Byla vydána verze 3.6 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Byla vydána nová verze 8.8 multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem (DAW) Ardour. Přehled oprav, vylepšení a novinek v oficiálním oznámení.
Byla vydána nová major verze 11.0.0 nástroje mitmproxy určeného pro vytváření interaktivních MITM proxy pro HTTP a HTTPS komunikaci. Přehled novinek v příspěvku na blogu. Vypíchnuta je plná podpora HTTP/3 a vylepšená podpora DNS.
Richard Hughes na svém blogu představil nejnovější major verzi 2.0.0 nástroje fwupd umožňujícího aktualizovat firmware zařízení na počítačích s Linuxem. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. Přehled podporovaných zařízení, nejnovějších firmwarů a zapojených výrobců na stránkách LVFS (Linux Vendor Firmware Service).
Počítačová hra Kvark (Steam) od studia Perun Creative dospěla do verze 1.0 (𝕏). Běží také na Linuxu.
Byla vydána (𝕏) zářijová aktualizace aneb nová verze 1.94 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.94 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
O víkendu 5. a 6. října se koná ne-konference jOpenSpace. Pokud si chcete kouzlo živých přednášek vychutnat společně s námi, sledujte live streamy: sobota a neděle. Začínáme lehce po 9 hodině ranní. Zpracované záznamy jsou obvykle k dispozici do 14 dní na našem YouTube kanále.
Hodiny s unixovým časem dnes odbily 20 000 dnů. Unixový čas je počet sekund uplynulých od půlnoci 1. ledna 1970. Dnes ve 02:00 to bylo 1 728 000 000 sekund, tj. 20 000 dnů.
Notebook NitroPad V56 od společnosti Nitrokey byl oficiálně certifikován pro Qubes OS verze 4. Qubes OS (Wikipedie) je svobodný a otevřený operační systém zaměřený na bezpečnost desktopu.
Řešení dotazu:
Debian testing je také rolling updates distro.
afaik jediny dalsi rolling distro je gentooDebian testing/unstable? Sabayon?
a to je kapku drsnejsi zalezitost :-pA já myslel, že drsňáci používají výhradně Arch.
A já myslel, že drsňáci používají výhradně Arch.Helejt nebudem z toho delat dicksize war. Ja chtel jen naznacit ze jestli ho (jako tolik jinych archistu posledni dobou) sere systemd, tak s gentoo diru do sveta neudela.
Snad kazdy release distro ma vyvojovou vetev, ale je zajimavy ze se vzdycky nejdriv ozvou debianistiTy nějakého vidíš? :) Debian testing/unstable mají docela velkou uživatelskou základnu. Můžeš je ignorovat, můžeš dokola opakovat, že je to jen vývojová větev, ale debian testing svoji stabilitou značně překonává ostatní rolling distra.
gentoo i arch maji taky svoje unstable vetve.Možná by bylo lepší místo názvů větví srovnávat jejich reálné užití. Gentooisti používají na desktopech běžně větev testing a mnozí tak činí i na serverech. Debian stable má na desktopech možná menší podíl než debian testing (k tomu nemám informace).
Ja chtel jen naznacit ze jestli ho (jako tolik jinych archistu posledni dobou) sere systemd, tak s gentoo diru do sveta neudela.Gentoo je distro jako každé jiné. Má svoje výhody i nevýhody. Navíc má teď šanci získat docela hodně aktivních uživatelů a když se na něj bohové usmějí, tak i vývojářů.
A v práci mě už dlouho trápí debianAha, takže proto ta reakce jak býk na hadr :).
Opravdové rolující distro nemá periodické freeze periodyProto existuje Debian Unstable, kterého se nedotýkají.
Aha, takze tu mame unstable ktery se sice neda pouzivat, ale je skoro rolling;A nebo se dá používat a je úplně rolling :).
Možností je celá řada, Ubuntu je téměř bez problémů, ale můžeš ještě pouvažovat nad OpenSUSE. U Fedory nebo u OpenSUSE často nevím, jak třeba rychle naisntalovat a nakonfigurovat n2n atd. Pro nejlepší použitelnost pro mne, jako pro uživatele, jsou nejlepší distribuce založené na debianu, zejména kvůli softwarové výbavě, jednoduchému přidávání repozitářů přes /etc/apt/sources.list nebo /etc/apt/sources.list.d, dobré řešení závislostí, aktuální použitelné verze programů, možnost si vybrat jakékoliv prostředí.
Tiskni Sdílej: