abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    dnes 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    včera 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2026.3.0 "Carousels & Killer Whales" svobodného softwaru ScummVM (Wikipedie) umožňujícího bezproblémový běh mnoha klasických adventur na zařízeních, pro které nebyly nikdy určeny. Přehled novinek v poznámkách k vydání a na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 12:22 | IT novinky

    Tento týden (24. a 27. června) vyprší platnost Microsoft certifikátu v UEFI vydaných v roce 2011. Nové certifikáty byly vydány v roce 2023. Kdo na počítačích, i virtuálních, používá zabezpečené spouštění (Secure Boot), měl by si ověřit, že má certifikáty aktualizovány, viz např. články na Red Hat nebo Fedora. Pro stávající systémy se nic nemění. Nadále se budou normálně spouštět. Zavaděče podepsané pouze klíčem z 2023 se ale na počítačích s pouze certifikátem 2011 nespustí. Ve Fedoře je zavaděč shim ve verzi 16.1-6 podepsán klíči 2011 i 2023.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    21.6. 19:55 | Zajímavý software

    Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.

    David Heidelberg | Komentářů: 3
    21.6. 13:33 | Komunita

    Software Freedom Conservancy v novém dokumentu shrnuje doporučení, jak přistupovat ke generativní AI založené na LLM při přispívání do svobodného a open-source softwaru. Mimo jiné vyzývá k obezřetnosti, transparentnosti a revizi generovaného kódu člověkem.

    |🇵🇸 | Komentářů: 9
    21.6. 13:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.6.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1968 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: automatické spuštění minidlna po startu systému (debian 6)

    29.1.2013 11:51 sisel.cz
    automatické spuštění minidlna po startu systému (debian 6)
    Přečteno: 944×

    Nemohu nijak docílit automatického spouštění minidlna(1.0.25) po startu systému (Debian 6).

    manuálně mi jde minidlna spustit příkazy minidlna -R -f /etc/minidlna.conf nebo /etc/init.d/minidlna start, ale to se mi při každým restartu zadávat nechce,že... :)

    Do /etc/init.d/ jsem přidal tento skript minidlna :

    #!/bin/sh
    
    ### BEGIN INIT INFO
    # Provides:          minidlna
    # Required-Start:    $network $remote_fs $syslog
    # Required-Stop:     $network $remote_fs $syslog
    # Default-Start:     2 3 4 5
    # Default-Stop:      0 1 6
    # Short-Description: Start/stop minidlna server
    ### END INIT INFO
    
    MINIDLNA=/usr/sbin/minidlna
    ARGS='-f /etc/minidlna.conf'
    
    test -f $MINIDLNA || exit 0
    
    . /lib/lsb/init-functions
    
    case "$1" in
    start)  log_daemon_msg "Starting minidlna" "minidlna"
            start-stop-daemon --start --quiet --pidfile /var/run/minidlna.pid --startas $MINIDLNA -- $ARGS $LSBNAMES
            log_end_msg $?
            ;;
    stop)   log_daemon_msg "Stopping minidlna" "minidlna"
            start-stop-daemon --stop --quiet --pidfile /var/run/minidlna.pid
            log_end_msg $?
            ;;
    restart|reload|force-reload)
            log_daemon_msg "Restarting minidlna" "minidlna"
            start-stop-daemon --stop --retry 5 --quiet --pidfile /var/run/minidlna.pid
            start-stop-daemon --start --quiet --pidfile /var/run/minidlna.pid --startas $MINIDLNA -- $ARGS $LSBNAMES
            log_end_msg $?
            ;;
    *)      log_action_msg "Usage: /etc/init.d/minidlna {start|stop|restart|reload|force-reload}"
            exit 2
            ;;
    esac
    exit 0
    

    následně jsem spustil update-rc.d minidlna defaults

    systém vypsal: update-rc.d: using dependency based boot sequencing

    pomocí sysv-rc-conf jsem kontroloval, v jakých runlevelech je minidlna

    x service      1       2       3       4       5       0       6       S 
    x ----------------------------------------------------------------------------                                                                                                                                                                         
    x minidlna    [ ]     [X]     [X]     [X]     [X]     [ ]     [ ]     [ ]

    následně jsem provedl reboot, ale služba neběží

    zkoušel jsem ve složkách /etc/rc2.d,rc3.d,rc4.d a rc5.d přejmenovat S02minidlna na S99minidlna - nepomohlo

    dále jsem zkoušel přidat do /etc/rc.local přidat řádek minidlna -R -f /etc/minidlna.conf

    služba nadále po restartu systému neběží


    Řešení dotazu:


    Odpovědi

    29.1.2013 12:17 2X4B-523P | skóre: 38 | blog: Zelezo_vs_Debian
    Rozbalit Rozbalit vše Re: automatické spuštění minidlna po startu systému (debian 6)
    http://www.raspberrypi.org/phpBB3/viewtopic.php?f=35&t=16352

    Not sure if anyone encountered this issue before, but the minidlna service runs with the user minidlna who would not have permission to create the dir in /home/pi (db_dir=/home/pi/.minidlna). I have to manually create it and grant permissions - mkdir /home/pi/.minidlna chmod 777 /home/pi/.minidlna

    Else it wouldn't scan my specified media folders.

