Standard Matter (Wikipedie, GitHub), původně Project Connected Home over IP (CHIP), pro propojení IoT a domácí automatizaci byl vydán ve verzi 1.4.
Fedora Linux je aktuálně k dispozici v 5 edicích: Workstation, Server, IoT, Cloud a CoreOS. Pro desktopové nasazení je určena edice Workstation, což je prostředí GNOME. Vývojářům a uživatelům KDE Plasma se dlouhodobě nelíbí, že jejich prostředí je schováno mezi spiny, tj. alternativními desktopy. Prosadili si, že s následující verzí Fedora Linuxu KDE Plasma povýší ze spinu na edici a bude tak na úrovni Workstation.
UBports, nadace a komunita kolem Ubuntu pro telefony a tablety Ubuntu Touch, vydala Ubuntu Touch OTA-6 Focal, tj. šesté stabilní vydání založené na Ubuntu 20.04 Focal Fossa.
Byla vydána nová verze 8.0 (𝕏) frameworku pro vývoj webových aplikací Ruby on Rails (Wikipedie). Přehled novinek v příspěvku na blogu, v poznámkách k vydání a na GitHubu.
Byla vydána verze R14.1.3 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání, podrobnosti v seznamu změn.
Dnes v 17:00 má na YouTube online premiéru krátký film Project Gold od Blender Studia představující možnosti rozšíření Blenderu pro "malířský vzhled".
Byl představen oficiální Raspberry Pi USB 3 Hub. Cena je 12 dolarů.
Na YouTube byly zveřejněny sestříhané videozáznamy přednášek z letošního OpenAltu. Dostupné jsou také přímo z programu po kliknutí na přednášku.
Co přesně se děje, když se pomocí curlu připojujeme ke google.com? Proč to psát do terminálu, když si to můžeme pustit jako videoklip curl -v https://google.com na YouTube. 😂
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána ve verzi 2024.11.
potřeboval bych poradit s přenosem systému. Mám malý server Debian Squeeze běžící na procesoru Intel. Provozuji na něm Sambu a databázi Firebird. Chtěl bych disk se systémem přehodit do jiné bedny s procesorem AMD. Zkoušel jsem to přehodit "jen tak" a samozřejmě to skončilo hláškou "kernel panic" Jaké adresáře mám zálohovat a po následné přeinstalaci vrátit zpět, tak, abych se s tím nemusel moc dlouho babrat?
Díky za rady!Radovan
Řešení dotazu:
Môžeš byť trochu konkretnejši.
Ja čo som robil migráciu z Intel Celerona 2 GHz na AMD FX-4100, tak migrácia prebehla bez problémov.
root=
parametr jádra a záznamy ve fstab UUID nebo názvy zařízení (/dev/sda1)?
přesně tak celá hláška zní: kernel panic - not syncing : VFS : unable to mount root fs on unknown block (0,0)Jakmyslíte, že funguje distribuční kernel? Nejste na Windowsech. A stačí, který je který oddíl a zapsat do fstab.
a samozřejmě to skončilo hláškou "kernel panic"
Za prvé na tom není nic samozřejmého, za druhé je velmi nepravděpodobné, že by to bylo kvůli změně procesoru (leda že byste si extra ručně překládal jádro s podporou nějaké instrukční a především: za třetí, jsem si celkem jistý, že ta hláška nezněla jen "kernel panic", ale byla tam i nějaká podrobnější informace o tom, co se stalo. (Osobně bych jako nejpravděpodobnější také viděl ten kořenový filesystém.)
/dev/disk/by-id/ata-OCZ-AGILITY3_OCZ-3W17E1197QC92G7L-part2 /boot ext4 ....což vylučuje jednoduchou kopii systému na jiný disk, bez ručního zásahu. Na druhou stranu jsem se nikdy nemusel starat o to na jaké kšandě systémový disk je, nezajímalo mne přepísmenkování při připojení dalších disků a podobně, z čímž jsem měl při práci jen z
/dev/sdX
problémy.
Tiskni Sdílej: