Jak nahrávat zvuk z webového prohlížeče na Linuxu s PipeWire pomocí Nahrávání zvuku (Sound Recorder) a Helvum případně qpwgraph, článek na webu Libre Arts.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána ve verzi 2024.9.
České bezpečnostní instituce, jmenovitě Vojenské zpravodajství (VZ) a Bezpečnostní informační služba (BIS), ve spolupráci s americkou Agenturou pro kybernetickou a infrastrukturní bezpečnost (CISA), Federálním úřadem pro vyšetřování (FBI), Národní bezpečností agenturou (NSA) a dalšími mezinárodními partnery ze Spojeného království, Austrálie, Kanady, Německa, Nizozemska, Estonska, Ukrajiny a Lotyšska vydaly upozornění (
… více »Byla vydána (𝕏) srpnová aktualizace aneb nová verze 1.93 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.93 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Společnost Laravel stojící za stejnojmenným open source PHP frameworkem získala investici 57 milionů dolarů od společnosti Accel. Především na Laravel Cloud.
Byla vydána verze 1.81.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Řešena je také zranitelnost CVE-2024-43402. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Vládní CERT vydal (𝕏) novou verzi nástroje maldump. Ten slouží k extrakci souborů z karantén různých antivirových programů. A to jak z živého systému, tak z obrazu disku.
Meeting ESP komunity - podzimní edice 2024 proběhne v pátek 18. října v Brně. V přípravě jsou přednášky od vývojářů z Espressifu, lokálních firem i zapálených nadšenců do ESP a také praktický workshop a ukázky nových čipů.
Systém pro správu hlášení chyb Bugzilla byl podle plánu vydán v nových verzích 5.2, 4.4.14, 5.0.4.1, 5.3.3 a 5.9.1, kde 5.2 představuje novou stabilní řadu, 4.4.14 by měla být poslední ve staré řadě 4.4, jíž končí podpora na přelomu roku, 5.0.4.1 je udržovací opravné vydání staré řady 5.0, dosavadní stabilní řada 5.1 byla přejmenována na 5.3 (nyní 5.3.3) a konečně vývojová verze 5.9.1 směřuje k budoucímu velkému vydání Bugzilly 6.
Nemáš na doméně správný SPF a DKIM záznam, respektive možná máš, ale posíláš zprávy prostřednictvím jiného smtp serveru, než máš na doméně povoleno... Nebo třeba z jiné ip adresy, pokud sis omezil na ip adresy. Pokud se třeba jedná o google apps a máš nastaveno v DNS záznamech google._domainkey v=DKIM1; k=rsa; p=nejaky-kod, tak se při odeslání prostřednictvím google apps správně zpráva podepíše. Pokud ale odešleš prostřednictím jiného smtp serveru, je pravděpodobné, že skončí ve spamu.
Pokud máš záznam SPF (například @ 0 txt v=spf1 include:_spf.google.com -all, tak pokud zpráva není odeslána prostřednictvím gmail.com či google apps, zpráva by měla být odmítnuta. Pokud by tam bylo @ 0 txt v=spf1 include:_spf.google.com ~
all, tak zpráva prostřednictvím jiného poskytovatele by měla projít, ale bude označena jako spam.
Jaké máš DNS txt záznamy a přes co odesíláš?
Nebo zrušit dkim a spf záznam na doméně :), tím ale se doména otevře pro spamery, budou moci posílat e-maily, které se tváří, že jsou odeslané jako z dotyčné domény.
Tiskni Sdílej: