abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    26.12. 18:44 | Komunita

    Od soboty do úterý probíhá v Hamburku konference 39C3 (Chaos Communication Congress) věnovaná také počítačové bezpečnosti nebo hardwaru. Program (jiná verze) slibuje řadu zajímavých přednášek. Streamy a záznamy budou k dispozici na media.ccc.de.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.12. 13:22 | Zajímavý software

    Byl představen nový Xserver Phoenix, kompletně od nuly vyvíjený v programovacím jazyce Zig. Projekt Phoenix si klade za cíl být moderní alternativou k X.Org serveru.

    🇨🇽 | Komentářů: 7
    26.12. 13:11 | Nová verze

    XLibre Xserver byl 21. prosince vydán ve verzi 25.1.0, 'winter solstice release'. Od založení tohoto forku X.Org serveru se jedná o vůbec první novou minor verzi (inkrementovalo se to druhé číslo v číselném kódu verze).

    🇨🇽 | Komentářů: 0
    26.12. 03:33 | Nová verze

    Wayback byl vydán ve verzi 0.3. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.12. 14:44 | Nová verze

    Byla vydána verze 4.0.0 programovacího jazyka Ruby (Wikipedie). S Ruby Box a ZJIT. Ruby lze vyzkoušet na webové stránce TryRuby. U příležitosti 30. narozenin, první veřejná verze Ruby 0.95 byla oznámena 21. prosince 1995, proběhl redesign webových stránek.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.12. 02:11 | Komunita

    Všem čtenářkám a čtenářům AbcLinuxu krásné Vánoce.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 30
    24.12. 02:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 7.0 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). S kódovým názvem Echo. Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.12. 18:33 | Nová verze

    Vývojáři postmarketOS vydali verzi 25.12 tohoto před osmi lety představeného operačního systému pro chytré telefony vycházejícího z optimalizovaného a nakonfigurovaného Alpine Linuxu s vlastními balíčky. Přehled novinek v příspěvku na blogu. Na výběr jsou 4 uživatelská rozhraní: GNOME Shell on Mobile, KDE Plasma Mobile, Phosh a Sxmo.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.12. 13:55 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 0.41.0 multimediálního přehrávače mpv (Wikipedie) vycházejícího z přehrávačů MPlayer a mplayer2. Přehled novinek, změn a oprav na GitHubu. Požadován je FFmpeg 6.1 nebo novější a také libplacebo 6.338.2 nebo novější.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.12. 12:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.5 (novinky) skriptovacího jazyka Lua (Wikipedie). Po pěti a půl letech od vydání verze 5.4.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Kdo vám letos nadělí dárek?
     (36%)
     (1%)
     (18%)
     (1%)
     (1%)
     (1%)
     (13%)
     (13%)
     (13%)
    Celkem 141 hlasů
     Komentářů: 18, poslední 24.12. 15:29
    Rozcestník

    Dotaz: Canon LBP 6300 přes lan

    1.2.2013 01:01 blazeq
    Canon LBP 6300 přes lan
    Přečteno: 368×
    Zdravím Mám problém s tiskárnou a sice Canon LBP 6300, přes PC s w7 jsem jí nastavil pevnou IP v síti (10.0.0.160) jenže pak při pokusu nainstalování na debian (wheezy, 64bit) nastavají problémy a sice: v CUPSu tenhle model zatím není (max tam je LBP 5945 nebo tak nějak) tak jsem stáhnul ovladače od canonu http://support-au.canon.com.au/contents/AU/EN/0100459602.html ,které jsem musel pomocí alienu překonvertovat z rpm na deb, protože mám 64bit (wheezy) a v balíku je .deb pouze pro 32bit a nainstalovat. V CUPS se to objevilo a tak jsem je tam zvolil (můj postup: Administration -> Add printer -> Discovered Network Printers: Canon LBP6300 1.01 (Canon LBP6300) -> (Connection: socket://10.0.0.160) -> a pak jsem vybral model)

    Jenže jediný co to píše je Idle - "File "/usr/lib/cups/filter/pstocapt3" not available: No such file or directory" co jsem z toho pochopil tak to pstocapt3 je v lib64 jenže přesměrování složky k ničemu taky nevede, napíše to pouze printer is ready a nic S tiskárnou to komunikuje a když ji vypnu tak to pozná, ale žádný tisk nebo něco podobného Nemá někdo podobnou zkušenost, popř. řešení na tento problém?? Díky moc =) blažek

    Odpovědi

    1.2.2013 02:18 blazeq
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Canon LBP 6300 přes lan
    Tak jsem se dopracoval trošku dále, po přeinstalování ovladačů a restartu se CUPS tváří že všechno funguje, např. testovací stránka se odešle a dokonce to napíše že byla vytištěna... jediné chyby co jsem si všiml je že když si chci otevřít nastavení tiskárny tak mi to nejprve zahlásí Option 'printer-resolution' has value '(unknown IPP tag)' and cannot be edited. možná že tam je ten problém...

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.