Wine bylo po roce vývoje od vydání verze 9.0 vydáno v nové stabilní verzi 10.0. Přehled novinek na GitLabu. Vypíchnuta je nová architektura ARM64EC a podpora High DPI škálování.
Edvard Rejthar na blogu zaměstnanců CZ.NIC představil nástroj deduplidog pro odstranění duplicitních souborů.
Společnost DeepSeek představila (𝕏) AI model DeepSeek-R1 (Hugging Face) srovnatelný s OpenAI o1 a uvolnila jej pod open source licencí MIT, tj. zdarma i pro komerční použití.
GKrellM (GNU Krell Monitors, Wikipedie), tj. grafická aplikace pro sledování systémů a různých událostí, byla po pěti a půl letech vydána v nové verzi 2.4.0. Přehled novinek na Gitea.
Americká první dáma Melania Trumpová vydala v předvečer manželovy inaugurace vlastní kryptoměnu. Jmenuje se $Melania. Donald Trump vydal vlastní kryptoměnu $Trump den před manželkou.
GNU Project Debugger aneb GDB byl vydán ve verzi 16.1. Podrobný přehled novinek v souboru NEWS.
Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.12 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.13. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a Linux Kernel Newbies. Odstraněn byl souborový systém ReiserFS.
19. ledna 2038 přeteče hodnota time_t na 32bitových systémech, na vyřešení problému roku 2038 (Y2K38) tedy zbývá 13 let. Např. Debian v uplynulém roce přešel na 64bitový čas. Bernhard Wiedemann z openSUSE sdílí chyby v sestavení rozšířeného softwaru.
Byla vydána druhá opravná verze 21.2 v dubnu loňského roku vydané verze 21 multimediálního centra Kodi (dříve XBMC, Wikipedie) s kódovým označením Omega.
TikTok ve Spojených státech v sobotu večer místního času přerušil činnost. Uživatelé čínskou firmou vlastněné sociální sítě dostali zprávu, že aplikaci kvůli zákazu nelze používat. TikTok je momentálně nedostupný v obchodech s aplikacemi Google Play a App Store. Podle zákona přijatého loni a potvrzeného v pátek soudem měla platforma do dneška přerušit spojení se svou mateřskou společností ByteDance, která sídlí v Číně, nebo činnost v
… více »Nevím o tom, že by nějaký window manager uměl přepínat plochy na různých monitorech nezávisle. Docela by se mi to občas taky hodilo.Xmonad treba: Multiple Monitors With Multiple Workspaces.
Abych pravdu přiznal, ten dotaz mi moc smysl nedává. Pokud budete chtít mít na každém monitoru jen jednu plochu, tak je úplně jedno, jestli jim budete říkat "plocha č. 1" a "plocha 4. 2" nebo obě budou jedna.
Podle obrázku bych spíš řekl, že vám jde jen o to, abyste neměl "clone" režim, kde na obou monitorech vidíte totéž. To se dnes nejčastěji řeší přes XRandR rozšíření, které vám umožní vytvořit z těch dvou monitorů jednu větší plochu, se kterou pak window manager pracuje. To, jak mají být jednotlivé monitory vůči sobě umístěny, lze provést příkazem xrandr
, některá desktopová prostředí (např. KDE) na to mají i vlastní nástroje.
Podle obrázku bych spíš řekl, že vám jde jen o to, abyste neměl "clone" režim
Ne zcela. Je řada správců oken, které při neklonovaných výstupech, kdy je plocha přes obě obrazovky, přepínají plochy na obou současně, protože se logicky jedná o jednu velkou virtuální plochu. Třeba Fluxbox se takto chová.
Že má stejnou tapetu na obou monitorech, může být čistě jen zásah správce oken / desktopového prostředí, jako je třeba falešná maximalizace okna jen na jeden monitor.
Po pravdě mi xranrdový dual-head, jak jej implementují většinový správce oken, přijde dosti schizofrenní.
Tiskni Sdílej: