Byla vydána verze 11.0 s kódovým jménem Aramo linuxové distribuce Trisquel GNU/Linux. Založena je na Ubuntu 22.04 LTS a podporována bude do roku 2027. Trisquel patří mezi svobodné distribuce doporučované Nadací pro svobodný software (FSF).
Mozilla založila startup Mozilla.ai a vložila do něj 30 milionů dolarů. Cílem je vývoj důvěryhodné, nezávislé a open source AI.
Po půl roce vývoje od vydání verze 43 bylo vydáno GNOME 44 s kódovým názvem Kuala Lumpur. Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání a v novinkách pro vývojáře. Krátké představení na YouTube.
Letošní Turingovou cenu (2022 ACM A.M. Turing Award) získal Bob Metcalfe za vynalezení, standardizaci a komercializaci Ethernetu.
Svobodná webová platforma pro sdílení a přehrávání videí PeerTube (Wikipedie) byla vydána ve verzi 5.1. Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení a na GitHubu.
Byla vydána Java 20 / JDK 20. Nových vlastností (JEP - JDK Enhancement Proposal) je 7. Nová Java / JDK vychází každých 6 měsíců. LTS verze je 17.
Google spustil konverzační AI Bard. Vyzkoušet lze zatím pouze ve Spojených státech a Spojeném království. Více v Bard FAQ.
David Buchanan na svém blogu rozebírá zranitelnost acropalypse (CVE-2023-21036) telefonů Google Pixel. Z výřezu (crop) snímku obrazovky vytvořeného integrovanou aplikací Markup může být možné částečné obnovení původního snímku obrazovky. Viz tweet Simona Aaronse. Vyzkoušet lze webovou aplikaci acropalypse.app. Opraveno v březnové aktualizaci.
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Gitea (Wikipedie) byla vydána v nové verzi 1.19.0. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu. Kvůli "převzetí Gitei" společností Gitea Limited byl v prosinci loňského roku představen fork Gitei s názvem Forgejo (Codeberg).
Byla vydána nová verze 5.11 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Přehled změn v příslušném seznamu. Nově je používán zram. Tor Browser byl aktualizován na verzi 12.0.4. Thunderbird na verzi 102.9.0.
Nemáš na doméně správný SPF a DKIM záznam, respektive možná máš, ale posíláš zprávy prostřednictvím jiného smtp serveru, než máš na doméně povoleno... Nebo třeba z jiné ip adresy, pokud sis omezil na ip adresy. Pokud se třeba jedná o google apps a máš nastaveno v DNS záznamech google._domainkey v=DKIM1; k=rsa; p=nejaky-kod, tak se při odeslání prostřednictvím google apps správně zpráva podepíše. Pokud ale odešleš prostřednictím jiného smtp serveru, je pravděpodobné, že skončí ve spamu.
Pokud máš záznam SPF (například @ 0 txt v=spf1 include:_spf.google.com -all, tak pokud zpráva není odeslána prostřednictvím gmail.com či google apps, zpráva by měla být odmítnuta. Pokud by tam bylo @ 0 txt v=spf1 include:_spf.google.com ~
all, tak zpráva prostřednictvím jiného poskytovatele by měla projít, ale bude označena jako spam.
Jaké máš DNS txt záznamy a přes co odesíláš?
Nebo zrušit dkim a spf záznam na doméně :), tím ale se doména otevře pro spamery, budou moci posílat e-maily, které se tváří, že jsou odeslané jako z dotyčné domény.
Tiskni
Sdílej: