Desktopové prostředí KDE Plasma bylo vydáno ve verzi 6.7 (Mastodon). Přehled novinek i s videi a se snímky obrazovek v oficiálním oznámení. Podrobný přehled v seznamu změn.
Hříčka xsnow, která na ploše spustí sněžení, je protestware. Pokud jste v Rusku (LANG=ru), zobrazuje ukrajinské vlajky.
UBports, nadace a komunita kolem Ubuntu pro telefony a tablety Ubuntu Touch, vydala beta verzi Ubuntu Touch 24.04-2.0. Nová verze již počítá s výřezy pro fotoaparát (notch) a zaoblenými rohy displeje. Webový prohlížeče Morph přešel z Chromia 87 na Chromium 134. Do shellu Lomiri byl přidán editor snímků obrazovky.
V Praze probíhá Flock 2026, tj. konference pro přispěvatele a příznivce Fedory. Přednášky lze sledovat také na YouTube.
Node-RED (Wikipedie, GitHub), webová aplikace postavená na Node.js pro vizuální programování a propojování hardwarových zařízení, API a online služeb, byl vydán ve verzi 5.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Byla vydána nová verze 3.27.0 FreeRDP, tj. svobodné implementace protokolu RDP (Remote Desktop Protocol). Opraveno bylo 5 zranitelností.
Řídící výbor GCC schválil záměr do GCC začlenit backend WebAssembly.
Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 7.0 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 7.1. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a časem také na Linux Kernel Newbies.
Cheat Engine (Wikipedie) je s verzí 7.7 k dispozici už také pro Linux. Jedná se o proprietární skener/debugger paměti používaný především k cheatování v počítačových hrách.
Vláda USA nařídila společnosti Anthropic pozastavit přístup k modelům Fable 5 a Mythos 5 pro všechny cizince, včetně zaměstnanců Anthropicu.
Ahoj, mám android cynaogenmode 7.1 na HTC Wildfire a chtěl bych používat swap, stáhnul jsem si aplikaci swapper:
https://play.google.com/store/apps/details?id=org.azasoft.free.swapper
Vytvoří v pořádku swapovací soubor na kartě (class 10) ale neaktivuje se.
V terminálu, když zadám swapon -a, tak napíše, že není v /etc/fstab. /etc/fstab na nadroidu nemám, mám tam /etc/vold.fstab.
Jak mohu vytvořený swap aktivovat, aby se mi spouštěl při startu? Buď může být na ext3 oddílu, nebo na fat32. Nebo byste doporučili udělat samostatný swap oddíl? Mám ale obavu, že bych přišel o aplikace na ext3 oddílu nebo o data na fat32...
Ideální by bylo, kdyby se swap zapnul až když je sd karta připravena a přimountována...
ještě bych dodal, že když jdu do cd /sdcard, su, a pak dám swapon swap.swp, tak to žádnou chybu neohlásí, ale ram to ukazuje pořád stejně, nevím, jak poznám, je-li swap používaný, či nikoliv.
Telefon má málo ram, tak proto. Karta microsdhc class 10 by mohla být natolik rychlá, aby mi swapování nevadilo.
S tím, jak si android řeší správu paměti nejsem rozhodně spokojený. Na pozadí často běží spousta procesů, které nepotřebuji a musím je ukončovat ručně. Nejhorší to bylo, když tam byla oficiální romka, teď je to použitelnější, ale není to ještě ideální.
Tiskni
Sdílej: