abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 14:33 | IT novinky

    Společnost Flipper Devices oznámila Flipper One. Zcela nový Flipper postavený od nuly. Jedná se o open-source linuxovou platformu založenou na čipu Rockchip RK3576. Hledají se dobrovolníci pro pomoc s dokončením vývoje (ovladače, testování, tvorba modulů).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 14:00 | Nová verze

    Vývojáři Wine oznámili vydání verze 2.0 knihovny vkd3d pro překlad volání Direct3D na Vulkan. Přehled novinek na GitLabu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 11:33 | Nová verze

    Společnost Red Hat oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu (RHEL) 10.2 a 9.8. Vedle nových vlastností a oprav chyb přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Vypíchnout lze CLI AI asistenta goose. Podrobnosti v poznámkách k vydání (10.2 a 9.8).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 05:11 | Nová verze

    Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 30 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 7.0 svobodného open source redakčního systému WordPress. Kódové jméno Armstrong bylo vybráno na počest amerického jazzového trumpetisty a zpěváka Louise Armstronga (What A Wonderful World).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:55 | Bezpečnostní upozornění

    V Drupalu byla nalezena a opravena kritická zranitelnost SA-CORE-2026-004 (CVE-2026-9082). Útočník může provádět libovolné SQL dotazy na webech používajících databázi PostgreSQL.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:11 | Komunita

    Richard Hughes oznámil, že službu Linux Vendor Firmware Service (LVFS) umožňující aktualizovat firmware zařízení na počítačích s Linuxem, nově sponzoruje také společnost HP.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 13:33 | IT novinky

    O víkendu proběhla demopárty Outline 2026. Publikována byla prezentovaná dema. Upozornit lze na 16 bajtové, opravdu šestnáct bajtové, zvukově obrazové demo Wake Up! 16b (YouTube).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 04:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 9.5 multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem (DAW) Ardour. Přehled novinek, vylepšení a oprav v poznámkách k vydání a na YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    19.5. 21:00 | IT novinky

    Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2026. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (12%)
     (8%)
     (2%)
     (14%)
     (31%)
     (4%)
     (7%)
     (3%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1675 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Dotaz: Mplayer/mencoder - posunuty zvuk oproti obrazu pri nahravani z DVB

    28.12.2012 14:47 Nobody
    Mplayer/mencoder - posunuty zvuk oproti obrazu pri nahravani z DVB
    Přečteno: 216×
    Pouzivam mencoder pro nahravani DVB vysilani a take mplayer pro prehravani obecne vseho. Distribucni verze (SVN-r31053-snapshot-4.4.3), co se tyce DVB, funguje bezvadne, ale nekolikrat jsem narazil na videa (z internetu), ktera mplayer dobre neprehraval nebo uplne spadl.
    Proto jsem si stahl a zkompiloval aktualnejsi verzi (SVN-r35196-snapshot-4.5.2), se kterou sla dobre ona problematicka videa, pres mplayer jde rovnez dobre sledovat DVB (dokonce i dump je OK), ale kdyz DVB vysilani nahravam mencoderem pro pozdejsi pouziti, v nahranem videu se potom rozchazi zvuk s obrazem (nevim, jestli pevne o treba 5 vterin, nebo to kolisa), coz pri nahravani tou distribucni verzi nebylo. Zkompiloval jsem postupne nekolik ruznych verzi a zvuk se rozchazel s obrazem v kazde.
    Samozrejme muzu pro nahravani pouzit distribucni verzi mencoderu a pro prehravani podle situace vhodnejsi verzi mplayeru, ale...radsi bych tomu prisel na kloub. Nejake napady?

    Nahravam zpusobem zhruba: mencoder -o output.avi -endpos vteriny -ovc copy -oac copy dvb://0@channel
    Pripadne to cele poslu do at, aby nahravani probehlo v den XY v tolik a tolik hodin. Prehravam mplayerem, jinak pri sledovani DVB zive zpusobem: mplayer -cache 4000 dvb://0@channel

    Parametry pri kompilaci (je to 32bit system):
    ./configure --prefix=/opt/CPKGmplayer
    	--enable-mencoder
    	--enable-mplayer
    	--enable-tv
    	--enable-tv-v4l1
    	--enable-tv-v4l2
    	--disable-networking
    	--enable-bluray
    	--enable-dvdnav
    	--enable-dvdread
    	--enable-libdvdcss-internal
    	--enable-freetype
    	--enable-fontconfig
    	--enable-pthreads
    	--enable-ass-internal
    	--enable-gif
    	--enable-png
    	--enable-mng
    	--enable-jpeg
    	--enable-libcdio
    	--enable-liblzo
    	--enable-xvid
    	--enable-xvid-lavc
    	--enable-x264
    	--enable-x264-lavc
    	--enable-libdirac-lavc
    	--enable-libvorbis
    	--enable-libgsm
    	--enable-theora
    	--enable-faad
    	--enable-faac
    	--enable-faac-lavc
    	--enable-libdv
    	--enable-mpg123
    	--enable-mad
    	--enable-mp3lame
    	--enable-mp3lame-lavc
    	--enable-twolame
    	--enable-liba52
    	--enable-libmpeg2
    	--enable-libmpeg2-internal
    	--enable-xv
    	--enable-x11
    	--enable-gl
    	--enable-sdl
    	--enable-fbdev
    	--enable-dvb
    	--enable-alsa
    	--enable-v4l2
    	--extra-cflags="-I/opt/CPKGlibbluray/include -I/opt/CPKGlibx264/include"
    	--extra-ldflags="-L/opt/CPKGlibbluray/lib -L/opt/CPKGlibx264/lib -ljpeg -lgif -lpng -lmng -llzo2 -lgsm -ldirac_encoder -ldirac_decoder -ltheora -lvorbis -lmad -lbluray -lxvidcore -lmpg123 -lass -lx264 -lfaad -lfaac -la52 -lcdio -lcdio_paranoia -lcdio_cdda -lcdda_paranoia -lcdda_interface -ltwolame -lmp3lame -ldv -ldvdnav -ldvdread -lfreetype -lfontconfig -lmpeg2"

    Na otázku zatím nikdo bohužel neodpověděl.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.