out $CATALINA_OPTS org.apache.catalina.startup.Bootstrap (code=exited, status=1/FAILURE)
CGroup: name=systemd:/system/tomcat6.service
Nov 03 21:03:01 BISptest systemd[1]: Starting Tomcat 6 servlet container...
Nov 03 21:03:01 BISptest jsvc[497]: Cannot locate Java Home
Nov 03 21:03:01 BISptest systemd[1]: Failed to start Tomcat 6 servlet container.
Nov 03 21:03:01 BISptest systemd[1]: Unit tomcat6.service entered failed state
Z vyse uvedenho vypisu vsak nedokazu urcit, co je spatne, muzete mi poradit?
# sh /usr/share/tomcat6/bin/startup.sh Using CATALINA_BASE: /usr/share/tomcat6 Using CATALINA_HOME: /usr/share/tomcat6 Using CATALINA_TMPDIR: /usr/share/tomcat6/temp Using JRE_HOME: /usr/lib/jvm/java-6-openjdk Using CLASSPATH: /usr/share/tomcat6/bin/bootstrap.jarProc tedy nejede spousteni pres systemctl?
Cannot locate Java Homeco takhle zkusit (nastaveni podle druheho vypisu)
export JRE_HOME=/usr/lib/jvm/java-6-openjdk systemctl ...nebo tak neco
Environment=JRE_HOME=/usr/lib/jvm/java-6-openjdk Environment=...nebo
EnvironmentFile=jméno-souboru-sp-přiřazeními-proměnných
${TOMCAT_JAVA_HOME}
zjisti jestli je tato promena nastavena (zjevne vsak neni, nebo je spatne cesta)
jak presne tu promenou nastavit zalezi na tom jak presne mas ten tomcat reseny. nejspis tam mas nejaky configurak, ktery si nenaconfiguroval. Zkus treba
grep -R TOMCAT_JAVA_HOME /etc/
nebo uprav primo ten spousteci script (v archu asi /etc/rc.d/tomcat??) a dej to tam - to urcite neni nejlepsi reseni, ale na to, "aby se to pustilo" to staci.
"rucne" se tomcat spusti, protoze se pousti jinak a to sciptem primo trida javy a tam mas cestu k jave zjevne nastavenou dobre, zatimco podle prvniho vypisu pouzivas jsvc.
Tiskni
Sdílej: