abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    včera 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    22.6. 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    22.6. 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 13:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2026.3.0 "Carousels & Killer Whales" svobodného softwaru ScummVM (Wikipedie) umožňujícího bezproblémový běh mnoha klasických adventur na zařízeních, pro které nebyly nikdy určeny. Přehled novinek v poznámkách k vydání a na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    22.6. 12:22 | IT novinky

    Tento týden (24. a 27. června) vyprší platnost Microsoft certifikátu v UEFI vydaných v roce 2011. Nové certifikáty byly vydány v roce 2023. Kdo na počítačích, i virtuálních, používá zabezpečené spouštění (Secure Boot), měl by si ověřit, že má certifikáty aktualizovány, viz např. články na Red Hat nebo Fedora. Pro stávající systémy se nic nemění. Nadále se budou normálně spouštět. Zavaděče podepsané pouze klíčem z 2023 se ale na počítačích s pouze certifikátem 2011 nespustí. Ve Fedoře je zavaděč shim ve verzi 16.1-6 podepsán klíči 2011 i 2023.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    21.6. 19:55 | Zajímavý software

    Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.

    David Heidelberg | Komentářů: 3
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1972 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Debian 7.0 Wheezy problem se sitovo tiskarnou

    25.1.2013 12:50 f3x | skóre: 3 | blog: tutti_frutti | Praha
    Debian 7.0 Wheezy problem se sitovo tiskarnou
    Přečteno: 678×
    Dobry den,

    presel jsem na Debian 7.0 Wheezy a mam problem pridat firemni sitovou tiskarnu. Pridavam ji pres klasicke klikadlo v nastaveni. Kdyz dam vyhledat tiskarny, tak je vse ok. Kdyz stisknu prislusnou tiskarnu a dam pridat, tak vyskoci okno s chybou a konec.

    Prosim o pomoc a nejakou radu co s tim... diky moc...
    Dom Perignon, ročník '44. V půllitru, jak jste si přál.

    Řešení dotazu:


    Odpovědi

    25.1.2013 13:31 NN
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Debian 7.0 Wheezy problem se sitovo tiskarnou
    a chybu to vypisuje jakou ? Pripadne rovnou pridej dake logy z cups, nebo samby nebo z ceho to pridavas..
    25.1.2013 13:37 f3x | skóre: 3 | blog: tutti_frutti | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Debian 7.0 Wheezy problem se sitovo tiskarnou
    No ja to pridavam pres tu klikacku napise jen "Failed to add new printer." a jinak netusim jak se to da udelat rucne pres CUPS nebo Samba.
    Dom Perignon, ročník '44. V půllitru, jak jste si přál.
    Řešení 1× (2X4B-523P)
    otula avatar 25.1.2013 20:23 otula | skóre: 45 | blog: otakar | Adamov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Debian 7.0 Wheezy problem se sitovo tiskarnou
    Doma mám také síťovou tiskárnu, ale klikátko jsem nikdy žádné nepoužíval. Normálně si zobrazím stránku CUPS, tedy http://localhost:631, tam si zvolím, že chci přidat tiskárnu. U té síťové jsem použil AppSocket, u mne konkrétně socket://192.168.15.5:9100. Potom už pokračuji klasicky, jak u lokálně připojené tiskárny…
    Kdo vám tvrdí, že jste paranoidní, ten v tom spiknutí s největší pravděpodobností jede taky.
    26.1.2013 11:30 f3x | skóre: 3 | blog: tutti_frutti | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Debian 7.0 Wheezy problem se sitovo tiskarnou
    Dekuju urcite to vyzkousim a dam vedet v pondeli...
    Dom Perignon, ročník '44. V půllitru, jak jste si přál.
    25.1.2013 13:40 2X4B-523P | skóre: 38 | blog: Zelezo_vs_Debian
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Debian 7.0 Wheezy problem se sitovo tiskarnou
    on to možná smí dělat pouze root a členové skupiny lpadmin, ale těžko říct, z dotazu není jasné vůbec nic, ani chybová hláška, proč to v tom java klikadlu nad BSD jádrem nechodí...
    25.1.2013 13:42 f3x | skóre: 3 | blog: tutti_frutti | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Debian 7.0 Wheezy problem se sitovo tiskarnou
    Jako root to delam pred pridanim to chce autorizaci. Rad bych podal vice info ale nevim co mam delat...Tiskarny na linuxu jsem nikdy neresil...
    Dom Perignon, ročník '44. V půllitru, jak jste si přál.
    25.1.2013 14:11 2X4B-523P | skóre: 38 | blog: Zelezo_vs_Debian
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Debian 7.0 Wheezy problem se sitovo tiskarnou
    to se řeší jako cokoli jiného, napíše se použitý software, hardware, dosavadní postup a chybová hlášení, aby bylo se od čeho odpíchnout... mohl bych napsat podrobnější seznam nutných informací, ale přijde mi to tak nějak, že to lze dát logicky dohromady i bez něj...
    26.1.2013 11:27 f3x | skóre: 3 | blog: tutti_frutti | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Debian 7.0 Wheezy problem se sitovo tiskarnou
    Ok, takze mam Lenovo Thinkpad X230 alza.cz/lenovo-thinkpad-x230-2320-2lg-d335385.htm. Na tomto stroji jsem rozebehnul Debian Release 7.0 (wheezy) 64-bit, Kernel Linux 3.2.0-4-amd64, GNOME 3.4.2. Pokud chci pridat tiskarnu (mam Gnome prepnute do classic) jdu na Applications->System Tools->Preferences->System Settings->Printers->Unlock(pravy horni roh)->zadam heslo roota->v levem sloupci kliknu na '+'->zvolim network(na chvilku se objevi hlaska "FirewallD is not running. Network printer detection needs services mdns, ipp, ipp-client and samba-client enabled on firewall." prijde mi ze kdyz nebezi nemusim to povolovat) a cekam na to az se nactou vsechny tiskarny v siti->kliknu na prislusnou tiskarnu->add->vybehne okno textem "Failed to add new printer.". a to je vsechno co vim....diky za rady
    Dom Perignon, ročník '44. V půllitru, jak jste si přál.
    26.1.2013 17:00 2X4B-523P | skóre: 38 | blog: Zelezo_vs_Debian
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Debian 7.0 Wheezy problem se sitovo tiskarnou
    tak v několika prvních odkazech z google se tvrdí, že to v classic nefunguje a je nutné se přihlásit do unity a přidat je tam, nebo na lokální stránce cups http://localhost:631
    26.1.2013 17:03 2X4B-523P | skóre: 38 | blog: Zelezo_vs_Debian
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Debian 7.0 Wheezy problem se sitovo tiskarnou
    jo, ještě možná v zkusit ručně spustit system-config-printer
    26.1.2013 21:52 2X4B-523P | skóre: 38 | blog: Zelezo_vs_Debian
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Debian 7.0 Wheezy problem se sitovo tiskarnou
    to s unity platí pro Ubuntu, nějak mi nedošlo, že jde o Debian, ale problém je společný...
    28.1.2013 17:28 f3x | skóre: 3 | blog: tutti_frutti | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Debian 7.0 Wheezy problem se sitovo tiskarnou
    Super uz to jede diky moc....:)
    Dom Perignon, ročník '44. V půllitru, jak jste si přál.
    20.7.2014 16:56 mka
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Debian 7.0 Wheezy problem se sitovo tiskarnou
    Zdravím,

    mám podobný, ne-li tentýž problém - nedaří se nalézt síťovou tiskárnu. Pokud to kolega "vyřešil" přepnutím se do "nového" gnome (dle mého soudu obdobně nešťastného jako Unity), tak to mi také nepomohlo, tiskárna jakoby nebyla. Přitom na dosluhujícím Ubuntu 11.04 na jiném oddílu vše funguje. Zkoušel jsem už kde co a stále negativní...
    20.7.2014 17:06 mka
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Debian 7.0 Wheezy problem se sitovo tiskarnou
    Ještě doplním - problém mám též s lokální příruční Samsung ML-1660; ta se sice najde, dokonce se vše tváří, že se tiskne, ale netiskne se - tiskárna si zavrčí a dost; zřejmě ovladače, či co...

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.