Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Řešení dotazu:
Debian testing je také rolling updates distro.
afaik jediny dalsi rolling distro je gentooDebian testing/unstable? Sabayon?
a to je kapku drsnejsi zalezitost :-pA já myslel, že drsňáci používají výhradně Arch.
A já myslel, že drsňáci používají výhradně Arch.Helejt nebudem z toho delat dicksize war. Ja chtel jen naznacit ze jestli ho (jako tolik jinych archistu posledni dobou) sere systemd, tak s gentoo diru do sveta neudela.
Snad kazdy release distro ma vyvojovou vetev, ale je zajimavy ze se vzdycky nejdriv ozvou debianistiTy nějakého vidíš? :) Debian testing/unstable mají docela velkou uživatelskou základnu. Můžeš je ignorovat, můžeš dokola opakovat, že je to jen vývojová větev, ale debian testing svoji stabilitou značně překonává ostatní rolling distra.
gentoo i arch maji taky svoje unstable vetve.Možná by bylo lepší místo názvů větví srovnávat jejich reálné užití. Gentooisti používají na desktopech běžně větev testing a mnozí tak činí i na serverech. Debian stable má na desktopech možná menší podíl než debian testing (k tomu nemám informace).
Ja chtel jen naznacit ze jestli ho (jako tolik jinych archistu posledni dobou) sere systemd, tak s gentoo diru do sveta neudela.Gentoo je distro jako každé jiné. Má svoje výhody i nevýhody. Navíc má teď šanci získat docela hodně aktivních uživatelů a když se na něj bohové usmějí, tak i vývojářů.
A v práci mě už dlouho trápí debianAha, takže proto ta reakce jak býk na hadr :).
Opravdové rolující distro nemá periodické freeze periodyProto existuje Debian Unstable, kterého se nedotýkají.
Aha, takze tu mame unstable ktery se sice neda pouzivat, ale je skoro rolling;A nebo se dá používat a je úplně rolling :).
Možností je celá řada, Ubuntu je téměř bez problémů, ale můžeš ještě pouvažovat nad OpenSUSE. U Fedory nebo u OpenSUSE často nevím, jak třeba rychle naisntalovat a nakonfigurovat n2n atd. Pro nejlepší použitelnost pro mne, jako pro uživatele, jsou nejlepší distribuce založené na debianu, zejména kvůli softwarové výbavě, jednoduchému přidávání repozitářů přes /etc/apt/sources.list nebo /etc/apt/sources.list.d, dobré řešení závislostí, aktuální použitelné verze programů, možnost si vybrat jakékoliv prostředí.
Tiskni
Sdílej: