abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 04:11 | Komunita

    Fedora je od 10. února dostupná v Sýrii. Sýrie vypadla ze seznamu embargovaných zemí a Fedora Infrastructure Team mohl odblokovat syrské IP adresy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    včera 03:44 | Zajímavý projekt

    Ministerstvo zahraničí Spojených států amerických vyvíjí online portál Freedom.gov, který umožní nejenom uživatelům v Evropě přístup k obsahu blokovanému jejich vládami. Portál bude patrně obsahovat VPN funkci maskující uživatelský provoz tak, aby se jevil jako pocházející z USA. Projekt měl být původně představen již na letošní Mnichovské bezpečnostní konferenci, ale jeho spuštění bylo odloženo.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 11
    včera 03:33 | Komunita

    Byla vydána pro lidi zdarma ke stažení kniha The Book of Remind věnovaná sofistikovanému kalendáři a připomínači Remind.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    21.2. 23:55 | Nová verze

    Grafický editor dokumentů LyX, založený na TeXu, byl vydán ve verzi 2.5.0. Oznámení připomíná 30. výročí vzniku projektu. Novinky zahrnují mj. vylepšení referencí nebo použití barev napříč aplikací, od rozhraní editoru po výstupní dokument.

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    21.2. 15:00 | Komunita

    F-Droid bannerem na svých stránkách a také v aplikacích F-Droid a F-Droid Basic upozorňuje na iniciativu Keep Android Open. Od září 2026 bude Android vyžadovat, aby všechny aplikace byly registrovány ověřenými vývojáři, aby mohly být nainstalovány na certifikovaných zařízeních Android. To ohrožuje alternativní obchody s aplikacemi jako F-Droid a možnost instalace aplikací mimo oficiální obchod (sideloading).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 24
    20.2. 16:33 | Nová verze

    Svobodná historická realtimová strategie 0 A.D. (Wikipedie) byla vydána ve verzi 28 (0.28.0). Její kódový název je Boiorix. Představení novinek v poznámkách k vydání. Ke stažení také na Flathubu a Snapcraftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    20.2. 04:44 | Nová verze

    Multimediální server a user space API PipeWire (Wikipedie) poskytující PulseAudio, JACK, ALSA a GStreamer rozhraní byl vydán ve verzi 1.6.0 (Bluesky). Přehled novinek na GitLabu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    20.2. 01:11 | Nová verze

    UBports, nadace a komunita kolem Ubuntu pro telefony a tablety Ubuntu Touch, vydala Ubuntu Touch 24.04-1.2 a 20.04 OTA-12.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    19.2. 18:00 | Nová verze

    Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová stabilní verze 2.0 otevřeného operačního systému pro chytré hodinky AsteroidOS (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení o vydání a na YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    19.2. 16:00 | Zajímavý software

    WoWee je open-source klient pro MMORPG hru World of Warcraft, kompatibilní se základní verzí a rozšířeními The Burning Crusade a Wrath of the Lich King. Klient je napsaný v C++ a využívá vlastní OpenGL renderer, pro provoz vyžaduje modely, grafiku, hudbu, zvuky a další assety z originální kopie hry od Blizzardu. Zdrojový kód je na GitHubu, dostupný pod licencí MIT.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 9
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (18%)
     (6%)
     (0%)
     (11%)
     (27%)
     (2%)
     (5%)
     (2%)
     (12%)
     (26%)
    Celkem 932 hlasů
     Komentářů: 25, poslední 3.2. 19:50
    Rozcestník

    Dotaz: Samba vs UPnP (Mediatomb)

    25.11.2012 11:33 Karlos
    Samba vs UPnP (Mediatomb)
    Přečteno: 1138×
    Ahoj,

    již několik měsíců používám Evolve Solaris (malá krabička s Androidem) u své televize a přes síť mám z linuxového serveru přes Sambu nasdílené disky. Sice jsem na internetu četl možné problémy a že to lidem nešlo, ale mě to vše krásně fungovalo a neměl jsem s Evolve Solaris jediný problém. Celou dobu jsem použival poslední firmware evolve_solaris_andr_10_V2.0B.fw. Od včera mi při vyhledávání serveru najde server a pak: Aplikace Síťová sdílení (proces com.skyviia.skydroid.samba) byla neočekávaně ukončena. Zkusil jsem obnovit tovární nastavení. Nic. Zkusil jsem downgrade na nižší verzi. Nic. Vrátil jsem zpět evolve_solaris_andr_10_V2.0B.fw a nic. Jen dodám, že ostatní pc, mobily a tablet se na server bez problému dostanou. Pak jsem zkusil do Evolve Solaris nainstalovat aplikaci Es Správce souborů, která umí i SMB a přes tuto aplikaci se z Evolve Solaris na server bez problémů dostanu a přehraju obsah. Ovšem pokud to dělám standartně přes např. Hudba - Network Shares vždy mi to padne a dojedu s chybou.

    Když to nemůžu vyřešit, tak to zkusím očůrat. Evolve Solaris umí i UPnP, takže jsem si vygooglil jako první Mediatomb a vše mi funguje, jenže:

    1) Oproti sdílení na Sambě je to citelně pomalejší. Má někdo zkušenost s jinou možností než MediaTomb? Třeba při přehrávání mp3 skok na další track doopravdy trvá.

    2) Ve složkách kde mám DVD (vob ad) mi Solaris se Sambou při kliknutí na šložku s filmem spustil film. Při MediaTomb mi ukáže obsah složky a musel bych postupně přehrávat části. To jde nějak nastavit? Nevygooglil jsem.

    Děkuji.

    Odpovědi

    26.11.2012 08:51 copper
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Samba vs UPnP (Mediatomb)
    Ja pouzival bez problemu na vse MiniDLNA je v repu a nemam s nim nikde problem.
    18.9.2014 14:30 Hans
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Samba vs UPnP (Mediatomb)
    Ahoj, mám ten stejný problém a vyzkoušel jsem přesně možnosti, o kterých píšeš. Žádná změna. Nepřišel jsi náhodou na to, co s tím? :) Díky.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.