    Cheers!

    asi to nebude ono, chtělo by to výpis /var/log/syslog, snad tam bude nějaká zmínka...
    29.1.2013 21:04 sisel.cz
    Rozbalit Rozbalit vše Re: automatické spuštění minidlna po startu systému (debian 6)

    výpis /var/log/syslog je strašně dlouhej

    příkaz cat /var/log/syslog | grep minidlna nevypíše nic.

    29.1.2013 22:18 depka | skóre: 20 | blog: eterity
    Rozbalit Rozbalit vše Re: automatické spuštění minidlna po startu systému (debian 6)
    zkus do rc zaregistrovat tento script
    #!/bin/sh
    
    minidlna -R -f /etc/minidlna.conf &> /root/error.log
    
    restartovat a podivat se do toho logu
    30.1.2013 07:41 sisel.cz
    Rozbalit Rozbalit vše Re: automatické spuštění minidlna po startu systému (debian 6)
    log se vytvoří, ale je prázdný. minidlna neběží. zadám to stejné ručně a vše běží jak má. to mi hlava nebere.
    30.1.2013 09:53 depka | skóre: 20 | blog: eterity
    Rozbalit Rozbalit vše Re: automatické spuštění minidlna po startu systému (debian 6)
    zkusil bych tam pridat jeste ten strace
    30.1.2013 08:20 m0d0r | skóre: 13 | Zilina
    Rozbalit Rozbalit vše Re: automatické spuštění minidlna po startu systému (debian 6)
    Mno a skusal ste uz spustit

    /etc/init.d/minidlna start ?

    Moj nazor je ze mate zly init skript a ked toto nespusti minidlna tak by som do skriptu pridal za #!/bin/bash set -x a zase by som pustil /etc/init.d/minidlna start a treba postnut vypis...

    30.1.2013 08:57 sisel.cz
    Rozbalit Rozbalit vše Re: automatické spuštění minidlna po startu systému (debian 6)

    Ano, zkoušel. Jsem schopný minidlna spustit manuálně jak pomocí příkazu /etc/init.d/minidlna start tak pomocí minidlna -R -f /etc/minidlna.conf

    Ověřeno přítomností /var/run/minidlna.pid

    Zkoušel jsem dát oba dva příkazy (postupně) do rc.local a ani v jednom případě minidlna po startu systému neběží

    30.1.2013 09:15 luky
    Rozbalit Rozbalit vše Re: automatické spuštění minidlna po startu systému (debian 6)
    Pustte to pres strace a koukejte se, kdy to ten demon zabali.
    30.1.2013 09:21 m0d0r | skóre: 13 | Zilina
    Rozbalit Rozbalit vše Re: automatické spuštění minidlna po startu systému (debian 6)
    Ano pardon to som si nevsimol ale potom podla toho co pisete a co ja som videl navod :

    Oh and I forgot, to finish up the “add the script to boot” part make sure you chmod 777 /etc/init.d/minidlna and issue the command: update-rc.d minidlna defaults

    ?;-)
    30.1.2013 09:22 m0d0r | skóre: 13 | Zilina
    Rozbalit Rozbalit vše Re: automatické spuštění minidlna po startu systému (debian 6)
    a skor by som overoval pritomnost cez "ps -ef | grep minidlna"
    30.1.2013 21:44 sisel.cz
    Rozbalit Rozbalit vše Re: automatické spuštění minidlna po startu systému (debian 6)
    Příloha:

    chmod 777 /etc/init.d/minidlna nepomohlo, situace stále stejná

    tady je výpis strace
    31.1.2013 07:21 sisel.cz
    Rozbalit Rozbalit vše Re: automatické spuštění minidlna po startu systému (debian 6)

    zatím provizorně vyřešeno pomocí skriptu

    #!/bin/sh
    sleep 10
    minidlna -R -f /etc/minidlna.conf

    když zakomentuju sleep tak to nenastartuje a strace vypisuje minidlna.c:753: fatal: No IP address automatically detected!

    Řešení 1× (sisel.cz (tazatel))
    31.1.2013 09:24 depka | skóre: 20 | blog: eterity
    Rozbalit Rozbalit vše Re: automatické spuštění minidlna po startu systému (debian 6)
    tak to spoustej v
    /etc/network/if-up.d/

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.