Byla vydána nová verze 2.47.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 83 vývojářů, z toho 28 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání.
Bylo vydáno OpenBSD 7.6. Opět bez písničky.
Programovací jazyk Python byl vydán v nové major verzi 3.13.0. Podrobný přehled novinek v changelogu.
Lze získat roota pouze se zapalovačem? Ano, lze.
Konference LinuxDays 2024 proběhne již tento víkend 12. a 13. října v Praze. Na programu je spousta zajímavých přednášek a workshopů, zástup zajímavých osobností a stánky řady projektů: Fedora, openSUSE, vpsFree.cz, Mozilla, brmlab, OpenAlt a mnoho dalších. Vstup zdarma.
Představeny byly oficiální Raspberry Pi microSD karty třídy A2 a silikonový kryt na Raspberry Pi 5.
OpenRazer byl vydán ve verzi 3.9.0. Jedná se o svobodný software, ovladač a démon, umožňující nastavovat klávesnice, notebooky, myši, podložky pod myš, keypady, sluchátka a další zařízení od společnosti Razer na GNU/Linuxu.
Byla vydána verze 3.6 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Byla vydána nová verze 8.8 multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem (DAW) Ardour. Přehled oprav, vylepšení a novinek v oficiálním oznámení.
Všechny návody řeší zvuk pro multiseat (dva nezávislé minitory+klávesnice+myši+zvuk) přepnutím pulseaudio do systémového režimu (který je autory pa silně nedoporučován). Předpokládám, že je to způsobeno tím, že sezení obvykle sdílejí jednu zvukovku, z které využívají dva různé výstupy (přední a zadní), ale já mám zvukovky dvě - onboard a hdmi na radeonu, který posílám do tv, která dělá monitor pro druhé sezení.
Lze pulseaudio pouštět v individuálním režimu pro konkrétní zvukovku, s tím že druhého si nemá všímat?
Používám fedoru, která má nějakou podporu multiseatu v logind, ale nenašel jsem podporu zvuku. (logind nepoužívám, protože jsem multiseat budoval, když ještě k dispozici nebyl, takže si při bootu generuju dva configy pro Xy a s každým pouštím jeden dm (na monitor lightdm, na tv xdm - lightdm má sice podporu sezení, ale blbne to, protože to druhou instanci greeteru bere jako přihlášeného uživatele a odmítá vypnout počítač). Děkuji za jakýkoliv podnět k nastíněným problémům.Nevidim duvod proc by to nemelo fungovat.
Ja to delam tak, ze nastavim pomoci .asoundrc alsu (ruzna pcm na ruznych sitovkach) napr.:
pcm.hardware { type dmix ipc_key 1024 slave { pcm "hw:0" channels 8 period_time 0 period_size 1024 buffer_size 8192 } } pcm.bedny { type route slave.pcm "hardware" slave.channels 8 ttable.0.0 1 ttable.1.1 1 ttable.2.0 1 ttable.3.1 1 ttable.4.0 1 ttable.5.1 1 ttable.6.0 1 ttable.7.1 1 }
a potom v .pulse/default.pa(mimo jine):
load-module module-alsa-sink device=bedny sink_properties=device.description="bedny"
Takze kdyz v tom .asoundrc nastavim jen jednu sitovku, tak i pulse pouziva jen jednu sitovku.
Marekif [[ "$DISPLAY" ]]; then if [[ "$DISPLAY" =~ :1 ]]; then PULSE_SINK="alsa_output.pci-0000_02_00.1.hdmi-stereo" else PULSE_SINK="alsa_output.pci-0000_00_1b.0.analog-stereo" fi export PULSE_SINK fis .asoundrc jsem tuším nějak laboroval, ale nakonec mi zbylo jen v /etc/alsa/alsactl.conf
ctl.hw { @args [ CARD ] @args.CARD { type string default "0" } type hw card $CARD }Zkusím zjistit, co jste mi to vlastně napsal a jak to použít .
Ted jsem si vsiml v prvnim komentari: %s/sitovka/zvukovka/g
Vpodstate rikam jenom to, ze kazdy uzivatel ma sve nastaveni pulseaudio a to poustim kdyz nahazuji X prikazem /usr/bin/pulseaudio bez parametru.
MarekByl bych raději, kdyby se na kterékoliv sezení mohl přihlásit kterýkoliv uživatel - momentálně to tak funguje, jen se mi nezamlouvá, že běží pa v systémovém režimu a mám pocit, že se k vůli tomu musím občas přihlašovat nadvakrát.
Pro uživatele, který sdílejí děti jsem dokonce udělal wraper kolem firefoxu, aby se v každém sezení pouštěl s jiným profilem, aby mohly být přihlášené u každého sezení jedno a nebyli navzájem v konfliktu.
Tiskni Sdílej: